Jagode-opšta tema

Ja sam ridomil pustao u prolece,,a sada sam ga pustio i u jesen da se nadje za svaki slucaj jer sam imao problema sa bolestima,,neznam koliko je pametno ali sam ja tako uradio....A inace slazem se i sa Nebojsinim misljenjem posle berbe da se pusti mozda cu i ja tako sledece godine...
 
Pozdrav kolege jagodari. Jedno pitanje. Posadio sam jagodu pre mesec dana, a posto vremenski uslovi nisu dozvoljavali nisam joj pustio nista kroz sistem za ukorenjavanje (Imao sam na umu Rootex). Moje pitanje glasi, da li je sada vec kasno za to, ako je stala vegetacija, ili ne? Ili da to ostavim za pocetak proleca?
 
Kasno je. Za ovu godinu je zavrseno sa prihranom. Ko nije jos prskao bakrom neka poprska i to je to.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ne diraj nista do proleca. Pisano je stotinu puta o tome, i vrapcima je vec dosadilo :D

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Хвала брате.
Него ја сам ове године први пут посадио јагоду и нисам још имао прилике да шишам у лето, зато и не знам како се то ради.
Занима ме како чланови форума то раде, како би то било најбоље и најлакше, неким маказама, тримером или како већ?
 
U prolece se ne sisa trimerom jer lisce svene i polegne po foliji. Moze se seci makazama a ja praktikujem srpom (moze obicni a moze i onaj ravni sekac na rasklapanje). Pokupis rukom lisce sa folije i odseces srpom. U 2-3 poteza gotov zivic. Ide to brzo kad se udje u ritam

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Lepo kaze nebojsa nemojte samo da cupate lisce moze ono koje je skroz suvo ali ono koje je zilavo secite jel cupanjem mozete ostetiti biljku a to moze da dovede do problema sa bolestima i velike glavobolje....
 
To je moje misljenje mozete vi da se slazete ili ne ali tako je .Ista prica je bila i prosle godine za ovu da je posadjeno mnogo jagode i da ce cena biti losa ,pa smo videli sta je bilo na kraju .Ato sto je u tvom kraju posadjeno mnogo jagode videces koliko ima da ide u refuz ,a koliko u prvu klasu .Primer citam neke ljude ovde na forumu neznaju kad prebaju da puste prihranu toliko o tome .Mnogi danas sade jagodu ,ali najlakse je da se posadi .
 
Slabo sta ovde ide u rinfuz, jel 95% ljudi jako ozbiljno radi jagodu, a za sledecu godinu je kod mene i u par okolnih sela ima oko 1800 hektara.
Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Ljudi, ako bude kvaliteta, ne bude mnogo kiše/truleži, trebalo bi da bude dobar izlaz iz zemlje. Ako bude dobar izlaz, nije problem da bude zasađeno i 100.000ha, biće solidna/dobra/odlična cena. Ako izlaza ne bude, mnogo je i 500ha, narod u zemlji niti ima para, niti može fizički to potrošiti. Tako stoje stvari i sa ostalim voćnim vrstama. Nemojte se zaluđivati kao jedan moj komšija koji pre par godina odvali: "biće iduće godine skupa jagoda, samo par ljudi u Zaklopači (moje mesto) ju je posadilo"! Znači, cena jagode u Evropi zavisi od toga koliko je Zaklopčana istu posadilo!? Pametno rezonovanje, nema šta!
Samo IZLAZ (IZVOZ) pravi cenu, a svi koji nisu toga bili svesni, neka upamte i prate situaciju.
 
Nazad
Vrh