Ječam 2020/2021

Pozdrav kolege, jedno pitanje za sve. Nemam baš puno iskustva sa ječmom, a trebalo bi da ga prskam prvi put sa kombinacijom Biathlon 4D + Duett Ultra, pa me zanima da li je ovim preparatima potrebna kiša da bi delovali?

Gledam kada da prskam, kod mene najavljuju kišu u noči između srede i četvrtka, pa ne znam da li da pokušam da uguram prskanje u četvrtak popodne, ili da sačekam vikend pa da prskam na miru (ali ne znam kada će sledeća kiša).
 
Nikako im nije potrebna kiša, već suvo i toplo vreme. 0,6 l/ha Duet+ 50 g/ha Biathlon-a.
 
A koliki je taj jecam,u kom stadijumu?

Nemam trenutne slike, poprilično je blato u ataru, nisam bio u zadnjih par dana.
Slike od 10. aprila su ispod:

Bio sam danas u obilasku, deluje poprilično OK ječam:

h43WCGj.jpg

oGZMtXu.jpg

kylUXdJ.jpg


Ima na par mesta, na otprilike 5% biljaka neke rđe ili sličnog oboljenja lista, ići će najverovatnije u ponedeljak prvi tretman (Biathlon + Duett Ultra), a dodaću malo i Amiksola, čisto da ga poguramo još malo :)

HzOLULv.jpg
 
Bio sam danas u obilasku, stvari deluju poprilično ok. Da li bi neko ko je stručniji mogao da mi kaže (najbolje na osnovu druge slike) da li se očekuje da biljka formira još jedno kolence, ili je biljka već sada formirala list zastavičar?
Ovo je prva godina da gajim žitarice, pa nisam siguran koja je ovo faza razvoja. Planirao sam drugi tretman fungicidom oko 15-20 maja, pa bih čisto da znam da li bi možda trebalo da menjam planove :)

4I5BPGc.jpg

l5KAi0U.jpg

QgGPo98.jpg
 
Ja sam moj prskao pre dve nedelje i na jednoj njivi je bio katastrofa, zbog čega ne znam, mali redak sav nikakav dal od mraza ili nečeg drugog nemam pojma a na drugim njivama ekstra a sve je rađeno isto. Sad za praznik moram da idem da ga pogledam dal se mrdnuo sa mesta.
 
Za sad nema ništa od bolesti niti sam video insekte tako da mislim da će ove godine proći bez ijednog hemijskog tretmana. Svakako treba pratiti jer je krenuo da klasa. Dosta suvo kod nas, a ni nema kiše na vidiku pa ne znam hoće li biti okidača za razvoj bolesti. Ono što je trebalo uraditi jeste tretman herbicidom jer trave ima solidno, ali je preskočen zbog hladnog vremena.

66e5g3Q.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, jedno pitanje, koji list po redu je list zastavičar?
Prvi put sam radio ječam ove godine, pa ne mogu da odredim da li je već izašao, ili tek treba da izađe...
 
Poznaje se zastavicar kad izadje, siri je odvostalih listova i nekako drugacije stoji u odnosu na ostale, viori kao zastava kao sto mu i ime govori

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh