Jabuka

Dali moze se mesati stroby sa tercelom ?
 
Verovatno da se mogu mešati, ali nevidim razlog zašto to raditi?
Obe štite od venturije i pepelnice.
Ja lično koristim obe ali naizmenično, i nisam ih mešao nikada...da nebi nešto zeznuo.
pozzz joe!

Pitanje...jel se dešava i kod vas?
Svake godine primetim po nekoliko kasnijih cvetova na jabukama!
I to,,, kad mladar naraste nekih 5-10cm, na vrhu se otvore par cvetova.
Zašto se to dešava? Jel zna neko?
Nije da me nervira, nego eto čisto ono zanima me...:sta:
E sad znam da sve nenormalne stvari u voćarstvu se pripisuju "stresu"
Ako je i ovo zbog toga, onda ću morati stablo odvesti kod psihijatra...:haha:

pozzz joe!
 
Poslednja izmena:
to je normalna sporadicna stvar koja se dogadja, ne mora biti zbog stresa niti bilo cega drugog nepovoljnog, jednostavno se tim cvetnim pupoljcima nesto poklopilo da "malo" zakasne :)
 
jeli moguće ikako sačuvati ove plodove jabuka i krušaka do berbe, i možda jedno kratko vrijeme ih skladištiti, to su posljedice sinoćnjeg grada


 
uzmi antibiotik i oprskaj da ti ne uhvati bolest.
nije problem da ih sacuvas do branja ali ostecenja neces moci da sakrijes.

javi se na pp da ti dam broj u hrv kome da se javis
 
Zlatni delišes na kojem se da nać koja jabuka.



Fuzikladij tj. čađava krastavost na listu jabuke.



Mina minera kružnih mina na listu jabuke.



I sam miner unutar svoje "mine".



Jedan dio plodova, koji je ostao nakon mraza, stradat će od ožegotina.

 
kako se vidi kod tebe šteta 99,9 % kod nas je malo *bolje ali još uvek strepimo od grada , prskanja su nam svedena na minim ulaganja , svakih sedam dana smotavac, jedina napast nam je u ovo vreme tetranikus i crveni pauk ( urnišu nas ) biće i slika za koi dan .*:ppozdrav:
 
Juki godina za nepoželit. Jedva čekam da oberemo ovo malo što imamo i da se prebacim na svinjokolje koje su mi zadnji poso u godini i označuju njen kraj.
 
Vala bas tako, ko iz ove godine izvuce pare za sredstva i djubrivo taj je na konju!
Mene samo raduje sto mi je kruska dobro rodila (i ako je kod nekih sorti bilo ostecenja od mraza) i sto mogu da je sacuvam za prolece,
a bice papreno skupo voce ove godine!!!
 
Jabuka kod rodjaka (greni, ajdared, jonagored i zlatni) se drzi odlicno. Malo ce biti sitnija, ali kolicina u visegodisnjem proseku. Verujem da ce biti 40t po ha. Ali prve klase tesko preko polovine (susa, a sistem za zalivanje nema - nije ni trebao proslih 11godina koliko je vocnjaka)
 
Ove moje jabuke me svakim danom sve više fasciniraju...
"Mucu" procvetao...moraću ponovo plave posude protiv rutavih buba postaviti...:haha:


pozzz joe!
 
Увозне јабуке „ајдаред“, које ових дана плаћамо и до 150 динара по килограму су изгледа претходно извезене српске јабуке...

http://www.vaseljenska.com/ekonomija/uvozimo-cak-i-srpske-jabuke/

Ovaj trend mi nije ništa neobičan. Fruktal je ranije kupovao u srbiji a vraćao sokove. Sve bilo više nego korektno. Kod mene u komšiluku dolazili sa kamionom, potovare dedin hektar breskve... pare na vagi. Pa kud ćeš bolje. Svima bilo lepo.
Nego čitam komentare ovog teksta ispod originalnog izvora. Zanimljivo je kako gradski ljudi vide proizvodnju kajsije i trešnje tipa: to samo posadiš a pare pljušte li pljušte. Mislim da je glavni problem u našim glavama. Pa i u mojoj (ma koliko teško to bilo priznati za samog sebe). Vidim da jedan poziva na bojkot svakog voća skupljeg od 50 dinara. A da tom istom kažem da je svaka satnica preko 50 dinara bezobrazluk on bi se naljutio. Naravno, čim uđe u prodavnicu uhvati se za kinesku robu.
 
Pre neki dan obrali Elstar.

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

molim vas da kačite manje slike, ili da koristite opciju "kod za forum (sa pregledom)" t.j. "thumbnail", zbog kolega sa sporijim internetom. hvala
 
Poslednja izmena od urednika:
Auuu sto je slabo obojen, ali tako ce biti i sa Ajdaredom i sa jonagoldom ove godine,
ali kvalitet i krupnoca :bravo:
 
Jonagold (jonagored u slucaju ovog vocnjaka) je jako slabo obojen. On je u planu sutra da se bere. Ajdared, ovaj na slikama je sa istocne strane, sa zapadne je malo bolja obojenost. Zlatni podbacio krupnocnom, ali kolicina je ok.
 
Nazad
Vrh