John Deere

100000 evra za traktor, pa taj je lud ili je dosao do zemlje na neki zagonetan nacin ili je stara familija koja se bavi poljoprivredom bar 200 godina.
 
Pa kao je dosao do zemlje to ne znam, znam da radi 200 hektra a ako malo bolje pogledas slike na 68. strani videces da ima i 6630 a i kombajn JD sve masine su stare meksimum 3 godine.Verovatno svi ti ljudi koji kupuju tako skupe traktore imaju neku racunicu ili dobar razlog zasto to rade.
 
Auu cifretine da se naježiš.Za manje od polovine gore navedene sume 4755 sa svim mogućim priključcima,mrcina od traktora koji će trajati duže od svakog novog.
 
Pa kao je dosao do zemlje to ne znam, znam da radi 200 hektra a ako malo bolje pogledas slike na 68. strani videces da ima i 6630 a i kombajn JD sve masine su stare meksimum 3 godine.Verovatno svi ti ljudi koji kupuju tako skupe traktore imaju neku racunicu ili dobar razlog zasto to rade.

To je lepo, sve te JD na jednom mestu mora da je milina videti.
 
Neki dan sam vidio u novinama, akcija JD u Bosni i ovaj kosta 39500 evra bez pdv. E sad za opremu neznam, vjerovatno je oskudan. A 6530 je cini mi se 8000 skuplji.
 
Neznam ja ali ovi sverceri sto trguju sa mehanizacijom vec 10 i vise godina iz uvoza ujedno i rade zemlju se smeju kad im spomenem novu mehanizaciju svi do jednog kazu da ce radije zemlje kupiti i stanove nego novo terati cifre su stvarno da se onesvestis.Bas sam se raspitivao za adapter za krunjenje sa rotoseckom i spomenem im nove oni mi govore ni slicajno da se zaduzujemo za nov adapter oni neznaju sta vise novo da izmisle sve je potpuno isto pa nabijaju plastike,senzore i hidraulicne delove.
 
Stevo ,mora sda su ti šverceri neki visoko obrazovani akademci.Daj molim te!
Sve su to mišljenja što uopšte ne znači da su u pravu!
Valjda svako imalo svesno biće kupi mehanizaciju i zna zašto je to uradio.Misliš da je neko lud u današnje vreme da baca para(izuzetaka uvek ima).
Ne verujem da ima budala koji za 50-tak jutar daju 73000 eura za traktor.Ako grešim onda sam ja LUD.

Paorpaore, šta je TLS?
 
Pa eto tu trojicu sto znam rade dvojica oko 400 hektara a treci nesto oko 300 sve su gazde onako na svom mestu i neznam jedan je kupio nov traktor iskezio preko 70 000 evra i kaze da nije nista posebno da je znao nebi ga kupio kazu da je zapad pun ko sibica povoljne mehanizacije neznam njima sigurno odgovara da rade sa tom mehanizacijom i prodaju posle
 
Ovog meseca u Smederevskoj palanci na vasaru Res treid je dosao kamionom i dovezao nov traktor serije 5xxx neznam tacno broj ali znam da je 80ks kostao je tacno sa pdv-om 56000e.I ja mislim da oni nisu normalni.Jer za te pare mozes kupiti 3 kom Belorusa od 80ks i duze ce trajati nego JD.
 
Ovog meseca u Smederevskoj palanci na vasaru Res treid je dosao kamionom i dovezao nov traktor serije 5xxx neznam tacno broj ali znam da je 80ks kostao je tacno sa pdv-om 56000e.I ja mislim da oni nisu normalni.Jer za te pare mozes kupiti 3 kom Belorusa od 80ks i duze ce trajati nego JD.
Nemoj se ljutiti kolega, ali to su jako neozbiljna poredjenja. Nema smisla uporedjivati te dve kuce i o tom je bilo toliko reci u proslosti ovog foruma da nema svrhe ponovo otvarati pandorinu kutiju. Nek kupi ko sta hoce.
Da su skupi jesu, a da su dobri to svakako. Da zivimo u recimo Nemackoj ili Francuskoj ne bi ti bi skup, a ovako cuti i gledi.
Ja bi voleo jednog novog u dvoristu, ali je to za sad jos uvek mission impossible
 
Има се може се , па ако људи имају пара што да не купе Џон Дира или Фендта . И ја би једног 5070м са фул опремом али је за мене он као за лисицу грожђе , или за мечку дрен.Што се тиче квалитета и дуготрајности питање је колико се у данашње време свим произвођачима исплати да производе машине које трају дуго.
 
Kad god se porede rusi i zapadni traktori setim se jedne scene iz nekog američkog filma: čovek šeta i udje u salon luksuznih automobila... gleda auto, prilazi mu prodavac i nudi mu da ga proba... čovek kaže da neće da ga proba, da je jako skup, da za te pare može da kupi tri nova Forda (koji se u Americi smatra "narodskim" autom)... prodavac mu kaže: Ford je jako dobar auto za nekog ko hoće negde da stigne, a ovaj auto koji mi prodajemo je za ONOGA KO JE VEĆ STIGAO TAMO GDE JE MISLIO !
 
Dobra ti ova Zorane!Sve i svima si objasnio.
Inace da Res Trade ne moze da proda ni jedan traktor snizi bi cene sigurno.
Izgleda da je John Deere postao predmet prestiza kao recimo Ferari.
 
IM
IM


da osvežimo temu...
 
Nazad
Vrh