John Deere

Ne moze me niko ubediti da je isti radni vek 6-aka i 4-ro cilindrasa sa priblizno isto snage (100;110). Prosto, 6 cilindara znaci da je opterecenje po jednom cilindru manje nego kod 4-ro cilindrasa sto znaci manje habanje kompletnih sklopova. Tako da je moj izbor uvek 6 cilindar,a da sam u pravu govori to da su stariji 6-taci bili parkticno neunistivi,a sad sva ova CR tehnologija nisam bas nesto odusevljen. Sad se iz 4 cilindra izvlaci 120 ks,a nekad 90 sa 6 cilindara.
 
Ako ministar govori istinu onda traktor star 3-4 godine se ne isplati kupovati uopste.Ako ce biti povracaj 30% za novu masinu onda te izadje isto nov kao i taj polovan.... :ppozdrav:
 
paorpaor je napisao(la):
Ne moze me niko ubediti da je isti radni vek 6-aka i 4-ro cilindrasa sa priblizno isto snage (100;110). Prosto, 6 cilindara znaci da je opterecenje po jednom cilindru manje nego kod 4-ro cilindrasa sto znaci manje habanje kompletnih sklopova. Tako da je moj izbor uvek 6 cilindar,a da sam u pravu govori to da su stariji 6-taci bili parkticno neunistivi,a sad sva ova CR tehnologija nisam bas nesto odusevljen. Sad se iz 4 cilindra izvlaci 120 ks,a nekad 90 sa 6 cilindara.
Ja sam samo hteo da obratim pažnju na manevarske sposobnosti!
 
2w1ukjd.jpg
 
bećar je napisao(la):
Bećarina Pusta
a je opasna ova osmica :D

miroslave k
tvoj JD?
kako si zadovoljan sa njim?

Da, opasan je nema šta. To je jedini traktor za kojeg sam čuo da se podmaziva herbicidima. :haha:

Pitaš za tog Meksičkog JD. Pričao sam neki dan sa svojim nekadašnjim profesorom koji ima takvog JD. Kaže da je zadovoljan s obzirom na uložene novce. Mjenjač je 9-3 (što je malo brzina) no kaže da ima dobar raspored. Na cesti nije nešto ekstra brz. Jesenas sam sjedio u jednom takvom JD te mogu reć da je malo bučan u kabini i ima lošu ergonomiju komandi, a ostalo manje više je olrajt. Jedino što nema u ponudi original gornju poteznicu za dvoosovinke već to pravi neki majstor za Novocommerce. ::lose::
 
ee Braca pusta ja imam takvog JD i lako sam zadovoljan njime, a sto se tice gornje poteznice ja sam kupio original u Res-Trade-u u Novom Sadu
 
nikola94 sta radis sa tim jd 5725?da li si orao sa njim i kako se pokazao,kakav je potrosac,da li mora samo euro dizel sipati?
 
vlado traktor je solidan ore sa 3 brazde u duboko na 30 do 35cm.Trosi manje od rusa u svakom slucaju, kabina je isto jako dobra klima,muzika.......Ja u njega sipam euro dizel a ponekad obican.Sad kad se pojavio onaj euro 5 sad taj sipam. :D
Post je spojen: [time]1266233159[/time]
_________________________________________________
vlado......jel hoces ti da kupis JD 5725:haha: :sta:
 
lomim se izmedju rusa i jd.ne mogu da verujem da nosi 3 glave na 35 dubine.koliki je zahvat pluga 105 ili 90.da nemas neke slike lili snimak? :cao:
 
nosi trobrazni plug IMT ja mislim da je 757 (nevide se nlepnice jer je farban u zelenu boju) stavicu slike sutra.Ja imam i rusa 920 i mislim da je JD bolji u svakom slucaju samo sto rus ima malo bolju hidruliku. a i na JD nije tako losa nosi 1500kg ja sam sa njim nosio 6 sejalicu za kukuruz gaspardo. :DBice slika sutra od tog pluga :D
 
cuj rus ima bolju hidrauliku od jd-a, kako po cemu daj malo pojasni..?? vlada 77 neka se lomiti izmedzu rusa i jd-a jer ipak je jd klasa ispred rusa po svemu, to je moje misljenje i mislim da ce se mnogi samnom sloziti.........
 
nikola94 je napisao(la):
nosi trobrazni plug IMT ja mislim da je 757 (nevide se nlepnice jer je farban u zelenu boju) stavicu slike sutra.Ja imam i rusa 920 i mislim da je JD bolji u svakom slucaju samo sto rus ima malo bolju hidruliku. a i na JD nije tako losa nosi 1500kg ja sam sa njim nosio 6 sejalicu za kukuruz gaspardo. :DBice slika sutra od tog pluga :D
da nisi ti slucajno i onaj koji rece da imas dva 6920?
nisi se predstavio, imas adekvatne teme za to....
 
nikola94 je napisao(la):
vlado traktor je solidan ore sa 3 brazde u duboko na 30 do 35cm.Trosi manje od rusa u svakom slucaju, kabina je isto jako dobra klima,muzika.......Ja u njega sipam euro dizel a ponekad obican.Sad kad se pojavio onaj euro 5 sad taj sipam. :D
Post je spojen: [time]1266204359[/time]
_________________________________________________
vlado......jel hoces ti da kupis JD 5725:haha: :sta:
mozes mi reci koliko trosi po k.jutru.. ja sam isto gledao takav traktor, ali nisam imao dosta love pa sam kupio 892 belarusa. hvala
 
ja sam samo rekao da rus 920 ima bolju hidruliku od JD5725..ja nisam mislio da rus ima bolju hidruliku od svih JD modela ja sam samo rekao od JD5725 :nono:
 
Nijemi namera da stajem na niciju stranu ali sam se uverio da JD 5725 koji spominje Nikola 94 da je lak traktor, proizveden u meksiku i sa oskudnom opremom.Posto sam hteo da ga kupim otisao sam kod drugara u Zmajevo koji ga ima godinu dana i na pitanje mog brata kako bi na njega zakacili vadilicu 6-redi za repu on je samo slegao ramenima. :ppozdrav:
 
Ljudi, decko stigao, pa odmah banovanje....Polako, umesto da nam je drago sto se mladi ljudi interesuju za forum, mi odmah hvala lepo dovidjenja.....Neka se malo snadje.....

Znam decka licno, stvarno ima i JD6920, a i JD5725....I korektan je momak, e sad ako je krenuo malo agresivno...nikog nije uvredio :cao:
 
ma rus je stroj i nema tu price..pravo mali kaže :D ..a vi fanovi JD prihvatite da je takva stvar :haha:
(šala)

Ali on je mjerio razliku izmedu meksikanca i rusa...posto on ima tog JD valjda zna sta priča..ali nije zato ban zasluzio..
 
Nazad
Vrh