Jagode-opšta tema

A tebi Nebojsa desavalo li se tebi ima li neka preporuka sta raditi.
 
Desavalo se a desava se i sad. Nije strasno, ima po neka. Sunce plus crna folija, nije ni cudo. Dobra lisna masa (sto je minus u vlaznoj godini) i malcovanje slamom mogu da pomognu a mislim da i dobra snabdevenost kalcijumom moze da pomogne

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ja sam mislio da su ozegotine od sunca,jer mi se isto desavalo prosle godine.Medjutim gledao sam jednu hrvatsku brosuru o jagodama na internetu gde su prikazali tu sliku jagode sa ozegotinama,kazu da je fitoftora.
 
E sio mi ga djura sa fitoftorom :ideja:. Mislim da ce ove godine berba trajati max 15 dana ne znam kako je kod vas.
 
Ja ove nedelje zavrsavam sa berbom još iduće nedelje pabirčenje i toje to,godina mnogo lošija nego prošla bar kod mene,sadje 2 nedelje kako sam ubro prvu jagodu
 
@ skal
I kod mene slicna situacija. Sorte kleri i alba. Dosta slaba godina kod mene

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Kod mene je 13. dan kako sam ubrala prvu kilu jagoda i cini mi se da ce je biti još dugo ukoliko mi trulež ne zavrsi berbu prije vremena. Prije tri dana sam pocela da nalazim trule, danas sam nabrala 80 kg sa 2000 sadnica ali i dosta truli bacila.Najavljuju obilnu kišu kod nas u naredna 3 dana pa se bojim da ce sve da mi zahvati trulež. Šta vi iskusniji mislite o tome. nebih volila da prskam sad u sred berbe, ako ce ista da ostane.Ima još more zelenih i sitnih i krupnih.
 
Hvala joker, vidjecu ako ga mognem gdje nac kod nas.Ili cu da pustim pa sta ostane ostane.
 
Ево за новајлије како је било пре коју годину код мене, чисто да виде. Нашао фотку у компу. Поздрав свим и желим вам успешну годину.

 
Cudno mi je da ja i ti boomsyte u isto vreme pocinjemo berbu.
Ja sam na oko 400 mnv i imam uglavnom rane sorte (medenu, albu, joly), a tek sutra berem drugu turu.
Mozda je to meni mraz napravio vise stete nego sto sam mislio.
 
5165c7f320a3a9ebc0e1792c9cc2d995.jpg

Bem ti kišu!
 
Bice kise ovih dana i to dosta... ima li neka varijanta da se ipak bere, kabanice i ostalo ? Sta sa plodom da ne istruli u gajbicama ?
 
Pa vidiš sliku kako se bere po kiši... Tako beru i po ceo dan, ako nije neki težak kijamet. Takav je maj - minimum 7 dana kiše, a ide i do 25 (bar po neki pljusak dnevno), da poludiš!
 
Nazad
Vrh