John Deere

Ahhhaaaaa tu dobije malo na vremenu.Možda mesec dana,možda godinu dana,možda 10 godina.E sad mi je jasno,to im dođe kao neki kredit dok se ne snađe za ::novac::.
 
Kad sam nedavno kupio Zetora, dobio je nova sva moguća ulja i filtere (isto kao i Hurliman prije njega). Jest koštalo ali opet mnogo manje nego da npr. otkaže hidraulika u sred oranja ili još gore mjenjač.
 
Uopste ne ulazim u to sta on vozi i mene to ne zanima. U Srbiju je situacija takva i to je surova istina. Sto je naj zalnije ti sto tako rade , oni nemaju racunar pa da snama ovde catuju. Vidim da si i ti iz Vojvodine kao i 90% clanova na ovom forumu , ali moras znati da je Vojvodina institucija za Srbiju.
tema je john deer - ja ga nemam ali ono sto imam redovno srevisiram.....znaci ovde je rec o john deer-u!!!slazem se da je Vojvodina malo jaca od centralne Srbije sto se tice poljoprivrede...ali ...bolje i najnekvalitetnije ulje(da je novo-za prvu pomoc) nego najbolje ulje koje se vrti po menjacima,motorim u bilo kom traktoru zadnjih 20-25g.....ne zaboravi ulje je higroskopno...a o metalnoj prljavstini i gubitku viskoziteta ni da ne spominjemo
 
U zadnje vreme cene traktora su nesto opale. Npr. ovaj 6200 moze se kupiti za 16000e a ima samo 6500r.h.


 
S obzirom da ima kardan i prednju hidruliku cini se ok cena,ovako na oko nije unisten sem ako nije farban,kod nas kad uvezu slican odma farbaje prednjicu,kao i zadnjicu sa polugama...
 
Gledao sam kako se prave traktori iz serija: 5M, 5R, 6M, 6R i 6030, i imao priliku da sedim u navedenima, a pored njih i u ovom malisi:
722519-9560r-john-deere.jpg
 
Nazad
Vrh