Jagode-opšta tema

Danas sam nabrao najvise do sada(sadnjeno 20 aprila, bio sam zadovoljan dok nisam skontao da je to 6gr a ne 60 po sadnici) prethodnih dana bilo hladnije i odmah ima lepih krupnih jagoda,jedino sto ja ne da necu imati 200gr po sadnici nego nece biti ni 20gr jer je bilo dosta malih sadnica koje nisu ni dale rod(nesto se nije ni oplodilo) a ima o onih koje su dale po 10-15 cvetova. Da sadnice nisu dosta skuplje skuplje ima rezona saditi u prolece jer kao sto @Saja rece ostaju ti bar nove sadnice koje mozes iste godine saditi a da se recimo od prodaje ploda izvuku pare za par meseci vise djubrenja i rada oko njih u odnosu na jesenji zasad
 
drugari,ovih dana mi je grad malo ostetio biljke pa me zanima cime da ih najefikasnije oporavim ili posto sam zavrsio berbu da ih ostavim tako jer cu i tako da ih sisam?u pitanju je prolecna sadnja,honeoye i mogu da kazem da sam zadovoljan sadnicama.dale su roda onoliko koliko su mi i rekli,oko 100 grama po sadnici,lepo se razvile,izbacile stolone za rasad i to je to.
 
Ja sam prekjuče 100 metara i juče opet još 100, ne mogu više da stignem. Pa ću nastaviti sutra prekosutra zavisi od kombajna kad ću skidati pšenicu. A i drugih obaveza, nema se dovoljno vremena. A ovo što sam pokosio sam odmah ručno pregrabuljao i davao kravama al nije baš da im se sviđa. Kad sve završim stići će rasada kupusa i freziram i njega stavljam između vrsta jagode. Jagoda je na otvorenom, sa trakama kpk a bez folije ispod. Kleri.
 
Da li je bolje po vama staviti jedno ili dva crijeva KPK ispod folije ili je samo razlika u brzini zalivanja.
 
Ako ti je banak sa dva reda jagoda, onda naravno - dve trake za navodnjavanje. Nije stvar samo u brzini, jednostavno mnogo bolje i ravnomernije se biljka zaliva i, što je još bitnije, prihranjuje. A što se brzine tiče, pojačan gas na pumpi i češći otvori na trakama to regulišu (10, 15, 20, 30cm).
 
Pozdravljam sve iskusne jagodare i imam za njih jedno pitanje:posto za parcelu koju planiram da zasadim jagodama (30ari)nemam dovoljno stajnjaka,dali da stavim ovcije djubre ali u manjoj kolicini posto je jace?
pred usev mi je psenica koju skidam za koji dan:osmeh:
 
Бум и остали, која формулација прихране је сада добра кад више нема плодова?
 
Nazad
Vrh