John Deere

Nije kolega jjova postavio dobro pitanje. Mislim da treba da ide ovako - šta je toliko bolje na JD a da je skuplji 30-40% od konkurencije? Moje mišljenje je da ima neke razlike ali su to minimalne i svakako neopravdane za toliku razliku u ceni...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
@ivanz, lepo si napredovao kako si prestao pasulj da seješ ;) Čini mi se da si imao 533 i 539. Samo napred.
Istina.....4 ili 5 godina sam muku mucio i radio za nista.....posijao repicu i top.....psenica uradena kako treba.....top.....itd.....samo ratarske kulture odraditi kako treba i veca zarada nego na grahu, a odradim sve sam, netreba 10 ljudi da rade, pa biranje prodaja......nezelim se ni sjetiti!
 
Аркадије - у своје име сам говорио.
Миксер - не, неупуштајући се у разговор о цени интересују ме конкретна решења.
 
Meni bode oči na seriji 6 i 7 onaj njihov problem sa ramenima hidrulike, izuzetno glup sistem koji iziskuje znatna finansijska sredstva za popravku, ne znam da li je kod serije 8 isti problem.
 
Kakac crni Fend, pa ni da je od zlata. 10000 sati I promena menjaca, fabric reset. 8ca I PS menjac gaze sve sto postoji od traktora.
Kod nas u selu je kupljen nov 936 i za 3 godine je 2 puta radjena generalna svaki put po 20.000 evra... Tako da toliko o fendt-u. Ne kažem, desiće se na svakom traktoru neka glupost, i na case-u i na djondiru koji je skuplji 30k evra i na fendtu koji je skuplji 40k evra od case-a...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Bili kod jednog poljoprivrednika u Hrvatskoj ima Fendt 926 kupljen polovan u Nemačkoj.Kaže taj Fendt sa MAN motorom ne zna se koliko može sati napraviti do neke generalne.
 
Evo i informacija o cenama. Kada sam poručivao prošle godine u januaru 6125m je bio 68000+pdv, maxum 125 je bio 65000+pdv, NH 6050je bio 62000+ pdv. Oprema je ista, jedino je case i NH motori sa 6klipa i imaju kompresor. John Deere ima 4 klipa i dosta je savremeniji i od maxuma i od NH6050, po meni ti traktori su dosta davno izašli bez nekih većih izmena i generacijski nisu sa JD. Kao korisniku sa PQ menjača koji je dosta jednostavan, možda nije toliko komforan kao Vario na Fendu, ali JD je dosta jednostavan u poređenju sa fendom od tuda i dugotrajnost, ništa oni tu nisu eksperimentisali, i po pitanju TLS koji se proizvodi još od serije 20 ako se ne varam bez izmena, jednom rečju jednostavno=pouzdano. Fend je svemirski brod ali je sigurno skuplji i manje pouzdan.
Nije tolika razlika u cenama kako se priča između navedenih marki, jedino za fenda neznam cenu jer me nisu ni interesovali
 
68000?
Nema sanse.
Ja sam pitao prosle jeseni bio je mnogo skuplji.
Da ti pustim fakturu. Traktor je naručen u januaru, stigao mi je u junu. TLS napred, separator vode u nafti, ogibljenje kabine,ojačana pumpa hidraulike 114l, frižider, 700kg tegova, automatska kuka pozadi. Jedino što su mi zadnje gume 460 a prednje 340, one su dosta jeftinije od recimo 520 i 420, možda i 3-4k eura, neznam koju si ti gume u specifikaciji pravio
 
Da ti pustim fakturu. Traktor je naručen u januaru, stigao mi je u junu. TLS napred, separator vode u nafti, ogibljenje kabine,ojačana pumpa hidraulike 114l, frižider, 700kg tegova, automatska kuka pozadi. Jedino što su mi zadnje gume 460 a prednje 340, one su dosta jeftinije od recimo 520 i 420, možda i 3-4k eura, neznam koju si ti gume u specifikaciji pravio
Ja sam na sajmu pitao za 6125M receno mi je 82.000+pdv,nisam bas zagledao opremu,mislim da nista nije ni imao veliko. Sada ti je taj jd 92.000+pdv nisam siguran koja oprema tacno ali mislim da je bas takva kao sto si naveo,a Maxum 125 75.000+pdv
 
Sada ti je taj jd 92.000+pdv nisam siguran koja oprema tacno ali mislim da je bas takva kao sto si naveo,a Maxum 125 75.000+pdv
Ja sam samo naveo primer kako je bilo kad sam ja kupovao i to je tačno 100%, kakva je sada situacija neznam. Evo i nove informacije 6155m TLS, ogibljenje kabine, frižider, comand quad menjač, premium oprema, gume 580, priprema za navigaciju 104 000+pdv. Case puma 155 jedina prednost full power menjač, kod JD je comnd i JD ima pripremu navigacije Case nema. Puma je 109 000+pdv, decembar mesec
 
To je onda to, 2019-te je taj model bio 62.000 +PDV, a verzija sa ADB i Tier IV oko 73.000 +PDV uz malu razliku u opremi…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ја сам само навео пример како је било кад сам ја куповао и то је тачно 100%, каква је сада ситуација незнам. Ево и нове информације 6155м ТЛС, огибљење кабине, фрижидер, цоманд куад мењач, премиум опрема, гуме 580, припрема за навигацију 104 000+пдв. Цасе пума 155 једина предност фулл повер мењач, код ЈД је цомнд и ЈД има припрему навигације Цасе нема. Пума је 109 000+пдв, децембар месец
За toliko je puma i bolji traktor
 
@nedeljkosavic012 ja ti verujem drugar je kupio pred novu godinu 6155M 137.000e sa pdv, pitacu ga sta je uzeo od opreme i da li ima ad blu, neverujem da je neka prebogata oprema poznajem coveka. Inace ja sam u novembru zvao za pumu 155 receno mi je 113.000+pdv i nisu imali trenutno na stanju. Ovde izgleda lud zbunjenog, slatkorecivi komercijalisti ljudi naivni...
 
Nazad
Vrh