Jagode-opšta tema

e3b7ec09d891079bdae8483eeec0475f.jpg

b481d407dabe2b42be6570dde4d088ab.jpg

cad48fbbd6ee1a93da100f4f39ea43d2.jpg


Juce su sve bile dobre, danas gomila ovako kao skuvanih. Ne znam dal je samo zbog vremena ili je i nesto drugo u pitanju. Zasticene su bile i Teldorom u petak. Isao je i Kalcijum preko lista.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pojacaj kalcijum na svakih 5 dana ako bude preko 25 stepeni.Ja sam sa prskalicama pretprosle godine hladio foliju i jagodu po 2 do tri minuta na sat vremena.Beri malo jace jagode ovo ti je sad bas zrelo.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ta u ruci ti je prezrela koja je sorta

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka

Alba, sa druge strane je sarena. I totalno bele su omeksale, nego mi je njih bilo zao da skinem. Dajem 300g kalcijuma preko lista na svakih 5 dana jos od cvetanja. Brao sam do sad svaki drugi dan, juce sam brao bas ove redove iz kojih sam ovo izvadio. Prva mi je godina pa i malo oko tog branja nisam siguran sta se bere sta jos dozreva itd...moguce da ostane neka koja je trebala da se ubere, ali za ovo nema pravila, i zrele i zelene su ovakve. Do sad je cak i od kisa bilo zanemarljivo ostecenih.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakvi su ti bankovi ako si puno zalivao mozda je biljci blokiran dotok minerala ne smu biti puno mekani opiči aminocal to su aminokiseline sa kalcijumom i beri svaki dan.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Sto se albe tice kad oko latica pocrveni tad je treba brati ali! Pod obavezno ih u toku 24h prodati. Kad je oko latica bela moze izdrzati max. 2dana. Moje iskustvo ako neko zna bolje neka komentarise.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
c5b8j.jpg


Ljudi jel ima kod vas, kako da se otarasim ove gamadi???

- - - - - - - - - -

ta bela trulez je izrazena kada ima puno vlage pa upekne sunce.... kod albe narocito izrazena
 
Kasno, to je trebalo ranije tretirati. Svic, signum, itd. Sad mozes teldor.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Kakvi su ti bankovi ako si puno zalivao mozda je biljci blokiran dotok minerala ne smu biti puno mekani opiči aminocal to su aminokiseline sa kalcijumom i beri svaki dan.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka

Amino sam davao od zametanja plodova isto kad i kalcijum. Prihranjujem ih na svaka dva dana kroz sistem, ne zalivam van prihrane, nekih 2.5 tone vode na 5500 sadnica, i otprilike je vlaznost zemljista oko 60-70%.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Alba je malo zeznuta za zastitu kako sam cuo kolega jagodar iz susednog sela stiti od pocetka cvetanja na svaka 4 dana stim da prepolovi dozu i naravno ispostuje kolicinu preparata po 1 ha.Ja imam Rumbu ne truli al ni ne daje toliki rod.Ja sam radio 4 puta otprilike pocetak cvetanja 10% otvorenog cveta sa peharom pa signum na 50% cvetanja pa ponovo signum na 80% cvetanja i na kraju svič kad ne spičio led i nemam trulih.Verovatno Alba traži pravovremenu zastitu i cescu sa dosta vode i jakim pritiskom.Prskas pre kise a ne posle i ne znam sa cime si radio atomizerom?

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Alba je malo zeznuta za zastitu kako sam cuo kolega jagodar iz susednog sela stiti od pocetka cvetanja na svaka 4 dana stim da prepolovi dozu i naravno ispostuje kolicinu preparata po 1 ha.Ja imam Rumbu ne truli al ni ne daje toliki rod.Ja sam radio 4 puta otprilike pocetak cvetanja 10% otvorenog cveta sa peharom pa signum na 50% cvetanja pa ponovo signum na 80% cvetanja i na kraju svič kad ne spičio led i nemam trulih.Verovatno Alba traži pravovremenu zastitu i cescu sa dosta vode i jakim pritiskom.Prskas pre kise a ne posle i ne znam sa cime si radio atomizerom?

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka

Zadnjih par prskanja atomizerom akumulatorskim, pre toga rucno. Kazem trulih nema, nema sive trulezi ni u tragu, samo ovo danas sto me je snaslo, nadam se da je samo od vremena i da ce vreme da se poboljsa, valjda ce to biti ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam albu i na 400kg ubranih nemam ni pola kg zahvacenih botritisom. Cak na jednoj njivi imam 3god samo signumom tretirana i to na pcetku cvetanja i nadjem po koju sa simptomima botritisa.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Alba je takva vodena i ako je jos radnici nestrucno beru tad nastaju problemi nesmu plod stiskati i naj manji pritisak dovodi do ostecenja i to je primetno sutra ujutru.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Prosle god imao isti problem ali po vecim temperaturama nego danas.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh