Jagode-opšta tema

Koja je cena kod vas..?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ima otvorena tema o ceni jagode.

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Kada ću ja brati u pm...
bc3a82a24d240ab90205c8e3c9bbd64e.jpg
446a46428353e9813197e3b9f4c4f3cc.jpg
7876552551c99a5283f747bf78c1fa23.jpg
 
Садио си летос преми и клери, какво је њихово стање. Може нека слика од преми?
Danas sam bio u toj njivi, nisam slikao. Za neki dan ću. Međutim, tu mi je izmrzlo dosta cvetova 18.04. tako da je pitanje šta će se videti tačno.
Kako ti se pokazala. Arosa

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
Odlična je Arosa, nije mnogo bujna, lako se štiti, transportabilna je, vidiš i sam kada joj počinje berba.
 
Poslednja izmena:
Ja ljudi ne znam kakva su vasa iskustva ali kad pada kisa par dana ne znam da li tu uopste nesto pomaze
 
Ja sam redovno prskao i na delu gde mi je bio agril (nisam stigao sve da pokrijem), Imam puno trulih a na delovima gde nema agrila nema ni trulih ali kasni zrenje.Zadnje prskanje teldorom izgleda da nije bilo baš najbolje, Žena je prskala i izgleda da je bila malo površna. Isti problem ima i moj sinovac, njemu nije žena prskala već on sam. Opret tamo gde je bio agril.
Ko će ga znati? Ne trule samo one veće već i manje. počinje od tepeljke.
 
Botritis ulazi na ranici gde je otpala cvetna latica, zbog toga se i mora tretirati često da bi sve vreme cvetanja i precvetavanja trajala zaštita (perzistentnost) botricida. Zbog toga i kreće braon trulež i na zelenim jagodama od peteljke. Agril smanjuje provetravanje, zbog toga je tu veći problem.
 
Poslednja izmena:
Ja sam redovno prskao i na delu gde mi je bio agril (nisam stigao sve da pokrijem), Imam puno trulih a na delovima gde nema agrila nema ni trulih ali kasni zrenje.Zadnje prskanje teldorom izgleda da nije bilo baš najbolje, Žena je prskala i izgleda da je bila malo površna. Isti problem ima i moj sinovac, njemu nije žena prskala već on sam. Opret tamo gde je bio agril.
Ko će ga znati? Ne trule samo one veće već i manje. počinje od tepeljke.

Probaj da podelis dozu za prskanje na 4 dana npr signum 1,8 kg po 1 ha na 0,9 kg cesce prskanje bolja zastita i obavezno ispostuj dozu po jedinici povrsine a negledaj koliko vode trosis ja sam isao npr signum 400gr na 0,2 ha sa nekih 170 litara vode sa traktorakom prskalicom napicim pritisak a ubacim imt-a 560 u 3 sporohodnu 3 dizne na nekih 7 bara da dobro samara list.
 
Ljudi, nikada nisam imao ovoliko puževa u jagodama, pa svaku zrelu jagodu su počele jesti, a u međuredovima nemam trave.
Zbog čega su se ovako namnožile i kako da ih se riješim ?
 
Nazad
Vrh