John Deere

Au brate al se frljaju sa evradima 100 iljade evrica za traktor plus pdv pa od cega je od zlata
Bas smesan komentar xd,ako tako gledas,onda sta kazes za John Deer x9 kombajn koji je preko 1 milion eura ??.
A opet to je veliko nista spram nekih supercars kao Rolls Royce i Buggati koji prelaze 12-13 miliona eura ....koja je tu tehnologija u njima da opravdava tu cenu da mi je znati.
 
Bas smesan komentar xd,ako tako gledas,onda sta kazes za John Deer x9 kombajn koji je preko 1 milion eura ??.
A opet to je veliko nista spram nekih supercars kao Rolls Royce i Buggati koji prelaze 12-13 miliona eura ....koja je tu tehnologija u njima da opravdava tu cenu da mi je znati.
Bas sam pre neki dan gledao emisiju o fabrici Bugatti. Godisnje mogu proizvesti 80 automobila a imaju oko 300 zaposlenih kojima se plata mora isplatiti a potraznja je mnogo veca pa mogu dizati cene maltene koliko hoce.
 
6R 150 na kratkoj šasiji, navigacija, ph, tls, AP mjenjač sa CommandPro ručicom, max osvjetljenje, mislim oprema 99%, nešto oko 145 000 plus pdv, kolega kupio prije koji dan pa je spominjao tu cijenu.
Za te pare se do kraja decembra 2022. mogao uzeti Deutz Fahr 6205 RcShift u ful opremi sa sve autopilotom trimble i ostalo bi para za jedan rasipač od 1500 litara nekog renomiranog proizvođača (Kverneland, Vikon, Kubota, Amazone, Kuhn...)
Ja verujem da su neke serije JD najkvalitetnije na tržištu al brate preterali su sve granice...
 
Za te pare se do kraja decembra 2022. mogao uzeti Deutz Fahr 6205 RcShift u ful opremi sa sve autopilotom trimble i ostalo bi para za jedan rasipač od 1500 litara nekog renomiranog proizvođača (Kverneland, Vikon, Kubota, Amazone, Kuhn...)
Ja verujem da su neke serije JD najkvalitetnije na tržištu al brate preterali su sve granice...
Ja imam drugara koji je prodao pre par dana Deutz 2018 od 210ks za 79 000e, trenutno je na odmoru, rezervisao sam mu jednog 6155m telefonom, trebamo da idemo da ostavi kaparu u NS. Meni onaj njegov deutz delovao baš savremeno ali on uopšte nije bio zadovoljan od prvog dana, već poseduje 5090jd i vozio od drugara 6930jd, kaže da mu JD više odgovara. Obrađuje negde oko 270 hektara
 
J.D je traktor a svi ostali su šerpe! 😂
Jedan moj dobar drugar ne može da prežali što je dao gomilu para za novog 8270R.Bolja mu stara osmica iz 2005 po svim parametrima a pogotovo pitanje održavanja.
Neko voli crnke, neko plavuše...
 
Ja imam drugara koji je prodao pre par dana Deutz 2018 od 210ks za 79 000e, trenutno je na odmoru, rezervisao sam mu jednog 6155m telefonom, trebamo da idemo da ostavi kaparu u NS. Meni onaj njegov deutz delovao baš savremeno ali on uopšte nije bio zadovoljan od prvog dana, već poseduje 5090jd i vozio od drugara 6930jd, kaže da mu JD više odgovara. Obrađuje negde oko 270 hektara
Imao je nekih problema sa njim ili mu prosto nije ležao od samog starta?
 
Imao je nekih problema sa njim ili mu prosto nije ležao od samog starta?
Nije mi prijavio ni jedan problem a i da ga je imao sumnjam da bi mi rekao. Nije mu legao a i kaže da ima veće tragove korišćenja na 1100mh nego JD na 8000mh. Iskreno iznenadila me je njegova odluka, mlad je dečko, radi sve sam, ne meša mu se niko u odluke, otac mu je u Austriji
 
E to je baš pravo drugarstvo...
Imaš drugare sa kojima se čuješ svaki dan a imaš i neke sa kojima se ne čuješ i mesec dana. Sada skoro me je zvao kada je prodao Deutza i pitao da mu pomognem oko kupovine JD. Kad smo imali proteste čuli smo se redovnije. Ne znam samo kako čovek dođe u situaciju da komentariše nečiji odnos i to što sam ja nazvao nekog "drugarom".
 
Čim ti sumnjaš da bi ti rekao da je imao neki problem, onda tu nešto ne štima, sa njegove strane. Ne sa tvoje.

Da me neko ne shvati pogrešno,
ali to prikrivanje kvarova na novim mašinama, joj samo da selo ne čuje, da se ne sazna, itd. Ja to ne razumem. Ja sam uvek otvoreno sa svima pričao o svojim mašinama, i novim i polovnim, i o kvarovima. I sa drugarima, i sa prijateljima, poznanicima i ovde na forumu.
 
Čim ti sumnjaš da bi ti rekao da je imao neki problem, onda tu nešto ne štima, sa njegove strane. Ne sa tvoje.

