John Deere

samo malo da razjasnim edukativni centar res trejda se nalazi kod nas u titelu tako da su nam dzondiri skoro stalno pred ocima ,inapomeno sam da kodnas ima kombinat 30 ..40 dzondira koji su stalno u radu.posto imam par poznanika koji ix voze tako da mislim da nesto okvirno znam .prosle godine je mk komerc kosticov uzo 40 komada i otero ix u ukrajinu da mu rade a on je bar mogo da bira izmedju dzondira .maseja ili bilo koji od jaci marki.sto se mene licno tice za mene samoix.40 lanaca to je skup traktor.imam 542 i 558 imam uplanu rusa 82 jku novu cisto zbog jeftinijeg odrzavanja.PLUS svake godine res trejd pravi prezentaciju najnovijix dostignuca dzondira pa koga zanima nek dodje stvarno je zanimljivo nije kao na sajmu samo da ih gledas nak ih vidis uradu znate onaj sistem satelitsko navodjenje bez vozaca itako to uglavnom nije lose,to je negde u avgustu ili septebru javicu vam preko foruma
 
Gospodine steva44,
ovo nam je svima uglavnom poznata čak i više od toga, ali ipak Vam hvala pto ste nas podsetili na taj centar u Titelu i na gospodina Kostića, a mnogi su prisustvovalo i prezentaciji traktora u Titelu.Ali to sve nemože da se poredi sa postom jednog vrsnog poznavalaca John Deere mehanizacije koji nam je to objasnio u dva posta!
 
Glupo je od dzon dira da nema u ponudi traktore M serije od 65 KS.
 
Ima JD seriju 5E od 55 ,65,75 KS ali nije to to .E serija nije M serija A ako pogledas NH serija T4000 ima model od 65 KS ,Steyr 55 KS ,Zetor od 65 KS ali nisu to indijci ako se ne varam kao sto je E serija od JD ali opet ni MF ni Fendt ni Claas nemaju u ponudi slabije , fendt i claas od 72 KS a MF od 69 KS
 
Ovu seriju 5015 je zamenila G serija ali sad u G seriji posotoje modeli 5080 i 5090 G od 80 i 90 KS .I prizvodi ih Agritalia a E serija se proizvodi u Indiji .
 
Evo i moj :)

DSC00036.jpg


DSC00520.jpg

 
Jel ovo 4455? Zanimljva konstrukcija, izuzetno je dugačak a motor mu je na sredini ili malo više prema nazad. Šta mu je bilo, neka havarija na prednjoj vuči?
 
4755.Remont reduktora i prednje vuče.To je navodno urađeno ali se ispostavilo da su majstori samo pokrali nove delove.
 
Stara priča sa majstorima, nedavno se u susjednom selu desila slična stvar, majstor maznuo nov zupčanik od Zetora 4711 i stavio neko polovno smeće, istukli ga ljudi samo tako kad su vidjeli šta je uradio. Koliko KS ima, djeluje baš mrcina, nekih 150 konja? Kakva je mehanička vuča kod JD, čuo sam da je ona hidraulična dosta nepouzdana i vrlo osjetljiva te ne baš korisna?
 
Nazad
Vrh