John Deere

8 mi nekako preteska… 7820 ili 30 bi mislim prava zamena bila… evo sad se kod nas vozaju 6 od 190 ks. Mislim da je njima vek vec izravunat na liniji sklapanja.
 
Videcemo sta nadjemo. Nije bas velik izbor. Strasno su poskupeli traktori preko. Ono sto je nekad kostalo 30 sad kosta 40k evra. Moram naci traktor koji ce imati dovoljno snage da vuce gruber i plug, a oped da bude dovoljno brz da da ide u transport. Nisam ljubitelj "100" traktora koji prave malo sati. Vise volim dva tri koja godisnje naprave zajedno bar 1000, 1200 rs.
 
Pa s obzirom na ovo što ste imali i naveli od uslova, 7930 onda. Brz, vario mjenjač na 30 seriji rješen, 8.1 motor, ajkula prava ....
 
Pozdrav ljudi, ne razumem se puno u John deere, pa me interesuju mišljenja za John deere 6100? Powerquad menjac? Ako ne gresim, jel ima nekih problema mislim kvarova taj model i kakav je u odnosu na MF 6110, hurlimann 468, Renault ceres..
 
6100 je najslabiji od serije 6 koja je vratila JD iz mrtvih. Ima dobro poznat motor koji se i sad vrti na najnovijim traktorima, to jest njegovo srce. Motor nosi oznaku 4045 i nema ni turbo ni bilo kakva druga pomagala. Verujem da motor nema veka jer ako znamo da 6100 ima 75 ks, a da iz takvog motora izvlac 140+ ks. Menjaca ima nekoliko, al najcesci je PQ, a i najbolji. Sve ostalo je klasika.
 
Gledam sad, stvarno je, znam da je najjaci model u 20 seriji bio 8.1. Pošto je 6.8 litarski, nebi se onda odlučio za njega.
 
Sta fali motoru od 6,8 l
Ti motori su se pokazali kao veoma pouzdani i dobri. Ugradjuju se i dan danas u sve modele traktora. To su motori relativno novije generacije, aj da kazemo od samog kraja 90' pa na ovamo. Stalno se usavrsavaju i poboljsavaju. Mana kao i kod svih je ekologija i uglavnom svi problemi dolaze zbog egra i pdf filtera. Varijabilna turbina takodje moze da bude problem. Uglavnom motor kao i svaki drugi od JDa.
7930 je vrhunski traktor samo nemoj te zaboraviti da je on proizveden u USA, a cim je tamo napravljen to znaci da mora biti dobar. Jedina mana je sto su polovni dosta skupi i na njih se placa carina 20% pa onda na sve to i pdv. Realno su skupi za nase uslove, a tesko se nalaze sa malo sati. Pogledajte oglase, sve preko 10k rs.
 
Po meni preteški traktori za taj motor. Naravno ovisi i šta radi traktor. Ja govorim iz svog pogleda jer ti traktori uglavno rade teže operacije. Kolega ima dva 7R i ovom manjem nema premca u prevozu i tako nekim operacijama sa tim manjim motor, a ovaj veći je jaći, ali on kad zapne sa 9.0, nema milosti u podrivanju ili oranju.
Ja sebi gledam neki 77 ili 7810.
 
Nazad
Vrh