Jagode-opšta tema

Pozdrav i ovde. Mene zanima da li drzava daje neke subvencije na zivice, sisteme kap po kap ili slicno? Nesto sam nacuo, pa reko ovde sa vama da proverim. Izvinjavam se unapred ako vec negde postoji tema o ovome, nov sam na forumu.. :) Hvala!
 
Gde se to alpicira? I gde mogu da kupim zivice? Verovatno ima odredjeno gde moras da kupis da bi dobio povrat tih 40%..?
 
Idi na sajt ministarstva poljoprivrede, tamo ces naci sve vezano za subvencije. Nemoj da ti na forumu nas pet prepricava svoju verziju.
Inace, sadnice moraju biti sertifikovane, znaci moras ih nabaviti kod zastupnika koji se time bave legalno a ima ih dosta i nije odredjeno kod koga moras da uzmes.
Mozda i pokrajina daje nesto, nisam upucen.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ima ih moj komsija za bastu za povrce,i prezadovoljan je a jos zaliva iz bunara hidroforom i kaze da ne pucaju....
 
Kakva su vam iskustva sa sortama clery i irma? Nabavio sam sadni materijal od obe sorte, pa me zanima sta da ocekujem dogodine, ove godine ih samo razmnozavam i ojacavam...
 
Kakva su vam iskustva sa sortama clery i irma? Nabavio sam sadni materijal od obe sorte, pa me zanima sta da ocekujem dogodine, ove godine ih samo razmnozavam i ojacavam...
Imam ja irmu,nije losa sorta plodovi su dosta krupni,ali su slatki tek kada je potpuno zrela,ovako je nakisela,,osetljiva je na trulez ploda kada su obilne kise,a i prilicno osetljiva na trulez korena,na to obrati paznju,,sve u svemu radja fino ali sve zavisi od vremena ne odgovaraju joj vrucine tada prestaje da cveta,,a ako je vreme ok mozes da imas i cetri berbe,,i finu kilazu da naberes,ovako sto se tice ploda lep je i cvrst nije mekan,,sve u svemu jako perspektivna,i rodna sorta...A sto se tice klerija pisano je dosta na forumu,po meni jako ukusna jagoda,ali nije bas rodna,srednje je osetljiva na bolesti i druge godine je ok rod prve i trece nije bas sjajan,inace je dobra konzumna jagoda...
 
Pozdrav..
planiram da posle berbe izmedju bankova isprskam totalom...
Imam dosta jagoda koje su pustile zivice i uhvatile se izmedj bankova..

Pa me interesuje da kad oprskam totalom izmedju da preko tih zivica ne osusim i jagode.
Strah me je da ne prenesu otrov na majku jagodu..
 
Ni slucajno!!!! Glifosav je translokacioni herbicid i prenece se u celu biljku. Totalom tek kad osisas jagode i pokidas stolone. Dok to ne uradis odrzavaj medjured trimerom da se ne zakorovi. Eventualno mozes uzeti Reglon forte koji je kontaktni herbicid i ne prenosi se na celu biljku. Ali kontektiraj Syngentu pa se raspitaj

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
kolege moze li neka preporuka za firmu koja se bavi prodajom frigo sadnica jagoda po mogucstvu sa teritorije Beograda:ppozdrav:ima ih bas dosta pa ne znam za koju da se odlucim a da to bude korektna saradnja ?
 
I mene interesuje sisanje jagoda, imam puno trave a parcela je bez folije,cime bi mogao da isprskam posle sisanja,a imam uglavnom sirokolisne korove tj.lozanku?
 
Isprskaj ti pre sisanja totalom pa stavi foliju i sadi :D
Malo se salim ali nije ni daleko od istine. Kad se jave korovu u zasadu sa folijom nije lako resiti ih a kamoli bez folije. Koji ti je korov ta lozanka? Da nije slucajno poponac?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh