John Deere

I ja predpostavljam da je nesto na alternatoru,verovano je @zarkovmali na to mislio.Prvo se uprpao da nije negde probilo na masu i slicno da se ne upali u pm.Sve izpregledao i sve bilo normalno.Posle toga orao jos 5-6 sati i nije palilo.
 
On ti javlja ako je kao kod mene tek ako je preko 1500 obrtaja motora, tek tada javlja pad napona.. uzmi unimer, kazem kod mene bio kvar regler… koji imas alternator?
 
On ti javlja ako je kao kod mene tek ako je preko 1500 obrtaja motora, tek tada javlja pad napona.. uzmi unimer, kazem kod mene bio kvar regler… koji imas alternator?
Kod mene je cini mi se bilo obrnuto,vise je palio lampicu na okretanju pri manjem gasu nego kada je u brazdi. Nemam pojma koji je alternator,ne razumem se u to pa nikad nisam ni gledao.
 
Alternator k'o alternator, sigurno je standardan koji god da je i delovi za njega postoje.
Ima da se kupi kolektor ako je potrebno menjati, ima i regler sigurno, još ako mogu da se menjaju četkice nije to neki naročit posao.
Ja te stvari sam sebi radim, a za verziranog električara je rutinski posao.
Čak i da nije upalio lampicu, servis i proveru alternatora treba obavljati bar jednom u pet godina.
Kada se regler skine, jasno se vidi dali četkice imaju dovoljnu dužinu da dohvataju kolektor ili ne. Takođe, se vidi stanje kolektora, dali je usečen od kontakta sa četkicama ili ne i dali je za ravnanje ili zamenu.
 
Pre nekoliko godina sam menjao ceo regler ,na Valeo alternatoru koji je na MF.Prijatelj ga je držao u rezervi za neki stariji pežo.
Kasnije sam zamenuo četkice na postojeći i stoji u rezervi.


 
Ti alternatori na njima su malo specifični.
Bas me cudi,na svim masinama koje imam uglavnom taj odgovor dobijam.Samo na crnoj rakuli je sve standardno. :haha:
Dzonika je zavrsio posao za ovu godinu i ide u zimski san,kad budem imao vremena skinucu ga i odneti kod elektricara,nemam ja pojma nista oko struje da bi ceprkao sam.
 
Nema veze.. ima delova i ne menjaju se cesto… sve to ode samo od potrosenosti, zamenis i verovatno vise nikad ne diras…
 
Zna li neko zasto se pali ova lampica zaokruzena na slici (munjica). Danas me drndalo jedno sat vremena mozak mi probilo pistanje i onda prestala.
Inace traktor je jd7700

317922048_860186858760827_8458361560424352581_n.png
Cetkice i kolektor u alternanoru najverovatnije,teba mu remont full
 
Zaboravih napomenuti da se ležajevi svakako povremeno menjaju, nikako nečekati da dotraju i puknu.
Pogotovo na alternatoru na kombajnu......standard iskra alternator koji je na svim yu masinama,odlazi onaj lezaj do remenice......zadnjeg sam rastavio i dodao jos masti u njega i sad je ajd ok da kazem.....jako puno prasine uvlaci u sebe
 
Na kombajnu sam to stalno gledao svake sezone… na traktorima mislim da nema tolike potrebe jer nit su pun gas nit su u takvom okruzenju…
 
Pitanje jedno, 6410 je u pitanju. Zbog čega mi se zagrijao motor previše, tj. koji su mogući uzroci, u traktor je stavljen novi antifriz, promijenjen remen, ventilator i otad je izorao 10 kj, sve u redu i sad mi se to desilo na putu kući iz prskanja, antifriza ima, ovo sve ostalo normalno radi...
 
Nazad
Vrh