Jagode-opšta tema

Koliko sadnica jagoda treba za 10 ari. Prosecno? U poljoprivrednoj sluzbi su mi rekli da je bolje da uzimam neke Italijanske, koje su 20 evrocenti, pa me zanima, vredi li uloziti malo vise u kvalitetne sadnice, mislim da li isplate svoju vecu cenu kroz rod?
 
Treba ti oko 4.000 komada. Isplati se ako ih kvalitetno odradiš do kraja. Iskoštaju te više 15-ak dinara, a to ti je oko 100g roda po živiću koje one bar duplo otplate.
 
jaooo pazi da se neicepiš od smejanje:haha:
vladoooo,nemo se ljutis,slatko sam se ismejao,moji su odozdo i cesto dolazim dole,ali odavno nisam cuo taj izraz.Drago mi je ako su se jagode popravile.

- - - - - - - - - -

Drugari,stavljao sam stalone u case sa supstratom,sad se to primilo,ja ih odvojio od jagoda i isprskao sa funguranom,cini mi se da se dobro ukorenile i da mogu da se sade.E sad ne znam kako se krece cena tih jagoda u casici,nije velika kolicina,pa ako ima zainteresovanih,sorta je clery.A imacu i kontejnerske sadnice za 10-15 dana.

poslusacu boom-a i sisanje ostavljam za septembar
 
ma neljutim se ,nemogu ja protiv moj leskovac i njegov dijalektzemo.juče i danas je padala kiša 2h razbise od padanja s vetrom a juče i malo grada veličine kukuruza a stavljao sam i veštaka,i još nešto zvao sam sve hladnjače u i oko leskovac neće da čuju za drugu sortu sem zengane samo mi kazu neotkupljujemo
 
ma neljutim se ,nemogu ja protiv moj leskovac i njegov dijalektzemo.juče i danas je padala kiša 2h razbise od padanja s vetrom a juče i malo grada veličine kukuruza a stavljao sam i veštaka,i još nešto zvao sam sve hladnjače u i oko leskovac neće da čuju za drugu sortu sem zengane samo mi kazu neotkupljujemo

Pa sta te briga ako ne otkupljuju , nadjes dobro mjesto i netko iz obitelji neka ti prodaje na tezgi i kod kuce , ako imas dobar kvalitet otice ti samo tako .
 
Treba mi preporuka, odnosno neka firma u Srbiji koja ima dobre Frigo sadnice, sa kim imate dobra iskustva?
 
Da li je neko razborokoravao jagodu, I kakva su vam iskustva sa tim? Ja sam poceo da skidam stari list i ostavljam po dva tri bokora.
 
Novi pravilnik je veoma interesantan mislim da neznaju da ga rastumace ni oni sto su ga pisali:haha::haha::haha: Ali koliko sam ja skontao daju 30% od ukupnog ulaganja sto je apsolutno smesno i time su dosta napravili probleme uvoznicima sadnica::lose::::lose::. I na prethodnu uredbu veliki broj proizvodjaca se odlucivalo na svoju proizvodnju a ovom uredbom ili pravilnikom ce to jos vise uraditi
 
Novi pravilnik je veoma interesantan mislim da neznaju da ga rastumace ni oni sto su ga pisali:haha::haha::haha: Ali koliko sam ja skontao daju 30% od ukupnog ulaganja sto je apsolutno smesno i time su dosta napravili probleme uvoznicima sadnica::lose::::lose::. I na prethodnu uredbu veliki broj proizvodjaca se odlucivalo na svoju proizvodnju a ovom uredbom ili pravilnikom ce to jos vise uraditi

Ил' сам ја глуп и неписмен, ил' они нису нормални! Где пише неки износ (осим максималне могуће исплате) или проценат? Како да израчунам колико ће ми исплатити новца за подизање 1 хектара јагода, на пример? Џаба овде и факултет ко има... Ако је неко скапирао систем прорачуна, био бих му захвалан да нам то овде представи. О Србијо, земљо моја мила...
 
Ил' сам ја глуп и неписмен, ил' они нису нормални! Где пише неки износ (осим максималне могуће исплате) или проценат? Како да израчунам колико ће ми исплатити новца за подизање 1 хектара јагода, на пример? Џаба овде и факултет ко има... Ако је неко скапирао систем прорачуна, био бих му захвалан да нам то овде представи. О Србијо, земљо моја мила...

Kod nas u hrvatskoj poticaj za jedan hektar jagoda je 1200 kn ili oko 150 eura , he heeee , e to je tek smjesno vise dobijes poticaja za psenicu nego za jagode.
 
Једнородне јагоде су мајка.:osmeh: Не само да су крупније, не осцилирају много у величини, већ и тврђе данима (погодне за транспорт).. Ове месечарке препоручујем само бакама и декама, понеким доконим хобистима, који викендом скокну из Београда на Авалу или Фрушку Гору :haha:
 
Nazad
Vrh