Jagode-opšta tema

Moze neka slika?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
7f9237f58a6e5be701b53fc3c275f69f.jpg


Послато са 6039Y уз помоћ Тапатока
 
Meni lici na zicara. Jel tvrda i zilava larva? Sta god da je, kad je ovako u jagodi mrka kapa. A ako je stvarno zicar u pitanju resava se nekim zemljisnim insekticidima. A da li je sada necim moguce dejstvovati ne znam, treba videti sa nekim zastitarima. Eventualno nurel kroz sistem jer nije sistemik i biljka ga ne usvaja

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Meni lici na zicara. Jel tvrda i zilava larva? Sta god da je, kad je ovako u jagodi mrka kapa. A ako je stvarno zicar u pitanju resava se nekim zemljisnim insekticidima. A da li je sada necim moguce dejstvovati ne znam, treba videti sa nekim zastitarima. Eventualno nurel kroz sistem jer nije sistemik i biljka ga ne usvaja

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
14e0aae8193638832717858cca54a9f1.jpg


Послато са 6039Y уз помоћ Тапатока
 
Sta mislite za laser? I kolika je njegova karenca? U svoj ovoj muci trazim I citam literaturu da nadjem nesto slicno.

Послато са 6039Y уз помоћ Тапатока
 
Laser je za vasi.
Mozda je neka sovica. U tom slucaju ima preparata sa kracom karencom npr avaunt.
Najbolje je da odes u neku poljoapoteku ili kod nekog zastitara sa tim larvama pa neka oni vide sta je

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Juce mi jedan covek skrenuo paznju.
Kaze na 2ha jagoda da mogu zaraditi vise nego na 100ha ratarstva. Kaze mi rasprodaj celu mehanizaciju, ulozi u hladnjacu i 2ha jagoda i jos ce ti ostati para. A zaradice vise nego na ratarstvu.
 
Najbolje da krenes sa manjom kolicinom to ti je moj savet,jer koliko god da ima po netu svega i svacega korisnog,dok sam ne provalis sta i kako nema lebac,e posle ako nadjes racunicu koje ima samo treba da se poklope neke stvari kao i u svemu drugom e onda mozes da razmislis o prosirivanju zasada.
 
Teško tu sada ima nekog rešenja. Nisi ubio na vreme ono što je posejalo to čudo (neka muva, osa...).
Sada možeš da probaš samo Nurelle D fertigaciono (kroz sistem), ili Decis folijarno, te da ne bereš 3-4 dana (Nurelle nije sistemik, ne usvaja ga biljka, a Decis je u Hrvatskoj registrovan sa karencom od 3 dana).
 
Druze, vec dva dana mi u klin ti u plocu. Gubis vreme. Uzmi to i odnesi nekom da vidi sta je to uopste. Vidim da si iz KG, navataj nekog iz Agromarketa, ako nemas koga drugo, pa nek ti resi problem

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
moje selo:

Jbg nisi uradio na vreme pusti nurele kroz sistem jedino to mozes sada ,a decis nebi preporucio jer je on vise za lisne vasi nego za crva,ja bih ti isto preporucio talstar ili fobos iste su im akt mater ali je talstar malo bolji .Pozdrav nadam se da sam pomogao
 
Despot,lebaycid,nurel d. sve to moze protiv crva ali brale to su jaki insekticidi i mislim da je sada kasno da prskas jagodu jer je pocela berba bez obzira sto nisu sistemici.
 
Pozdrav ljudi. Ove godine sam odlucio da krenem sa uzgojom jagoda. Nikad se nisam bavio bilo cim vezano za poljoprivredu, tako da blago receno, pojma nemam nista. Ali sam uporan da naucim potrebno za ovaj posao. E sad ovako. Posadio sam nekih 500 sadnica ukupno kleri i albe. Da vidim cisto kako ide to, na jako maloj kolicini, da bih bio spreman da kroz neko vreme krenem na vecu. Voleo bih ako neko ima vremena, da mi objasni sam proces uzgoja jagoda. Razlike izmedju sadnica i ostalo. Nacitao sam se svega i svacega po internetu, i uglavnom svako prica razlicitu pricu. Tako da bih voleo od vas licno iz vaseg iskustva da dobijem savet. Koja je razlika izmedju frigo, kontejnerskih i ostalih sadnica. Citao sam se da se neki zivici zamrzavaju, pojma nemam, uglavnom nista nisam tu razumeo. Nadam se da cu razumeti ako mi neko ovako pojasni :D Kako se koje sadnice rasadjuju, kad daju rod, cime se prskaju i ostalo. Nadam se da ne trazim puno, ali stvarno bi mi znacili vasi saveti, jer zelim da izguram ovo. Hvala unapred ljudima koji odluce da potrose malo zivaca na moja glupa pitanja :D
 
Pa iskreno trazis puno u ovom momentu. Berba se zahuktava, nema se vremena za pisanija :) Znam da ima puuuno stranica za citanje, ali sta bih ja dao da sam to imao kad sam kretao. Tako da budi srecan da imas sta da procitas :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ma naravno, cenim ja sve sto ima ovde. Krenuo sam polako sa citanjem. Nego sam mislio da mi neko sazeto ovde napise u slucaju da imam neke nedoumice :)
 
Nazad
Vrh