Jagode-opšta tema

Ja bih obavezno na tvom mestu uz Switch odradio i neku pojačanu dozu aminokiselina (vidi koje imaju u poljoapotekama u tvom kraju).
Mnogo će lakše sama biljka podneti pretrpljeni stres.
 
Ja sam pre 2 godine prosao isto sa gradom. Padao led ko ping-pong loptica. Tukla protivgradna, ali nista.Sreca pa redovno osiguravam useve.
Ljudi mora se osiguravati. Znam da nije momenat za drzanje lekcije, ali ne postoji ni jedan razlog zasto ne bi osigurali svoje zasade. Drzava vraca 40%, ne mora odmah da se plati, nego tek posle berbe, tako da nema izgovora za neosigurane zasade.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
691ec0a38f24ac787cc9d7d94503f626.jpg

3041d25012c210b2777db1901d0a708e.jpg

5c3f77ba69d710c419c9d06745805cdd.jpg
 
Auhhh ljudi::lose::::lose:: ne znam gde je sve srucio grad, kod nas je juce padao nekih 15-ak sekundi ali ni plod nije pipnulo. KAo sto kaze nebojsa, trebate da osiguravate jagodu,, znam dace uvek odgovor da bude a sta ce nama da ostane, ali to gledajte kao neki vid ulaganja, kao sto prskate dajete prihranu, a ne da se ovo ovako desi. 1 u 10 godina pa tesko mzoes da se vratis narednih 5.

Todorika, koje delove je zakacio grad? al zahvatilo i zalagovac parcane kamenare ili samo okolina varvarina ? Idi sa switchom i isabionom,od toga boljeg leka nema
 
Da li neko prodaje jagodu pored magistrale,u gajbicama ili posudicama?Interesuje me jer bi probao ali neznam da li ima problema zbog inspekcija,inace imam registrovano poljoprivredno gazdinstvo ali mi parcele neizlaze na magistralu.Posto nakupci prave veliku razliku,kod nas uzimaju po 100 a prodaju po 195 din.A otkup nece krenuti jos 7 dana sigurno.
 
Poslednja izmena:
Kako odrzati jagodu sto duze svezu .Berem je polu zrelu ali mi za jedan dan propadaju.Ne sve ali 30 %Drzim je i u friziderima rashladim i opet isto.
 
Koja sorta?
Meni alba ponekad u kuci stoji po 3 dana, pa opet moze da se jede.

A da je stavim u frizideru, trajala bi do zime :osmeh: Salim se.
 
Ljudi mozete li mi reci sta je sa ovim jagodama imam osjecaj da ih je sve vise ovakvih.I jos jedno laicko pitanje smije li se mijesati Quadris i karate zeon.Pozdrav
cam01549.jpg
[/IMG]
cam01548.jpg
[/IMG]
 
Koja sorta?
Meni alba ponekad u kuci stoji po 3 dana, pa opet moze da se jede.

A da je stavim u frizideru, trajala bi do zime :osmeh: Salim se.
Imam albu kleri sugar li i Qvin elizu moze ona da se jede ali je gadna za videti kupci kad je vide bas i nisu odusevljeni iako je lepa za jesti cak mi je i ukusnija od one sto lepo izgleda.
 
Nebojsa, posto si imao iskustva sa gradom, reci mi sta ce dalje biti sa jagodama koje su jos uvek zelene, a imaju masnice od grada? Da li ce masnice poceti da trule i da ce se te jagode upropastiti, ili ce to mesto da se spece, a jagoda uzri sa masnicom? Glavno pitanje je da li da skidam sve ostecene, ili da ostaju tako. Ako skidam, racunam da ce mi trebati bar 200 eura za dnevnice (da skinem 30-40% jagoda).
 
Ostecenja od grada na zelenim jagodama ce zaceliti ali ostace vidljivi "oziljci" i kad sazri. Ove sto su otkinute, kao i razbijene zrele i poluzrele bi trebalo izneti jer su potencijalni izvor botritisa

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh