John Deere

Evo jedna slika dok je bio potpuno nov. :cool:

DSC003312Kopiraj2.jpg
 
Serija 4x30 su bili jako dobri traktori ali ih malo jeb.. godina proizvodnje pa je skoro nemoguce naici na dobar primerak. Moj 4230 je bio 1975 godiste i prodali smo ga pre nekoliko godina u ovakvom stanju:



kf03yo.jpg


25aitef.jpg


Ali zlatne majstorske ruke cudo rade i od starog traktora. Naravno i novcanik se trebao posteno otvoriti pored mnogo sati rada na njemu

r242ee.jpg


2m6ri4l.jpg


ndwm1j.jpg


skzx5g.jpg


2vn0tc4.jpg


vq2vpx.jpg


hmmmm od kakvog li je materijala ovo napravljeno da ovako izgleda posle 35 godina...........danas toga vise nema

eu3kso.jpg


i kad se to sve lepo ofarba i skocka.....

dwtnk9.jpg
 
..... dobija se jedan fantastican traktor



ioofls.jpg


fci5jd.jpg


mavzms.jpg


161ly80.jpg




Ovaj traktor nije samo lepo ofarban nego je zaista pretresen posteno. Motor mu nisu otvarali jer je bio dobar ali su ostalo sve sredili. Jos jednom svaka cast ljudima koji su ga radili. Inace traktor je prodat u Zitiste pa ako neko ima odatle ili iz okolnih sela mozda ga je i video
 
Mnogo ti hvala na ovako lijepim slikama! U kvalitet tako starih JD ne sumnjam, poznanik mi je slao slike mjenjača i diferencijala nekog starog JD iz 1965. godine (neki mali od 50-60KS). Morao je da ga otvori jer mu je upalo nešto u mjenjač kada je sipao ulje (parče krpe, neki čep, ne sjećam se). I diferencijal i mjenjač su izgledali isto ovako, svako bi se zakleo da nisu ni sata radili. Potražiću te slike pa ću postaviti ovdje.
 
..... dobija se jedan fantastican traktor

Ovaj traktor nije samo lepo ofarban nego je zaista pretresen posteno. Motor mu nisu otvarali jer je bio dobar ali su ostalo sve sredili. Jos jednom svaka cast ljudima koji su ga radili. Inace traktor je prodat u Zitiste pa ako neko ima odatle ili iz okolnih sela mozda ga je i video

Ja sam bio kod ovog coveka prosle godine, i sedeo sam u ovaj traktor. Kako je sredjen iznutra tako i unutra.Nigde ni kapi olje ili nafte takoda svaka cast ljudima
 
Nazad
Vrh