John Deere

Ima 190ks.Vlasnici ovog traktora ga baš hvale po svim pitanjima jer baš mnogo radi kod njih ali eto desilo im se ne očekivano.
 
Kad već mnogo radi onda je red da se nešto i pohaba i popravi, zaslužila je to ova traktorčina. Uz dobro održavanje ovakav traktor može vječno trajati. Šta inače radi, oranje (4-5 brazdi?), spremanje, vidim da nosi duple točkove? Kako mu je samo motor suv, koliko radnih sati ima? Garantovao je davno prešao 10.000. Da mi je nekad provozati ovakav ili ga bar uživo razgledati, uvijek su mi se stari JD traktori najviše svidjali. Da imam novca, uzeo bih sebi 2040S jer sam imao priliku probati takav.
 
juče sam bio kod kolege koji planira da proda john dere-a sa tom hidrauličnom vučom mislim da je oznaka 6330 nisam siguran,motor je tu negde oko 150-160 ks,kaže damuje taj traktor nepotreban i daćega povoljno,ako nekoka interesuje neka se javi pa daga uputim
 
Ako je ova nova šestica tj. 6330 onda je to 110 ks. 160 ks može bit 6920 ili 6930
 
Ja sam bio 99% kupio JD 2140 i sreća vlasnik me zeznio bio i kupio je jedan dečko motor je pomješo prvo vodu i ulje (ošla brtva glave) pa nakon toga u mjenjaću iskako je iz brzina da bi sada opet bilo nešta u motoru a motor radio jedan majstor, i kako sam shvatio ovaj je donio djelove iz Novocommerca (u hrvatskoj zastupnik za JD), da bi taj majstor te djelove sebi ostavio a sa nekog starog jd ubacivo, i tako da ja sam onda na kraju kombajn kupio !
Ćak je bila kupljena potpuno nova radilica za taj traktor e sada dali je i nju uzeo ali znam da ga je zajebo samo tako, i sada vjerovat takvim majstorima što mi radi nek radi kod mene u dvorištu, meni je majstor na svakom stroju radi motore ili bilo šta u mojoj garaži .. !
Izvinite malo sam ošo u Off !
 
Panonstib u pravu ste.Inače isti slučaj kao gore ponemut.Majstori dobili sve novo počev od prednjeg mosta do zadnjeg.Nova radilica,sklopovi motora,menjača ma sve moguće a nisu ništa od toga ugradili već pokrali a dobro naplatili.Neće dobro proći što su to uradili.
 
Pa i sami znate da Generacija i ja i ponekad Omladinac ne radimo tako.Mi nismo trgovci da bi prodavali Vaše delove nego ih igradimo onako kako Bog zapoveda.
 
Znam da je tako što se vas tiče ali nisam mogao da verujem kakvih lopuža ima.Taj traktor je 3 godine stojao kod tih majstorčina dok nisu pokupili sve što su mogli da bi na kraju traktor ponovo morao da se remontuje.Da smo ranije znali za vas drugačije bi to bilo a i sam vlasnik je mogao to uraditi samo je hteo da bude siguran da će biti miran kada mu oni sklope što se ispostavilo da će samo dobiti čir na želudcu.N.A taj majstor i jeste takav,imao sam priliku da ga upoznam.Samo snima kao satelit po dvorištu.
 
Prvo da je moj traktor automatski bih ga tužio, a prije toga bi ga dobro naudaro jer nije to neka Rakovca za koju cijeli motor košta 500€ za taj JD traktor sklop motora je 500€ ( to sam lupio ) kažem to onako pa za njih su djelovi mjenjača toliko skupi kao da su od zlata (ne kažem da nisu kvalitetni) i onda netko kao ja kupi to sve da mu se napravi i on mi pokrade a jedva sam to kupio i onda imam trulju vecu nego što sam imo .. !
Takvih majstora kod nas ima koliko hoćete pisao sam u temi Claas kombajni ćini mi se šta su stricu radili na kombajnu kao mom pa to niej za vjerovat ćovijek kad nije infarkt doživio !
 
pa ako se već daju djelovi i traktor majstoru kući da radi. Onda po završetku radova tražite sve stare djelove što je zamjneio novim. Znate koje stemu nove dali te takve strae trebate i dobiti. I to što kažate da je najsigurnije kad radi kod vaše kuće uz obavezan nadzor.
 
To se u Bosni rješava sjekirom ili nekim dobro podmazanim oružjem sa tavana, a ponekad i parmakom friško izvaljenim iz obližnje ograde. Mislim, da me neko zahebe za AC pumpu na mom 539 bilo bi mi krivo a kako je bilo vlasnicima ovog JD-a kojima je pokradeno praktično pola traktora (s obzirom na važnost pokradenih komponentni prednje vuče, slobodno se može reći da je to pola traktora)...ne smijem ni misliti kako su se osjećali.
 
Nazad
Vrh