Jagode-opšta tema

Kakvo je vreme bilo, jos je i dobro ispalo

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Pikirao sam zivice u pregorelom stajnjaku lepo krenu ali posle nedelju dana kad krene mladi list pocnu da propadaju mladi list bude svetlo zelen zuckast a zatim se osuse i istrule.Dali im neodgovara takva podloga i sta mi preporucujete.Da dodam mesao sam sa peskom. I oni koji su se primili i uspeli da prezive slabo napreduju.
 
Trebo si kupovan supstrat da kupis i izmesas sa peskom mnogo je jak pregoreli stajnjak za mladi zivic zato ih izgori.Jos jedna stvar koja se kod mene pokazala kao dobra sto veci sloj sitnog peska tinjavog(5-10cm) ispod kontejnera velika je razlika u odnosu na one kontejnere koji su na obicnoj zemlji iskultiviranoj,bolje razvijen koren imaju.:ppozdrav::ppozdrav:
 
Sa supstratom nema sale. Pogotovo ako ranije nisi ispitao na necem drugom. Lako se desi da jeftino na kraju bude skupo

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Šta ne kontaš...? Pa Nebojša ne troši više pare na jbn jagode (i vrv je u pravu), a ja sam opet kupio frigo živiće i potrošio pare (vidiš kakva je cena jagodama i zarada poslednjih par godina). Nadam se da je sada malo pojašnjen moj pređašnji post.
 
Šta ne kontaš...? Pa Nebojša ne troši više pare na jbn jagode (i vrv je u pravu), a ja sam opet kupio frigo živiće i potrošio pare (vidiš kakva je cena jagodama i zarada poslednjih par godina). Nadam se da je sada malo pojašnjen moj pređašnji post.

Ok u tome je stvar sta se odma ljutis hehehe, pa meni prosjecna cijena je bila oko 1.40 eura i prije 10 dana sam obrao zadnju turu i imao sam oko 2.5t.Pozdrav
 
Kontejneri sa zivicima mi stoje na betonu dali je bolje da ih premestim na zemlju.Dali uopste ima veze dali je beton ili zemlja ili i to utice na ukorenjavanje.

- - - - - - - - - -

wQEdUtP.jpg


- - - - - - - - - -

Postavljeno prekljuce.
 
Kontejneri sa zivicima mi stoje na betonu dali je bolje da ih premestim na zemlju.Dali uopste ima veze dali je beton ili zemlja ili i to utice na ukorenjavanje.

- - - - - - - - - -

wQEdUtP.jpg


- - - - - - - - - -

Postavljeno prekljuce.

druze skloni sa betona cime to vidis. ja sam ostavio nesto jako sitno 600 komada na betonu od 50000 i tih 600 kom mi je otislo u pm...sprzi se koliko ja vidim e sad ja msm da je to zbog brzog isparavanja ali tamo nemoj ostaviti ni slucajno
 
Jesi li zadovoljan sa supstratom i za koliko ti stignu zivici za sadnju.Stupio sam u kontakt sa njima oni ga hvale pa me zanima tvoje iskuiskustvo.
 
Bilo koja mesavina belog i crnog treseta fine strukture, sa okvasivacem i dodatim hranivima je ok. Klasman, pinstrup, stender... nema neke velike razlike

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh