Ječam 2020/2021

Moj malo opreljen.Jos se nije izbokorio lepo kasnije malo sejan.
 
Ma biće to sve u redu sa ječmom. Moj je utisak da je pšenica mnogo gore prošla od ječma, mnogo više žutih parcela su pšenice, dok mi ječam generalno deluje vitalnije i bolje...
 
2pz7UYE.jpg

Javljaju neku malu kisu za petak 2do3 litre,pa nesto planiram da cu u cetvrtak da prihranim....ima nesto malo oprljenog ali dobro je....ove nedelje svaki dan mraz i do -5 (osim petka)...bice zanimljivo
 
Nista mu ne fali,moj je na nekim njivama bio beo ko mleko I sav muljav ali krenuo je lepo vec se zeleni

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Vidit ćemo za sad kad sam bio ovako izgleda.
Ljeva strana je super ali desna nije.
Druga godina da radim tu parcelu.
Sad sam i kalcij bacio možda je kisela.
 
Jel moze axijal i u zitu? Nego nesto sam citao da palas skida i pirevinu ima li ko iskustva sa pallasom i axsijalom? Kod mene pored divljeg ovsa ima i livadske trave(ljulj)
 
Može Axial i u žitu ali Palas u ječmu nikako. On je upravo za ovas i ljulj i namenjen. Neki ga koriste i u split aplikaciji, naročito ako ga ima puno. On zna da niče u fazama pa zato idu dva puta po 0,5-0,6 l/ha. Najčešće kreće na uvratinama pa ako je njiva veća, obično prvu prskalicu ideš okolo sa njim, a posle u sredini sa drugim prskalicama neki redovan herbicid.
 
Bio sam danas u obilasku njive, malo postavljao otrov u 2-3 rupe od glodara koje sam našao. Ječam deluje delimično oprljeno, otprilike kao slika koju je postavio član Lule28, možda samo za nijansu žući, ali nije strašno.

Jedino mislim da sam se zeznuo sa prihranom, bacio sam AN u subotu, a nije bilo kiše do sada... Da li neko ima iskustva, koliki su gubici zbog toga što nije bilo kiše? Rose je bilo svako jutro, bilo je dovoljno da rastopi granule, ali to sigurno nije dovoljno da se azot spusti u zemlju do korenovog sistema.
 
Ja planiram treba mi nesto preventivno sto moze da se pomesa sa sekatorom.Treba i adengo i laudis da narucujem pa da sve to uzmem djuture.

Duet ultra mi je skup razmisljam ovaj amistar da uzmem, samo pojam nemam da li moze da se mesa sa sekatorom.
 
Koliko je duet ultra kod tebe?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ja sam uzeo komplet BASF paket za prvi tretman, znaci Biathlon + Duet Ultra + Medax (regulator rasta), pa sta mu Bog da...
Planiram da uradim drugu prihranu azotom krajem meseca, a tamo oko 5-10 aprila da prskam prvi put.

Duet Ultra sam platio 4,300 din/l.
 
Nazad
Vrh