Jagode-opšta tema

Ja sam mislio da nema, bar juce nije bilo. Kod mene jaka kisa padala celu noc i danas kad sam otisao da vidim da li ima zrelih primetio sam da ima i trulih. Napada direktno cvet i plod.

- - - - - - - - - -


Trule uglavnom zeleni plodovi od drske pa na dole.

Uh, majku mu... Pa koliki si razmak pravio između dva tretmana, da nije bio prevelik? U kojoj koncentraciji si stavljao Signum i Switch, uz koji utrošak vode?

Ja sam samo tretirao dosad 2x Signum,nema nikakve trulezi.Zna li neko kako Botritis napada jagodu,dal preko korena,usled prevlazne zemlje,ili napada lisnu masu i plod?

Kroz ranicu sa koje opadne latica cveta ulazi u plod.

Edit: Ovo je za "Prepoznavanje bolesti i zaštita od istih kod jagoda", jbć nam Nebojša dadu :sta:
 
Da li se kod nekog pojavila trulez ploda? Kod mene ima iako sam 4 puta tretirao 2x signum i2x swich. Ako ova kisa ovako nastavi plasim se dace sve da potruli.:kisa:[/Q
I kod mene isto ima trulezi.Pre 3 dana sam prskao sa swich moracu opet.Ali se isto toliko razmisljam da li da koknem qudris i swich ali se malo plasim karence kod qudrisa negde pise 3 dana negde 7 ne znam kome da verujem.A jagode mi onako pobelele ako ovih dana opici sunce moguce da cu da berem za 5 dana.
 
Razmak izmedju prskanje 9-10 dana. Koncetracija signum 15g na 10 l a swich 10g na 10 l . Mislim da je najverovatnije uzrok previse razvijena lisna masa. Prvo nezgodno je da se sva lepo isprska(iako sam bas zbog toga kupio motorni automizer), drugo kada ima ovako puno kise slabo je provetravanje.
 
Uh ja sam zasad dobro prosao,samo 2x prskao,al danas nisam primetio da ima trulezi bilo gde.A kisa lije kao iz kabla stalno.
 
Svaka cast svima koji na ovakvom vremenu nemaju trule jagode. Sta moze da je zastiti kada svaki dan pada kisa, a kada ogreje sunce dodatno je ubija isparavanje.
 
i kod mene se pojaviala i dosta se brzo siri. 4 puta prskana i to zadnja dva puta tacno po 1 dan pred kisu. swich 1.5 kg po hektaru, detaljno kupanje. a koliko znam kod par prijatelja ista situacija. trulezi ima svugde samo kod nekog manje kod nekog vise.
 
Kod mene juce nije bilo ,danas nisam isao da obidjem ,ali sam jos odavno spreman na sve i smatram da cu sutra zateci problem.
 
Mora da truli kad je ovako vreme ... odrdi te i prskanje sa kalcijumom kome je kiselo zemljiste to ce smanjiti truljenje ako nije od neke bolesti ..
 
Kod mene na 1h tek po koja trula ,drsku ploda i cveta nisam video ni jednu.Ali misim da ce trulez tek da krene sa lepim vremenom i suncem.
 
Prijatelju koji me je uveo u svet jagoda,nocas lokalne rečica poplavila 30a,celu noc su kopali kanale i uspeli da odvedu vodu,ali je ostao mulj i prljavština.
Same biljke nisu uništene,ali za cvet i po malo ploda koji se formira mrka kapa.
Šta savetujete da je najbolje raditi da se pokuša spasiti.šta se spasiti može?
Mislili smo Aminokiseline za stres,Swich i Quadris.

Ako se prskaju Aminokiseline i mesavina Swich i Quadris u dva prskanja u istom danu,šta prvo prskati i koliko vremena mora da prodje izmedju dva prskanja?
 
Na zalost Vlado najavili su kisu sve do 5 maja.Ili nas hvata trulez il ce zbog nedostatka sunca biti sporije zrenje.
 
jedno pitanje ima li informacija o tome hoce li biti otkupa od strane rusa? Ja ne prodajem njima ali kada nema otkupa za rusiju cena je nikakva jer je trziste preplavljeno jagodom...
 
Losovac

Druze, ako ima neku mogucnost, nek ih prvo opere, nekako sa crevom i odmah zastita Quadris, Switch+aminokiseline (Isabion, Trainer ili sta vec imate), to sve zajedno ide, a iza toga bi oprskao, sa nekim Kalcijumom preko lista, da ojaca sto vise moze plod.

Petrovicnikola

Druze, ako pada kisa rusi sigurno nece uzimati jagodu dok se ne sredi vreme, a ako ne pada, bar moji kupci imaju 4xvecu potraznju nego prosle godine:ppozdrav:
 
Losovac

Druze, ako ima neku mogucnost, nek ih prvo opere, nekako sa crevom i odmah zastita Quadris, Switch+aminokiseline (Isabion, Trainer ili sta vec imate), to sve zajedno ide, a iza toga bi oprskao, sa nekim Kalcijumom preko lista, da ojaca sto vise moze plod.

Petrovicnikola

Druze, ako pada kisa rusi sigurno nece uzimati jagodu dok se ne sredi vreme, a ako ne pada, bar moji kupci imaju 4xvecu potraznju nego prosle godine:ppozdrav:

Jeste off ,ali moram da napomenem.ne znam koliko ste upuceni sto se tice situacije sa Ukrajnom.Prijatelj moj i cela njegova uza i sira familija voze kamion za Rusiju i jedva su se vratili iz Ukrajne.Strasni problemi su ,zaustavljaju kamione ,otimaju ,cepaju pasose.E sad kazu ima taj put preko Poljske koji je duzi i tamo ce strasne guzve biti.
tako da u svakom slucaju ce biti ove godine velikih problema.
 
Из пластеника? Који начин гајења? Лепе јагоде.. Свака част.
 
Ako neko moze da mi odgovori:
Ako se prskaju Aminokiseline i mesavina Swich i Quadris u dva prskanja u istom danu,šta prvo prskati i koliko vremena mora da prodje izmedju dva prskanja?
 
Nazad
Vrh