John Deere

Mislim da su motori sa većom zapremninom agresivniji, samim tim i bolji za teže traktore. Naravno taj motor nema veze sa ovim u 6 seriji, ali dok zakačim za svoj 6630 uteg naprijed i iza teška tanjurača, već se vidi osjetno po gasu da je tromiji jer ga optereti. A možda je moj smeće pa je takav kakav je..
 
Koja je fora sa JDima da bacaju na mjerač ulje? Specifično 6330, 6430 Premium. Već sam pogledao 3 komada, svi bacaju malo.
 
Sve zavisi kako baca ulje i gde mu je cep, jel ulje izbacuje neki pokretni deo ili motor toliko duva u karter da zato izbaci i ulje.. moj rus je prskao na merac ulje cim je jace od lera, ali je bio motor pun snage i nije trosio ulje, kazem prskao ulje ne duvao...
 
Da svjestan sam svega, traktori su oko 9000 sati, koji su uzroci i koji je najjeftiniji, a koji najskuplji problem moguć oko toga?
 
Sto bi moj pokojni deda rekao..motor je najmanja stavka u celoj prici..ako je sve ostalo u odlicnom stanju, on se najlakse sredi...

Ima.kod nas u selu fend 614, pa taj duva za sve novce na iberlaufu, ne bi mu dao ni pet para, a kada se pali, dimcina nemoz dvoriste videti jedno 5 min...ali zato kada se upregne i ugreje, kao doksa radi evo vec 10 godina tako...ulja u radu ponsezoni popije ne vise od litre a covek radi poprilicno zemlje sa njim...
 
Poceo da trosi ulje i da baca na iber-lauf, pa rijesili da remontujemo motor. Danas otvorili, samo su karike lose, hilzne kao nove, nemam zareza ni malo. Lezajevi i radilica odlicno. Hilzne i klipovi ostaju, idu nove karike i leteci lezajevi. Glavu jos nismo rastavili, ali ide novi dihtung, glava se ravna, sad sa ventilima kad rasklopimo vidjecemo stanje..
https://postimg.cc/cgS1HvH7]
A1-B8-F6-B5-86-F6-4608-B76-A-97-E8-A3-A09751.jpg
[/URL][/url]
 
Poslednja izmena:
Prijatelju, jako dobro rečeno :ppozdrav:

Jednostavno, kad smo sijeli i provozali ga, to je bilo to, može biti možda i nešto bolje za te novce, ali gotovo je, reko bit će taj i to je to. 😅
I cesto bude ok, ako je sa nekom dozom opreza birano… j sam tako isao videti neki traktor i auto, vidio traktor nije mi lego, pogledao auto lepo isao svidio mi se, a prvi koji sam pogledao, reko prodato… i dobro ispalo.
 
Nazad
Vrh