Izdavanje državne zemlje u zakup

Nije mi jasno sto im objedinjuju ako su ljudi rastavljeni i ne zive na istoj adresi. Bezborazluk od strane drzave.
 
dosao kraj i stocarskoj prevari. dobijali zemlju po pravu preceg za trecinu stvarne vrednosti a iznosili vise robe na silos nego ratari . sad je i tome dosao kraj.
 
Ajde ne buni se .Izpasce da se bunis jer morate da je platiti a do sad ste je radili za DŽ.
Ni sada a ni pre tu zemlju nisam radio. ostalo je sve istina sto je Slavko rekao novinarima u tekstu. Meni stvarno nije normalno da izdajes nesto u feb. Isto kao i drzavnu zemlju u jan pa.makar i da je dzaba. Ocigledno znas neku dobru tehniku pripreme zaledjenog zemljista.;)
I jedno pitanje za sve ako neko ima oskustva da li to znaci ako je uzmem sada sa rokom zakupa od godinu dana to znaci da na jesen mogu ja da.posejem psenicu jer rok zakupa to meni dozvoljava?

Nada poslednja umire.
 
Naravno da je mozes posejati.Problem je samo ko ce da kosi.Ako si dovoljno jak da je sacuvas ili svi vinposejete problema nema.
Pa Vukov kaze da su poljoprivrednici iz udruzenja usli i radili tu zemlju a nisu platili.
 
Naravno da je mozes posejati.Problem je samo ko ce da kosi.Ako si dovoljno jak da je sacuvas ili svi vinposejete problema nema.
Pa Vukov kaze da su poljoprivrednici iz udruzenja usli i radili tu zemlju a nisu platili.
Ma radilo je prvo njih 9 a posle 12 nema to veze bas sa udruzenjem. No druga i duga je to tema. Odavno ja sa tim udruzenjem nemam nista.

Nada poslednja umire.
 
Vest od jutros.U opstini Secanj farma svinja dobila 3200ha.Fabrika za preradu voca i povrca kao investitor aplicirala za 3600ha.Stocari umanjeni katastrofa i sleduje ih sve zajedno oko 1700ha.
Za licitaciju nece ostati skoro nista.Eto politike nase drzave.I posle se ovde nadje neko da kaze da ne petljamo politiku u poljoprivredu.
Znam samo u mom selu sest ili sedam ljudi koji ce bez drzavne zemlje tesko moci da zive i prezive od svoje i zemlje u privatnom zakupu.
 
Znam samo u mom selu sest ili sedam ljudi koji ce bez drzavne zemlje tesko moci da zive i prezive od svoje i zemlje u privatnom zakupu.

Nije ni cilj da prežive sve ovo se i radi da bi što manje ljudi opstalo. Prvo utući male, potom srednje i na kraju velike individualne poljoprivrednike. Naravno da je cilj oteti svu zemlju i predati je "investitorima". Njih zanimaju i siromahova dva hektara i stotinu od većeg poljoprivrednika oni hoće sve hektare koji postoje u ovoj državi. Da li će neko od nas preživeti ili ne ih uopšte ne zanima.
 
@diklofen : Kako se zove farma svinja iz Secanj?Cija je to farma?
Ja sam stocar ali sam protiv prava preceg zakupa za ove koji imaju usluzan tov(pilica), jos ce vise biti stocara koji ce preko noci biti stocar samo zbog te drzavne zemlje,ali najbolje da daju samo za farme krava i farme svinja koje imaju ceo krug zatvoren.
 
Ako ulozite u sisteme za navodnjavanje imacete,ako ne nista.Na koliko godina uzimate vi povrtari drzavnu zemlju?
 
@diklofen : Kako se zove farma svinja iz Secanj?Cija je to farma?
Ja sam stocar ali sam protiv prava preceg zakupa za ove koji imaju usluzan tov(pilica), jos ce vise biti stocara koji ce preko noci biti stocar samo zbog te drzavne zemlje,ali najbolje da daju samo za farme krava i farme svinja koje imaju ceo krug zatvoren.

Covek drzi neke auto placeve po Novom Sadu.Farma se zove masagro ili tako nesto.Vec tri godone radili su 900ha po pravu preceg.Ustvari to su im drugi radili.Sad imaju dva traktora i kombajn.Onog NH malog sto je agroglobe davao u zamenu za robu.I ovih 3200ha ce opet biti prepustano nekome.
Za zalivni sistem ne mozes dobiti drzavnu zemlju sem ako nije izgradjen bas na njoj.
 
Da,ako su sistemi na drzavnu zemlju onda mozes,znam slucaj ovde kod nas.
Diklofen,koliko tovljenika imaju oni ili krmaca?oko 6.000kom tovljenika imaju sigurno u turnusu cim su dobili toliko ha.
 
Ma to sa brojem ne moze da utvrdi ni inspekcija a kamoli ja obican slepac.
Kako god da je nije dobro.Lobi i gospodja Bugarski su lepo odradili i uklonili iz zakona predlog da gornji limit po pravu preceg po bilo kom osnovu bude 200ha.Zao mi cak i nekih jadnika koji uleteli u izgradnju farme za pilice samo radi zemlje.
 
Nazad
Vrh