John Deere

Svaki 4755 je proizveden u USA. Oni se uopste nisu proizvodili u Evropi. Tacno je da kad su 1992 uradili prepravke umesto 55 stavili 60. Razlike su sledeće: auspuh sa strane, filter vazduha ispod haube, dodat nozni gas (u USA je uvedena i elektronska kontrola gasa, dok je u Evropi ostala mehanička), napravljene su modifikacije na zadnjim blatobranima, na prednjem diferencijalu i prednjem mostu, položaj filtera ulja i jos po neka sitnica.
Gogo7441, moguce da je stradao klip, nisam poslušao bas do kraja, a nisam ni video kad je otvoren motor. Naravno da se desava da se desi kvar, ali je on sveden na minimum. Kod drugih proizvodjaca je to u znatno većoj meri. Ne sumljam da je i JD smanjio kvalitet u ovim novijim traktorima, ali oped i to je u neke nedostižno. Ako bih ikad imao prilike moju 47-cu bi menjao za, ili 8200, 8110, ili za 7530. Medjutim posto nam ide odlicno u drzavi tesko ce se to desiti u narednih par godina :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Kad je skinuo glavu, vidio je da je klip puknut. Baš je neki dan taj Youtuber izbacio clip gdje rastura motor, ali nisam ga još pogledao, bit će zanimljivo.
A gledao sam i kako rastura jednu sedmicu, ali ona predzadnja linija, 20 000 sati, i otišao IVT mjenjač (što je sasvim pristojno), motor je još originalan...
 
Kad je skinuo glavu, vidio je da je klip puknut. Baš je neki dan taj Youtuber izbacio clip gdje rastura motor, ali nisam ga još pogledao, bit će zanimljivo.
A gledao sam i kako rastura jednu sedmicu, ali ona predzadnja linija, 20 000 sati, i otišao IVT mjenjač (što je sasvim pristojno), motor je još originalan...

Popravi IVT čovek na kraju. Kaže šta je to, malo pumpe, ostalo su šrafovi i matice. :osmeh: Skupo bilo vlasniku da radi remont, nego ga ovaj samo zakrpio (pazi kad i toga ima kod njih). Fušerica.
A zanimljivo je kako funkcioniše sistem (u Kaliforniji). Država će otkupiti taj traktor od njega za 40 000 dolara, da bi mu razbila blok i reciklirala. Inače je dobijao 10 000.
 
A dobar je majstor, sam samcat rasturi onakav traktor...
Fora je kako cijelo vrijeme govori da je to "mali" traktor, a ono JD sedmica... :) Čudan sistem imaju Ameri, sa 6170 vuku onaj spaljivač cime koji nema ni dvije tone težine, rade na leru i onda začepe turbinu i čitav sustav ispuha...
 
Bas to sam hyeo reci odgledao sam klip do kraja i tim bas objasnjava, kako ljudi rade sa tim traktorom berbu povrca,tj traktor vuce platformu sa beracima jako sporo sa malim obrtajima, a traktor zabog filtera i sistema trazi i u tim uslovima 1800do 2000obrtaja. Covek bas lepo objasnio na kraju klipa. Sve zbog ekologije i filteta dolazi do kvarova ;)

Nada poslednja umire.
 
Nešto "malo" starije izdanje.
e8cd91905c92af1b86400b2cd8dde551.jpg
3f9382fd7c84c4dcee92505eaa52d3b7.jpg
28af748a552fcbf7c6c3c7f3a8163f60.jpg
ad1fc640af3e05ac1d90a834fea9347d.jpg
 
Clan slavisa2 je gledao taj traktor. Ja imam 2450, a kolega 2250, tonsu isti traktori samo razlika u 5ks. Ako je traktor uredno odrzavan ima da idem i preko 25000rs. Moj ima 14500rs i dalje ide kao lud..
 
Dobra masina nikad nije skupa. E sad pitanje je isplati li se dati vise para za masinu cija je trzisna vrijednost od 9-11000€, to samo ti znas, kad se sracunas i preracunas...
 
25 godina, i 4100 sati, znači da ga je netko vani kupio za nekih 150 sati godišnje?
Takvu priču ne bih povjerovao ni bratu, a kamoli trgovcu...
Plus što su mu sve četiri gume gotove, a na 4000sati bi morale biti kao nove...
 
Ajd da ubacim.Ovaj traktor je kupljen polovan iz Nemačke, a za dve godine napravio 5500rs bez kvarova
[video=youtube_share;JXOyhg8AJOE]https://youtu.be/JXOyhg8AJOE[/video]
 
Uvezen je prosle godine iz holandije i imao je naprjed kašiku ili neki viljuskar tako vlasnik kaže. Nije radio nista posebno samo ga isprobao. E sad dal su orginal sati ili nisu bog zna...
 
Pa nemaju tamo svi povrsinu od 200-300ha pa da prave tolike sate.Mislis da tamo nema hobi poljoprivrednika sa par desetina hektara?Ima ih mnogo,i sta da drugo kupe kada im je dobar standard IMT 577? Kod nas je to ok traktor za 10-20ha al na zapadu verujem da se isplati i kupiti traktor do 100ks i raditi ko covek jer te pare iz malog dzepa vade i nije problem ga otplatit.Doduse retki su slucajevi ali ima traktora sa malim satima ista sitauacija kao sa autima postoji primerci sa malim kilometrima ali retki pa ko naleti na sta.
 
Nazad
Vrh