Ječam 2020/2021

Ako sutra bacim kan u jecam a kisa omane za nedelju da li ce oticu u nebo prihrna ili gde treba?
 
Evo par slika od danas, vreme je fantazija kako je ugrejalo, a za večeras se najavljuje kiša, pa rekoh da udarim još jednu prihranu danas.
Bacio sam oko 80 kg/j AmoSulfana, ideja je bila da se pored amonijačnog azota baci i sumpor, koji bi trebao da pomogne u usvajanju fosfora koji je potencijalno blokiran zbog toga što se radi o alkalnom zemljištu (sumpor snižava pH vrednost zemljišta).

EmOKq9e.jpg

WE8BQnv.jpg
 
Da li neko zna gde u okolini Beograda ili Šapca (može i neka duga lokacija ako šalju brzom poštom) ima da se kupi herbicid Axial?
 
Moj malo opreljen.Jos se nije izbokorio lepo kasnije malo sejan.
Sta mi je ciniti da li je rano da sad idem sa KAN-om i ja sam dosta kasno sejao a bilo je i mnogo vlazno te mi je sad jecam dosta nejednak nekako, ima ga i sa tamno zelenom bojom a i podosta sa blijedo zutom i kao da ga je ova hladnoca malo oprljila, nije nesto ni izrastao.
U jesen sam mu dao 300 kg 16; 16; 16 po ha ali gledajuci ga kako sad izgleda cini i se da ne bi bio losiji da nisam baci ni kg vestaka.
Mislio sam sad za koji dan da bacim 300 kg po ha KAN-a i da mu to bude sve ali opet razmisljam da li nije rano te da sacekam da jos malo odraste premdA se plasim da to odugovlacenje sa prihranom znacajnije ne utice na kasniji razvoj same biljke
 
Nisam ti ja neki expert, ima ovde iskusnijih.Ja cu baciti cetvrtak, petak tamo pred kisu.Danas jedva prasinu pokupilo, bolje sto nisam bacao.

Nista nije palo.
 
Moj ječam jedna strana njive zelena druga žuta ko dukat.
Od te žute sam digao ruke prejako je požutio.
 
Sta digao ruke?
Nije valjda da se nicim ne moze popravit, od cega je zut bas toliko a na istoj njivi?
 
Da li neko planira prvi tretman uskoro? Meni se čini da će krajem sledeće nedelje biti dobar termin, taman da prođe ova hladnoća što se najavljuje oko vikenda...
 
isto tamo oko 10tog mi je plan...bio danas na njivi,nemam potrebe sad pred minus a i neku kisu javljaju da forsiram
 
jecam

Da li je ovo Mrežasta pegavost lista ječma ili Sočivasta pegavost lista ječma ?

Do luga je poceo da nestaje.
 
Trebalo je da slikas malo iz daljine ovako mnogo blizu pa se slabo vidi

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ove tackice sto sam slikao i ima i na nekom listu kao crtica nije bolest?Nema tih tackica i crnih crtica na svakom, retko ih ima ali sam ovde primetio i slikao.

Prah sam juce bacio, mada je i map zaoran mislim u oktobru on ima azota ali manje.Kada prodje ovo malo zahladjenje idem falcon + sekator + inex.Da li da pomesam sa ovim imam tecno djubrvio Yara gramitrel, one jevise za strnjike mada sam ga vise kupio kao prihranu za kukuruz?
 
Nazad
Vrh