John Deere

paorpaor

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
11.092
Jel operacija uspela ?
I ja sam imao jednu intervenciju. Menjao sam el. kotvu za gasenje i paljenje. Nije bas pristupacno, ali sam uspeo nekako.
[video]
[/video]

- - - - - - - - - -

[/IMG]
[/IMG]

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.491
Jes,nisi me pitao. :osmeh: Meni stoji i skuplja prašinu.Ko zna možda nekad zatreba.

Evo ga.Ima i jabučicu.

Poslednja izmena:

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.491
Na njivu se ne ide bez čekića,žice i uzice. :haha: Čuvam ga,hleba ne traži,možda se nekad ponovim gvožđem kome ovo odgovara.

Spajki

Član
Učlanjen(a)
11 Okt 2009
Poruka
4.397
@Paore i ostali.Dobro proverite snagu akumulatora pre nego sto promenite taj deo sledeći put.Čim akumulator pocne da slabi taj deo ne radi dobro.Meni su taj deo premotali u el.mehanicarskoj radionici za 30 eur,da bi opet isto radio.Taj deo kod mene na kombajnu radi tako sto svo vreme dok motor radi taj deo je pod naponom i drzi povucenu polugu da bi motor radio.Kada okrenete kljuc za gasenje ta špulna ostaje bez napona i opruga gurne polugu u polozaj gašenja.Ja sam ga malo prepravio tako da sada dobija napon samo pri gasenju a opruga ga drzi u radnom polozaju.

paorpaor

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
11.092
Cim napon padne ispod propisanog upali se upozorenje (ahtung). Jacinu struje, to jest napon, regulise altenator (generator), ustvari on proizvodi struju i napaja ceo sistem. Ako on neradi napon brzo padne ispod propisanog.
Kod mene je ta kotva naprosto oslabila i nije vise mogla da drzi dovoljnom snagom. Citao sam po stranim forumima i svi kazu da to ne vredi popravljati. E sad da li je tako to nisam utvrdio.

Spajki

Član
Učlanjen(a)
11 Okt 2009
Poruka
4.397
Da li pre njega imaš i neko čudo u koje ulaze dve žice a iz njega izlaze i idu u tu "kotvu" tri zice?Vidjao sam i uspešne prepravke ovog uredjaja sa automatom od anlasera.

diesel d-60

Član
Učlanjen(a)
25 Feb 2012
Poruka
1.983
Menjac radi bez zamerke, nego za pola dana 6 lit. ulja iz trans. zavrsilo u engine.

- - - - - - - - - -

Danas je sastavljen ali nemam gde da probam dok ne prosusi, mislim da sam resio problem.

Lord Ogy

Član
Učlanjen(a)
12 Feb 2010
Poruka
2.262
Slicnosti i razlike,razlicite cene, razlicita oprema, ista marka. Reklama u novinama ista i u UK i kod nas.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Vrh