John Deere

Ništa nije venčanica, samo treba naći kupca. Normalno ako je ispravan. Samo takav kupac mora biti svestan šta kupuje - polovan traktor dvaput punoletan.
Slušao pre neku godinu na najlonu u NS, covek bio sretan što je yuga zavalio za recimo 130 ili 150 evra. Kupac ga oterao na otpad i dobio 20 evra više.
Tako da uvek u kupovini i prodaji sve može biti relativno.
 
Sila nebeska prodata par mesecj posle dolaska Arme. Ostala dva ferusona, a sada im se pridruzio jos jedan 539.
 
Sila nebeska prodata par mesecj posle dolaska Arme. Ostala dva ferusona, a sada im se pridruzio jos jedan 539.
Nisam to ispratio.. Zar ne bi bilo dobro da se nadje, ipak moze da povuce vise od ferga a moze i u oranju da pomogne? Ja 558 vrvt necu prodavati nakon kupovine neceg veceg, pre bi prodao rajku ili jednog fergu ako zafali za nesto..
 
Imam rezervni plug 752 (isto sto 757.20 samo jedna brazda) i ako nekada zaskripi oracu sa 539 ili platiti oranje (kod nas oru za 50e/hektar). Setvospremac 2.9 bi mogao 558 da vuce 1BH ali ne moze da ga podigne. Viljuskar ne moze ni 539 ni 558. Realno mi smetao i zauzimao prostor a nije radio. A imam ta tri mala bas sa idejom ako je jedan na klocnama da ova dva budu ispravna jer mi dva trebaju non stop zbog mesovite proizvodnje voce/ratarstvo.
 
A ti fergusoni ne koštaju toliko koliko posla odradjuju. Ako ima vozača onda vredi dva traktora u oranju. Ako nema, onda je bolji jedan sposobniji traktor koji više i kvalitetnije poore, a i ostale poslove bolje uradi.
 
Ti fergusoni u mojoj proizvodnji nemaju zamenu (imaju ali je preskupo da kupim vocsrski Nh za 50k evra i radim isto sto i sa fergusonom) i svake godine zarade sebe. Oranje je operacija koju mozes raditi od septembra do Ng (i kasnije) a za to vreme poradice se. Vise je znacajno prskanje i zato sam i kupio treceg 539 za rezervu.
 
Kakva su vam iskustrva sa Jd 6920 150 konja Autopower. 7 000 h nudi mi se za 27 000 evra, gume potpuno nove, cuo sam da su kvarljivi. Molim malu pomoci....
 
Dobri su traktori samo zavisi sta ocekujes od njih ako mislis kupio si traktor za cca 30hilj i radices jos 7000rc bez kvara onda batali kupovinu.
Evo ti neke stavke koliko kosta remont iz naseg iskustva:
Hladnjak oko 1000e
Dizne org 500e/kom-3000e
Damper 400e
Klip za volan 100e
Lezajevi u zadnjim sunkama 2500e
Eger ventil 500e
Tu ti jos dolaze stavke turbo(cena zavisi da li moze remont ili mora nov),zadnje poluge luftovi na ramenima i dole na osovini.
Cca 2000e iz price servisera ali cesto to bude znacajno vise.
Ovo su ti neke stavke koje smo npr mi imali na nasem traktoru.
Naravno obican je menjac i on je sada radjen gde je remont bio 7500e promenuti su lezajevi i c rang zupcanici,pumpa na menjacu i jos neke lamelice itd.
Remontovani menjac za autopover je oko 2 miliona din i njegov vek je navodno 7-9hilj rc u zavisnosti od forsiranja.
Naravno sve se da karabudziti samo je pitanje sta zelis.



Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dosta dobar broj radova. Od kada je kod tebe Igore, i odakle je došao? Da li je bio u dobrom stanju, ili ste ga kupili sa predznanjem da treba uloziti u taj traktor?
Pošto je retkost da se nadje traktor sa 3000 sati, obično su sa minimum 6500 radnih sati.
 
Da ne bude zabune, nije da ih kudim, i ja cu verovatno takav uzeti samo hocu da kazem ne treba verovati tim radnim satima mnogo. Gledajte druge stvari, pohabanost vidljivih elemenata.
 
Kada sam jednom trgovcu rekao da imam primedbu na stanje sedišta, koje je imalo rupu, naspram stanja traktora koje je bilo extra, on mi je samo rekao druže kupi novo. Sati su bili malo manje o 6000, samo sam slike gledao. Tako da je vetovatno traktor radio više, verovatno se dobro održavao i pazio, a sedište je bilo odraz sati.
A išao u Srem da gledam jedan traktor, prodavac preko telefona me ubedjuje da su tih 4700 sati pravih, kada sam ušao u dvorište dobio sam potvrdu mišljenja jednog člana da su tamo farbani traktori. A stanje traktora za koji sam došao je bilo jadno. Kakvi 4700 sati, jad i beda u kabini, a i izvana.
 
Nakupilo se naravno.
Traktor je uzet pre 4 godine sa 10500rc i bio je u dobrom stanju kako vizuelno tako i mehanicki,jedino je damper bio vidljivo za zamenu(nije isao ravno).
Generalno nismo hteli uzeti krs a da pise 6000rc nego smo se bazirali na opste stanje da nam se svidja.
Traktor nije nijednom ostao na njivi sto bi ljubitelji jd-a rekli pa to je samo servis,medjutim ipak su to sve kvarovi.
Jer cak i c brzne kad su otisle culo se zujanje a orao je bez problema u b rangu.
Traktor sada ima oko 13000rc
Sustina se svede na to da kupis nov za 100 hilj evra prodas za 40hilj sa 7000rc i kosta oko 8.5e radni sat.
Kupis za 35hilj od 10000rc teras do 15hilj ulozis 20 hilj posle ga prodas za 20hilj kosta te isto 7-8e sat.
A da se kvari kvari se sve nema tu sta.

Tuzno je sto kad je bio u servisu je bio npr i traktor 6195M Sa istim problemom C rang na 3500rc star 3 godine.
Mozda u neko ima srece da uzme traktor koji je npr radio u B brzinama teske poslove a on ima laksu zemlju pa da izdrzi menjac do 15hilj ali to je vrv retko.
Ali da prica od ljudi ne pije vodu tipa cesto se cuje to ide do 15-20hilj ne kvari se i u najgorem slucaju resis motor ili menjac za 5000e definitivno nije istinita :)



Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne bih imao hrabrosti uzeti 20 seriju sa Autopowr mjenjačem, 30 već da jer su usavršili to nešto, e sad ne mogu reći točno šta, nisam tolko upućen, ali na 20 se grije taj mjenjač i općenito su uvijek rabljeni traktori jeftiniji sa tim mjenjačem jer ih se zaobilazi.
 
Moze li ko da mi kaze kako se taj damper kaze na engleskom da vidim na yt kako se menja jer i mene isto ceka njegova zamena, a sta god da radim prvo se konsultujem sa yt i vama

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh