John Deere

Ako skače prilikom puštanja kvačila onda ili nije dobro naštelovano ili je pukla aluminijumska dekla pa gubi pritisak na kvačilu.Imao sam taj problem.
 
nije nesto ta hidro prednja vuca i hoce da skace na kvacilu snaga pise 177 nije tako oko 140ks ja imam 4430 cini mi se jaci nego 4630 mozda je do pumpe ili turba rade oba sa 4 brazde i 6m spremacem 3 metra gruber 4430 bolji u transportu mada fali kompresor oce da ga zabaci kamionka u krivini za to godiste jako dobri i pouzdani sada ima delova u temerinu i po vasarima pa nemoras u res na guljenje dosta kvarova mozes da resis sam ili da prepravis na neki domaci patent materijal je jedinstven jd pa 6 mesta nema niko pa onda svi ostali , to vazi za stare za nove neznam moze se kupi za 6000-7000e dobar u te pare nema konkurenciju pokidace 5 imt 5136 i mnoge druge liniska pumpa se nekvari dizne sam sad vadio odneo kod bosiste ovaj reko vracaj odma ako budemo menjali nece biti takve to ti je od mene treba menjati hidraulicno ulje i filter povremeno pa ako valja bar procedi uljee pa ga vrati ako nema opiljaka samo teraj do penzije.

op greska ovo je odgovor na 4630 pardon

Koliko ja vidim vi pišete svašta i da ima mnogo grešaka!
 
nije nesto ta hidro prednja vuca i hoce da skace na kvacilu snaga pise 177 nije tako oko 140ks ja imam 4430 cini mi se jaci nego 4630 mozda je do pumpe ili turba rade oba sa 4 brazde i 6m spremacem 3 metra gruber 4430 bolji u transportu mada fali kompresor oce da ga zabaci kamionka u krivini za to godiste jako dobri i pouzdani sada ima delova u temerinu i po vasarima pa nemoras u res na guljenje dosta kvarova mozes da resis sam ili da prepravis na neki domaci patent materijal je jedinstven jd pa 6 mesta nema niko pa onda svi ostali , to vazi za stare za nove neznam moze se kupi za 6000-7000e dobar u te pare nema konkurenciju pokidace 5 imt 5136 i mnoge druge liniska pumpa se nekvari dizne sam sad vadio odneo kod bosiste ovaj reko vracaj odma ako budemo menjali nece biti takve to ti je od mene treba menjati hidraulicno ulje i filter povremeno pa ako valja bar procedi uljee pa ga vrati ako nema opiljaka samo teraj do penzije.

op greska ovo je odgovor na 4630 pardon
Kako cedite hidraulično ulje?
 
pa procedi se kroz neku mrezicu ili slicno, ili se ostavi ulje da miruje 48h pa se onda ostavi talog na dnu a ostalo se ulije nazad u menjac
 
U narodu odvno postoji ovaj nacin procedjivanja ulja . Ali treba se to polako izbaciti iz praktike.
 
Je ste lakse , ali ne i jeftinije. Zamisli domacina sa posedom od 10ha i dva deteta na faksu u BG. Odkud njemu pare da kupi ulje .
 
Procede ljudi ulje i za domace traktore, jeste da je najbolje novo, al svako se snalazi kako zna i ume
 
Ljudi nemojte me pogresno shvatiti ali ko ne moze da kupi kantu ulja od 10l za 3-4.000din bolje da se ne bavi poljoprivredom. Pa to je 150-200kg kukuruza...
 
a i ulje se nemenja svake godine.nego na odredjeni broj sati ako ispuca te sate a nije zaradio za promenu ulja onda menjaj profesiju.
 
Uopste ne ulazim u to sta on vozi i mene to ne zanima. U Srbiju je situacija takva i to je surova istina. Sto je naj zalnije ti sto tako rade , oni nemaju racunar pa da snama ovde catuju. Vidim da si i ti iz Vojvodine kao i 90% clanova na ovom forumu , ali moras znati da je Vojvodina institucija za Srbiju.
 
Dragane jel to bude jeftinije obično kad se ne menja ulje u menjaču ili za neko vreme skuplje?::namigivanje::Ko nema novaca za ulje da promeni,uskoro će naći novce za opravku menjača, i tad će ga tek boleti glava.
 
Nazad
Vrh