John Deere

Ima li neko iskustva sa 2450, komso vidio ovog na oglasima pa me zamolio da se raspitam

http://www.pik.ba/artikal/5739677/john-deere-2450/

Vidi se na slikama da se junački naradio a sigurno je radio sa prednjim utovarivačem, vidi se da je skinut.

poznajem covjeka dobro,najbolje bi ti bilo da odes da pogledas jer neces se pokajati sigurno,ako je nesto i da ne valja opravit ce ga sigurno,covjek je doktor za traktore uglavnom, ali mu nije nepoznanica ni neke druge masine,covjek je posten i nije proklet,.nije sto sam dobar poznanik s njim pa da ga hvalim, ali kazem ti otidjite pa se uvjerite,.
 
Reći ću komšiji nek ode i vidi uživo, nije star previše traktor samo ga gume obaraju, baš nisu nizašta a nove bi bile poskupe, njemu trebaju 13.6-24" naprijed a nazad sz 16.9-34".
 
Pa prednje i nisu nizasta, ali zadnje bi mogle jos malo u susem periodu, dok bi u vlaznom terenu bilo zanimljivo
 
Jedna strana gotova.
190220131107_zps7f9cc0cc.jpg

190220131106_zps2abaec5b.jpg

190220131108_zpsab56fadd.jpg
 
Možeš da nadješ dijelove za ovaj svoj veliki JD? Kod nas u Bosni je veselo sa održavanjem, u mom kraju bi to bilo kao da imaš svemirski brod. JD traktori su, sa druge strane, jako česti u Hercegovini.
 
Ove stare mrcine se vjerovatno slabo i kvare ako se redovno održavaju (ulje prvenstveno), zar ne? Oni su nastali u vremenu kad su mašine pravljene da traju a ne kao danas, udri plastiku i malu zapreminu uz ogromnu specifičnu snagu (kad samo pomislim da danas nije rijetkost da se vadi i preko 100KS po klipu...)
 
Tako nekako.Imao sam par intervencija ali traktor je došao iz firme kod mene nakon 33 godine eksploatacije pa je normalno da je potrebno nešto i popraviti.Sve u svemu ja sam njime veoma zadovoljan.
 
Kod vas na kile,ovde kad bi placo dukatima teko da bi naso sta za zelenka,kao sto zombie_666 veli kod nas je john zastupljen u hercegovini ali ni tamo nije u tolikoj mjeri da bi se mogli nalaziti djelovi "na kile" za ove masine,

- - - - - - - - - -
 
Ima dosta rashodovanih traktora kod trgovaca delovima a ima i na Rumskom vašaru dosta toga da se nađe.Filtere i ulja takođe drže uvoznici delova.
 
Ja sam se u JD "zaljubio" kad sam probao jedan 2040 sa zaobljenom kabinom. Bio mi je naravno preskup (10.000E) al je bio stvarno u odličnom stanju. Najviše mi se svidjela kabina, preglednost, one male ručice mjenjača na desnoj konzoli, fazon sa auspuhom koji se, gledano sa pozcije vozača, nalazi tačno u liniji sa spojem vrata tako da se auspuh i ne vidi (a imao je svakao samo inox cijev, bio je turbo pa i nije imao auspuh) a o volanu i smotavanju prednjih točkova da i ne govorim (imao je mehaničku prednju vuču). Kratko rečeno, traktor je jednostavno zračio snagom, kvalitetom i masivnošću.Velike JD praktično da nisam ni imao prilike vidjeti uživo.
 
nije nesto ta hidro prednja vuca i hoce da skace na kvacilu snaga pise 177 nije tako oko 140ks ja imam 4430 cini mi se jaci nego 4630 mozda je do pumpe ili turba rade oba sa 4 brazde i 6m spremacem 3 metra gruber 4430 bolji u transportu mada fali kompresor oce da ga zabaci kamionka u krivini za to godiste jako dobri i pouzdani sada ima delova u temerinu i po vasarima pa nemoras u res na guljenje dosta kvarova mozes da resis sam ili da prepravis na neki domaci patent materijal je jedinstven jd pa 6 mesta nema niko pa onda svi ostali , to vazi za stare za nove neznam moze se kupi za 6000-7000e dobar u te pare nema konkurenciju pokidace 5 imt 5136 i mnoge druge liniska pumpa se nekvari dizne sam sad vadio odneo kod bosiste ovaj reko vracaj odma ako budemo menjali nece biti takve to ti je od mene treba menjati hidraulicno ulje i filter povremeno pa ako valja bar procedi uljee pa ga vrati ako nema opiljaka samo teraj do penzije.

op greska ovo je odgovor na 4630 pardon
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Nazad
Vrh