Jagode-opšta tema

@ vojvodina
Druze, mislim da smo sve o jagodi vec sazvakali na forumu, narocito ove stvari.
Osno, sredina jednog do sredine drugog banka 140-150-160, zavisi koliko promila ima traktorista :)
Na foliji idu dva reda na rastojanju 30 cm a i razmak biljaka u redu je 30 cm i uz takav raspored dobijes oko 40.000 biljaka po ha

P.S.
Saradjujem sa DDOR, do sada sam imao u dve godine grad, sve korektno odradjeno i isplaceno

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
I ja saradjujem sa DDOR i prosle godine sam imao stetu i odlicnu procenu i isplatu.

Kako kod vas ide jagoda, sad su relativno idealni uslovi za nju
 
Al
ru4lkw.jpg
ovo ozegotine od sunca ili je nesto drugo... ?
 
I ja saradjujem sa DDOR i prosle godine sam imao stetu i odlicnu procenu i isplatu.

Kako kod vas ide jagoda, sad su relativno idealni uslovi za nju

Moje su u odlicnom stanju, sem sto je bila manja steta od mraza, veca od grada, a najveca ce izgleda biti od cene :osmeh:
Inace, na desetak kilograma ubranih do sada, nijedna trula. Cak te zrele nisu ni ostecene od grada, jer su bile nisko, pa ih je lisce zastitilo, ali zato ce sa ostalim biti veselo.
 
potrebna pomoc koju jagodu saditi u okolini Novog Sada imam 40a pa hocu na leto sadim i gde kupiti zivice
 
Druze svrati u Rumenku do Intersada pa vidi sa njima sve. Sve zavisi sta imas u planu sa njima

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Najbolje ni jednu :osmeh: meni se smucila. cena samo pada, kupovna moc ravna nuli. ne pise se dobro za jagodu u blizoj buducnosti
 
Lepo ti kaze covek nemoj nijednu, bar 2-3 godine dok se ne smuci vecini. a i treba ti minimum 3-4 godine da ucis kako kvalitetno da ih proizvedes.
 
Lepo ti kaze covek nemoj nijednu, bar 2-3 godine dok se ne smuci vecini. a i treba ti minimum 3-4 godine da ucis kako kvalitetno da ih proizvedes.
Fali nam izgleda dobrih trgovaca u Srbiji... imamo proizvodjace, ali "numeju" da prodaju svoju robu, tj nemaju kome, sto mu dodje na isto.
Zato smo sad prezaguseni pa moze tamo neki svrcko da danas na pijaci zaradi na mojoj jagodi 30din, berac uzme 15din, a ja sam sa svim radom, ulaganjima, strepnjama i nespavanjem na nuli ili imam +- 5din.

Treba traziti spas u novim trzistima ili kretati pomalo u preradu.. samo nece ni to pasti s neba.
Spanija pravi 270 hilj tona a mi mozda 40ak, pa im sve ode u izvoz i ne zale se na preveliku proizvodnju. Naaravno, tesko nas je porediti, oni imaju jagodu vec u zimu.

Doduse, sad se i oni zale - popi im jagoda svu vodu iz zemlje... presuju reke i potoci. Eto sanse za nas za koju godinu. ;)
 
vojvodina, svake godine daju subvencije preko "Fruits and Berries" (ne znam da li preko njih sada moze na teritoriji cele Srbije).
Evo ti njihov sajt pa procitaj o subvencijama za jagode:
http://www.fb.org.rs/subvencije.htm

Vladale, kako se snalazis za prodaju?
Ne moze za celu srbiju, samo za 5 opstina na jugu. Gledajte i www.subvencije.rs, tu ima, valjda, sve.


Da ne zatrpavamo temu, postovi prebaceni u:
http://poljoinfo.com/showthread.php?4309-Chat-u-voćarstvu
 
Poslednja izmena od urednika:
[video]http://i.imgur.com/3RGIaJ7.jpg[/video]

- - - - - - - - - -

3RGIaJ7.jpg
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

Ljudi pomagajte sta se desava sa jagodom jagoda dobija roze boju na gornjoj strani tj na strani koja je okrenuta ka suncu a ona koja lezi na foliji je zdrava.To sto porozi postaje meko kao da je trulo.Ima i zelenih plodova takvih.
 
Ali to je mek i trulo moram baciti bar 25 do 30 % desava li se jos kome to.

- - - - - - - - - -

Da znam da nije opasno skupio bih i kuvao pekmez.
 
Dobro vece,
Na listu mojih jagoda doslo je do nekih promena tj pojavile se braon fleke na nalicju lista... Postavila sam slike u temi Prepoznavanje bolesti i zastita od istih kod jagoda.

Mozete li mi odgovoriti koji je problem u pitanju, molim vas.

Na temama o jagodi,ovde na forumu, ne mogu da uporedim promene na listovima jer ima puno slika koje ne mogu da otvorim:sta: .

Unapred vam se zahvaljujem.
Prijatno vece.
 
Nazad
Vrh