Izdavanje državne zemlje u zakup

Jel zna neko koliko se otprilike ceka na ugovor? Izlicitirao sam jednu njivu pre mesec dana i jos nista? Odem u opstinu kazu treba da prodje skupstinu opstinskog veca pa cemo vas zvati.. A trebalo bi da pocnem radove sad kad se prolepsa vreme..
 
Jel zna neko koliko se otprilike ceka na ugovor? Izlicitirao sam jednu njivu pre mesec dana i jos nista? Odem u opstinu kazu treba da prodje skupstinu opstinskog veca pa cemo vas zvati.. A trebalo bi da pocnem radove sad kad se prolepsa vreme..

Druze sta da ti kazem,ovde ljudi rade njive dan nakon sto ih izlicitiraju, ugovor ni necekaju. Eventualno kada dobiju odluku od grada, a za ugovor od ministarstva cekas skoro pola godine.
 
Jel zna neko koliko se otprilike ceka na ugovor? Izlicitirao sam jednu njivu pre mesec dana i jos nista? Odem u opstinu kazu treba da prodje skupstinu opstinskog veca pa cemo vas zvati.. A trebalo bi da pocnem radove sad kad se prolepsa vreme..
Ja sam prosle godine 10.01 izlicitirao njivu i jos niam dobio ugovor i ako budes cekao na njega ostace ti njiva neobadjena,a zakup ces morati platiti.Zato necekaj na ugovor vec u traktor i u njivu!
 
A jesi placao zakup do sad. Ja njima kazem daj bar da platim da se osiguram, kazu kad bude ugovor?

Mi smo licitirali 12.11.2014, opstina nas je zvala da platimo posle nove godine, pri tom imali smo samo odluke iz opstine, nismo imali ugovor sa ministarstvom. Tek prosle nedelje smo potpisali ugovore i sada cekamo da ih ministartvo potpise. Tako je kod nas situacija
 
A jesi placao zakup do sad. Ja njima kazem daj bar da platim da se osiguram, kazu kad bude ugovor?
Naravno da sam platio jer imas odluku po kojoj je tebi data zemlja u zakup kao najboljem ponudjacu i u odluci imas cenu po kojoj si izlicitirao i po toj ceni placas.Stime sto ti oni odma to pretvore u evro,a ti onda to pretvaras u dinare na dan placanja po srednjem kursu!
 
Ja nemam tu odluku, imam samo zapisnik sa licitacije, gde sam najbolji ponudjac. Tu odluku verovatno treba da donesu na toj skupstini opstinskog veca. Da li da cekam tu odluku ili da pocnem radove? I vidim da traze garanciju banke. Ja odem u banku i kazu mi nikad do sad nismo davali garancije za tako nesto. Bolje plati jos jednu zakupninu kao depozit? Ne znam da li je to jedini nacin?
 
RTV.rs:

[h=1]КИ: Ратари излицитирали 1.200 хектара[/h]КИКИНДА - У оквиру другог круга лицитације за издавање државне земље у закуп, пољопривредници са територије општине Кикинда излицитирали су 1.200 од укупно 5 хиљада и 300 хектара пољопривредног земљишта, у девет катастарских општина. У зависности од категорије земљишта, почетне цене биле су ниже од 10 до 30 одсто.

За квалитетније земљиште, односно оранице, цена су биле умањена 10 одсто, а за земљиште од пете до осме класе - ливаде, пашњаке, трстике, мочваре - 30 процената. Предмет лицитације биле су и две парцле, земљиште ИИ и ИИИ класе у Банатском Великом Селу.
njiva-poljoprivreda-ozimi-usevi-oranje_660x330.jpg



