John Deere

Nemam nijednu sliku
 
Po meni uopste nije vazno gde se proizvodi john deere , nh , case , claas , valjda drze do nekog kvaliteta .Najgori su kinezi sumnjivog kavliteta. A i ako je traktor dobar nije vazno gde je proizveden jer ako se fabricki pogodi los dzabe je i da je napravljen u Nemackoj.
 
Samo to što ima uljnu prednju vuču. To mu je mana.
Pisalo je kod nas na forumu da cesto odlazi neki ventil sto ukljuciva prednju vuču. Ima jedan slican za prodaju. Mislim da je 135 ks. :sta:
 
Igor578 je napisao(la):
Pozdrav dali neko moze da mi kaze neke mane i vrline traktora jd 4440?
Znam da ima 160 ks i ništa više! Hvala u napred!?

kao sto je vec receno mana mu je prednja vuca. Cesto crkava ta njegova prednja vuca na ulje a i kada je ispravna nikad ne moze da povuce kao kardanska prednja vuca. Inace 4440 ima 155 ks. Menjac je takozvani quad range 4 x 4 brzine i 6 unazad ( postoji jos jedna vrsta menjaca ali je vecina sa quad range-om ). Neke brzine se menjaju bez kvacila. Hidraulika je veoma dobra i jaka, traktor je mnogo pokretljiv za svoju velicinu i mnooooogo voli naftu :osmeh:. Delova za njega ima ali su dosta skupi. Ako se odlucis da ga kupis budi spreman da ces za neke delove morati da cekas dok stigne iz inostranstva jer ipak je to dosta mator traktor.
 
cicimoric je napisao(la):
Igor578 je napisao(la):
Pozdrav dali neko moze da mi kaze neke mane i vrline traktora jd 4440?
Znam da ima 160 ks i ništa više! Hvala u napred!?

kao sto je vec receno mana mu je prednja vuca. Cesto crkava ta njegova prednja vuca na ulje a i kada je ispravna nikad ne moze da povuce kao kardanska prednja vuca. Inace 4440 ima 155 ks. Menjac je takozvani quad range 4 x 4 brzine i 6 unazad ( postoji jos jedna vrsta menjaca ali je vecina sa quad range-om ). Neke brzine se menjaju bez kvacila. Hidraulika je veoma dobra i jaka, traktor je mnogo pokretljiv za svoju velicinu i mnooooogo voli naftu :osmeh:
E ovo za naftu nije tacno , kad bi je voleli nebije tako gutali nego polako kap po kap , a on posle 1 vremena rada moras stati i ugasiti traktor jer se destabilizuje od centrifugalnih sila iz rezervara
( nezamerajte na sali ) :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Malopre mi JD 5725 prilikom okretanja ispustio plug, i vise nemogu da ga podignem, tj. samo poluge nerade, pumpa radi. Imam samo 300h, zna li neko sta mu je?
 
Evo jednog JD 2450 koji je dosta vremešan, ali izgleda kao da je juče izašao iz prodavnice.
vhau.jpg
:cao:
 
Ove godine sam baš jako srećan što se tiče mašina čak mi se i traktor pokvario između ostalog.Opalila torziona osovina,evo kako to izgleda
jh3r12.jpg

Ispuštanje ulja,skidanje poluga,vuče...
28tgmz4.jpg

Izgled osovine(nova je u pitanju,staru nemam više nerava da slikam)i pakovanja za osovinu.
 
Naravno čika Boro,sve sami održavamo i popravljamo otac i ja.Inače nije uopšte komplikovano zameniti osovinu veći je problem izvaditi stara pakovanja i ubaciti nova ali napravili smo neki alat i uradilo se uspešno i što je najvažnije više ne curi ulje. :cao:
 
Matić je napisao(la):
Naravno čika Boro,sve sami održavamo i popravljamo otac i ja.Inače nije uopšte komplikovano zameniti osovinu veći je problem izvaditi stara pakovanja i ubaciti nova ali napravili smo neki alat i uradilo se uspešno i što je najvažnije više ne curi ulje. :cao:
Svaka čast tebi i ćalu,nemoraš minimizarati vaš rad,znam ja dobro kako to zna da zaj***va ::svaka cast::
 
Nazad
Vrh