Da me neko ne shvati pogrešno,
ali to prikrivanje kvarova na novim mašinama, joj samo da selo ne čuje, da se ne sazna, itd. Ja to ne razumem. Ja sam uvek otvoreno sa svima pričao o svojim mašinama, i novim i polovnim, i o kvarovima. I sa drugarima, i sa prijateljima, poznanicima i ovde na forumu.
Možda bi ti neko prišio nadimak koji karakteriše jednu ljudsku osobinu :haha: .
 
Nije mi prijavio ni jedan problem a i da ga je imao sumnjam da bi mi rekao. Nije mu legao a i kaže da ima veće tragove korišćenja na 1100mh nego JD na 8000mh. Iskreno iznenadila me je njegova odluka, mlad je dečko, radi sve sam, ne meša mu se niko u odluke, otac mu je u Austriji
Uh al mu je razlog... Gotovo sam siguran da to nije istina a ni razlog zamene... Ima tih dajčeva sa po 5-7.000 sati i ne da nisu pohabani nego im ni farba nije izbledela... Ili petlja i sakriva nešto ili ga piče kompleksi... :ROFLMAO:
 
Узели у фирми холанде 80-60 или 80-70 тако нека ознака, наменски да замене џоније зато што су нови прескупи. Стари имају 20+година и елекроника их урниса. Са механичке стране имају баш баш пуно сати али као што се пише ни боја им није скоро избледела.
За годину дана холанд урадио преко 1000 сати и мало је почео да масти на полуткама, за то криве дупле точкове.
Замена свих уља и филтера је папрена.
 
Uh al mu je razlog... Gotovo sam siguran da to nije istina a ni razlog zamene... Ima tih dajčeva sa po 5-7.000 sati i ne da nisu pohabani nego im ni farba nije izbledela... Ili petlja i sakriva nešto ili ga piče kompleksi... :ROFLMAO:
Neznam za njegov slučaj a znam da neki tako dolaze do keša, a nov uzmu na kredit sa grejs periodom.
 
Za te pare se do kraja decembra 2022. mogao uzeti Deutz Fahr 6205 RcShift u ful opremi sa sve autopilotom trimble i ostalo bi para za jedan rasipač od 1500 litara nekog renomiranog proizvođača (Kverneland, Vikon, Kubota, Amazone, Kuhn...)
Ja verujem da su neke serije JD najkvalitetnije na tržištu al brate preterali su sve granice...
Razumijem, ali netreba im trenutno nikakav veliki trakor, nego jači četverocilindraš za prskanje, sjetvu i slične poslove, inače ima već i 7215R, 7280R, 8520, 6330, 6020, Fendt 314 Profi Plus novi, kombajn novi JD, pa se opet odlučio za JD.
 
Jd serije 8 2000-2005 god kod nas u firmi imaju skoro 20000hr i rade bez problema,takodje milionce u motor i milionce u menjac (ps) i mogu da rade jos toliko. Sto se tice daic imamo jednog 9340vvt i sa 2000 sati vec su poceli problemi a ovlasceni servis nikad nista nema na stanju i sve se ceka po mesec dana.
Takodje jd serije 6 2000 - 2005 god isto odlicni imamo jedan 6620 80posto mehanika tom traktoru treba spomenik podici sta je sve preziveo i jos uvek radi bez problema.
 
Sve receno.......

U jednoj firmi dok sam radio.....imali su agrotron 120.....3 godine stajao sa 2300 sati.....otisao mjenjac, kupljen nov.....onaj sa kosom haubom

Šteta novaca kojih je plačen!
 
8ce su traktori napravljeni od titanijuma i tu nemaju konkurenciju. Niakakav Fend, Kejsina i ostali ne mogu ni blizu.
Fend kao neki traktor, a sama fabrika kaze na 10k sati obavezna zamena menjaca.
PS menjaci na 8cama su najbolji napravljeni uopste sto se tice traktorske industrije. Oni su u rangu sa najobicnijim mehanickim menjacima. Uz redovno odrzavanje, ali pravo odrzavanje mogu koliko i sam motor pa i vise.
 
Fali staro (imam ih i teram ih), vozi novo (mlado, mlađe). Uvijek bilo i bit će.
Lijepo je vidit stari uredan traktor koji radi i koji se rijetko kvari, ali takvi su rijetki. Neću ulazit u detalje koliko košta stari (zapadni) traktor kad stane u sezoni odnosno kolko ja gubim novca na popravke i gubitak rokova u poslovima na njivi. I novi i mladi stanu, a di stari. Onaj ko radi imalo više zemlje i u sustavu je pdv-a njega troškovi, porez i amortizacija teraju da pomlađuje vozni i strojni park. Pretpostavljam da je i u Srbiji tako (nemam uvida u vaš porezni sustav). Da ne bude drvlje i kamenje imam i radim sa starim IMT-ovima, sa polovnim zapadnjakom i sa rusom. Imam iskustava sa popravkom istočnjaka, a nažalost i sa popravcima zapadnjaka koji nisu ni malo jeftini. Onaj ko je čestito održavao i popravljao zapadne traktore sa 8-10000 rh i više taj zna o čemu pričam.
 
Nazad
Vrh