Иако су те парцеле издате првом кругу, надлежно Министарство није дало сагласност за ове лицитационе јединице јер је преко Министарства унутрашњих послова утврђено да су особе које су закупиле земљу имале фиктивно пријављено пребавиште у Банатском Великом Селу. У другом кругу лицитације, те две парцеле, односно укупно педсетак хектара земљишта, имале су почетну цено од 29, однсоно 32 хиљаде динара. Излицитиране цене од 58, односно 64 хиљаде и 500 динара достигле су, кажу кикиндски пољопривредници, нерелане висине.
У другом кругу лицитације у Кикинди, примера ради, почетна цена за ливаде била је 3 хиљаде и 500 динара, а за пашњаке – хиљаду и 750 динара. Управо захваљујући могућности закупа пашњака по повољној, почетној цени, сточари из Башаида закупили су 120 хектара пашњака.
"Захваљујући нижим почетним ценама, нас неколкио сточара из Башаида удружили смо се и закупили 120 хектара пашњака, по цени од хиљаду и 750 динара по хектрау. За мене је то јако важно, јер сам на тај начин обезбедио испашу за ову годину, а од сточарства живи моја четворочлана породица, Ми на тајкуне, велике не можемо да „ударамо“, али задовољни смо што нам је омогућено да уз повољне цене закупимо пољопривредно земљиште од кога зависи и наш укупан рад", каже Драган Микалачки, сточар из Башаида
Након другог круга лицитације, преостало је чак четири хиљаде хектара углавном земљишта лошијег квалитета. Парцеле за које нико није био заинтересован не ретко се бесправно корсите.
"Иако је на на простору атара свих катастарских општина бесправно коришћење тешко контролисати и спречити, скрећем пажњу пољопривредним производјачима да не покушавају то да чине и да ће сваки покушај злоупотребе бити строго санкционисан. Надлежна Пољочуварска служба и инспекцијски органи провераваће ситуацију на терену, како бисмо што ефикасније спречили ову појаву", наглашава Драгољуб Станковић,члан општинске Комисије за спровођење поступка издавања у закуп пољопривредног земљишта у државној својини и председник Одбора за пољопривреду СО Кикинда.
Око 86 милиона динара слило се у буџет општине Кикинда након првог круга лицитације, док ће након другог круга укупан износ бити око 95 милиона.Програм коришћења и уређења пољопривредног земљишта усвојен је на скупштинском заседању и тај новац морао би бити утрошен строго наменски.

 
Sta ne verujes?
U ovo " јер је преко Министарства унутрашњих послова утврђено да су особе које су закупиле земљу имале фиктивно пријављено пребавиште у Банатском Великом Селу"
Murija nesto da resi tesko ,a zasto tako mislim e pa zato sto je kod nas jedan nadasve poznat "paor" sa murijasevom rodbinom uzimao u zakup preko njih i to veoma bliza rodbina ili supruznik
 
Uuu, te prevare sa pilicima su najjace. Zapate jedan turnus i onda 3 godine nista i tako ponovo kad treba da se aplicira. Opstinski organi se za to vreme najedu beline, naravno otkostene :osmeh:
 
Ne razumem kako ce da izracunaju za krmace 500kg. Jedino da mere svaku krmacu? Nisam upoznat, pa mi je ovo malo cudno resenje.
 
To muvanje sa prodajom zemlje stocarima je najveca mucka odkad se prodaje državno zemljiste, kao hteli su pomoci malim stocarima, pa dali je neki stočar kupio na konto stoke dva, tri, pet, deset hektara zemlje naravno da nije jer ne ispunjava uslove a ovi drugi ,,mali" stocari kupuju na stotine hektara zemlje bez ogranicenja a kako je krenulo sa time uskoro ce jos i faliti drzavne zemlje tj. bice vise stoke nego zemlje barem na papiru
 
Ne razumem kako ce da izracunaju za krmace 500kg. Jedino da mere svaku krmacu? Nisam upoznat, pa mi je ovo malo cudno resenje.
Ni bikove ne mere na vagi.
http://webrzs.stat.gov.rs/WebSite/P...aspx?IndicatorID=1300010308IND62&sAreas=false
Условно грло (УГ)
Условно грло јесте стандардна обрачунска јединица којом се број грла различитих врста и категорија своди на упоредиву вредност. За израчунавање условног грла коришћени су коефицијенти који се примењују у ЕУ (Handbook on implementing the FSS and SAPM definitions, Annex1), и то за:
· Копитаре – 0,800 УГ по грлу;
· Говеда < 1 године старости – 0,400 УГ по грлу;
· Говеда 1-< 2 године старости – 0,700 УГ по грлу;
· Говеда старости 2 године и више, мушка грла – 1,000 УГ по грлу;
· Јунице, старости 2 године и више – 0,800 УГ по грлу;
· Музне краве – 1,000 УГ по грлу;
· Остале краве – 0,800 УГ по грлу;
· Овце и козе – 0,100 УГ по грлу;
· Прасад масе до 20 kg – 0,027 УГ по грлу;
· Приплодне крмаче масе преко 50 kg – 0,500 УГ по грлу;
· Остале свиње – 0,300 УГ по грлу;
· Бројлере – 0,007 УГ по грлу;
· Кокошке носиље – 0,014 УГ по грлу;
· Осталу живину (осим нојева) – 0,030 УГ по грлу;
· Нојеве – 0,350 УГ по грлу;
· Куниће, женке за приплод– 0,020 УГ по грлу.

- - - - - - - - - -

I kako je nekad bilo:
110209161020600744369563.jpg
 
Nazad
Vrh