Izdavanje državne zemlje u zakup

Nije bilo nista, a i to sto je bilo uzeo Beljanski. Nije mi jasno sta cemu to, osim mozda da pravi troskove za firmu. Kod vas je bas bilo zanimljivo, 85650 din/ha !
Pravi poljoprivrednik ce je raditi, nema sta.
 
Nije bilo nista, a i to sto je bilo uzeo Beljanski. Nije mi jasno sta cemu to, osim mozda da pravi troskove za firmu. Kod vas je bas bilo zanimljivo, 85650 din/ha !
Pravi poljoprivrednik ce je raditi, nema sta.

Paor, pa koliki je tu licitacioni korak kad su došli do cifre 85 650!!! Gde su našli onih 650 ??? Kod nas je licitacioni korak 1000 din.
 
Plus tu treba dodati i garanciju koja oped nesto kosta i bez nje ne moze, ili ako je toliko mocan pa da plati 26 ha x 85650 x 3 god. = 6700000 + garancija
 
Pa takvi uglavnom imaju neku svoju firmu ili zadrugu koja im da garanciju, tačnije sami sebi garantuju :sjasi:
 
Ne fali, to su cene kod nas u Knjazevcu. A ovaj drugi sto je bio, uzeo 23Ha za 1365din/ha. Najskuplje je uzeo pre dve godine jedan 10ha za oko 200e/ha. Nerazvijena opstina, sta ces..
 
A da li znas mozda da li je bila ponudjena zemlja u selima na potezu puta Knjazevac-Boljevac (Bucje, V. Polje...) ?
 
Pancevac-online.rs:

Licitacija za državno poljoprivredno zemljište

Lokalna samouprava je raspisala javni oglas za davanje u zakup državnog poljoprivrednog zemljišta. Licitacije za 213 parcela, čija je ukupna površina 5.300 hektara, biće sprovedene od 26. do 28. februara u velikoj sali Gradske uprave, a nadmetanja će sva tri dana počinjati u 8 sati ujutro. Zakup će trajati godinu dana, prosečna početna cena biće oko 200 evra po hektaru, a jedno gazdinstvo će moći da zakupi najviše 50 hektara, osim u slučaju da licitira neku od ponuđenih parcela čija površina je veća. Ove godine će odmah biti sproveden drugi krug licitacije, što znači da na njoj mogu učestvovati svi zainteresovani. Krajnji rok za podnošenje prijava je 25. februar do 15 sati. Tekst oglasa nalazi se na sajtu Gradske uprave www.pancevo.rs, a tu se nalaze i formulari za učešće na licitaciji.

 
Cela ta licitacija je namestena i formulirana kako odgovara Almexu.Mnoge od tih parcela je Almex vec uzorao i posejao.Nek me nagrde komsije iz PA ako nije tako.
 
Diklofen je 100% upravu. Kod nas od 1300ha je trebalo da bude za licitaciju ostalo da se licitira 525ha. Uzeo almeks za krave,institut tamis i neznam ko jos..a i od ovog sto je ostalo sjatice nam se almeks,novoselci,crepajci,dolovci i nama ni metar nece ostati..bruka i sramota od drzave. Mi resili da neidemo,nit papire da vadimo jer se scenario zna...
 
Nazad
Vrh