Isplativost i zarada gajenja povrća u plastenicima!!!

lazarevics neće mu škoditi ništa ali nisi poskidao sve zaperke ?

315d30i.jpg

vidiš
27yqvt5.jpg

Post je spojen: [time]1274446513[/time]
_________________________________________________
m90pia.jpg
 
Vidi znači izmedju lista i glavnog stabla tu se pojavljuju zaperci i to skidaš i teraš biljku na jedno stablo i pazi da neotkineš vrh biljke ili cvetnu granu , a ovo lišće od dole skidaš posle kad ti bude paradajz zreo i počneš da bereš-prodaješ .
Post je spojen: [time]1274447863[/time]
_________________________________________________
I još nešto veće zaperke kad skineš možeš da ih staviš u neku posudu sa vodom i neka stoje tako na nekom malo tamnijem mestu , da nebudu baš na suncu da neuvenu , i oni će pustiti korenje pa ih možeš presaditi posle negde ako imaš mesta .
 
lazarevics

Moj ti je savet kada kidas pelcer (koji raste ispod pazuha lista)ostavis mali deo pelcera ,znaci noktom ili nekim ostrim predmetom 4-5mm od pazuha ostavis kao panjic zato sto pelcer kada ga samo otkines za par nedelja opet istera.Treba da znas koji ti je pardajiz dali je visoki ili niski-zbunasti,moje neko iskustvo je takvo da ja svaki paradajiz koji gajim ostavim prvi najaci pelcer i pustim dve cvetne grane i onda ga zakinem a na glavnom pustim cetiri cvetne grane i njega zakidam.To radim iz jednog prostog razloga jer kada mi stize paradajiz da zre onda berem drugu katarku na glavnom stablu i prvu katarku na pomocnom,pa pa onda trecu na glavnom i drugu na pomocnom stablu znaci berem duplo vise paradajiza nego da je vodjen na jedno stablo_Ovo ne preporucujem ljudima koji gaje paradajiz iz hobija jer njima je bitno da ga imaju celo leto i jesen.Price su za malu decu da ce on ostati sitan jer dobra ishrana pravi cuda u u paradajizu toliko od mene nadam se da ste me razumeli sta sam hteo da kazem.
 
hvala @topalovicu druže i ja sam taj koji se bavi iz hobija i hteo sam da to bude zdrava hrana sa bio zaštitom,znači to što uberem da mogu da konzumiram bez pranja ako me shvataš :ppozdrav:
 
topalovic je napisao(la):
lazarevics

Moj ti je savet kada kidas pelcer (koji raste ispod pazuha lista)ostavis mali deo pelcera ,znaci noktom ili nekim ostrim predmetom 4-5mm od pazuha ostavis kao panjic zato sto pelcer kada ga samo otkines za par nedelja opet istera.Treba da znas koji ti je pardajiz dali je visoki ili niski-zbunasti,moje neko iskustvo je takvo da ja svaki paradajiz koji gajim ostavim prvi najaci pelcer i pustim dve cvetne grane i onda ga zakinem a na glavnom pustim cetiri cvetne grane i njega zakidam.To radim iz jednog prostog razloga jer kada mi stize paradajiz da zre onda berem drugu katarku na glavnom stablu i prvu katarku na pomocnom,pa pa onda trecu na glavnom i drugu na pomocnom stablu znaci berem duplo vise paradajiza nego da je vodjen na jedno stablo_Ovo ne preporucujem ljudima koji gaje paradajiz iz hobija jer njima je bitno da ga imaju celo leto i jesen.Price su za malu decu da ce on ostati sitan jer dobra ishrana pravi cuda u u paradajizu toliko od mene nadam se da ste me razumeli sta sam hteo da kazem.
Koliki rod u proseku ostvaris na taj nacin?6-7 kila po stablu?
 
pozdrav cini mi se u mojoj literaturi :eek:stecenja od previsokog nivoa soli usled predoziranja azotom ,
----slicni simptomi /ali posto kod tebe nema peska /ili se varam/ moguci :simptomi nedostatka kalijuma uzgajanog na pesku !!
Post je spojen: [time]1274987491[/time]
_________________________________________________
Na listovima krastavca uzgajanog u plasteničkoj proizvodnji vrlo često dolazi do pojave žutila i bledila ivice lista (sl.4.), zatim žutila koje zahvata širi rub ivice lista (sl.5.), ili žutilo koje je ravnomerno rasporedjeno izmedju nerava lista koje i pri najjačim simptomima ostaju tamno zelene. (sl.6.).
U prvom slučaju reč je prekomernom nivou soli koji se javlja zbog preteranog djubrenja azotom. Izbalansirana primena hranljivih elemenata može ublažiti ovu pojavu na krastvacu.
29cw6me.jpg
 
moram se sloziti sa tibor.danji da je to prevelika kolicina azota probaj da ga malo vise zalivas da bi se so i azot sprao u dublje slojeve i moja je preporuka koristi haifina djubriva 21x11x21 pokazala su se najbolja za krastavac :cao:
 
tek juce mi je montiran plastenik. znam da je kasno za sve do jeseni, ali pitam ako neko zeli da pomogne nekim savetom. neznam ni na jesen sta bih sejao (cekam savete) a pitanje je imali ista da se sadi sad za jedno 10-15 dana
(posto moram prvo da dezinfikujem zemlju) a da se koliko toliko isplati jer glupo je da plastenik stoji dzabe. moje misljenje je bolje ista nego nista.
dakle 2 pitanja 1.sadnja sad otprilike za desetak dana
2. jesen-zima(kad sta, ustvari uopsteno za buducnost jer zelim da se posvetim ovom poslu)
sve predloge usvajam razmatram prihvatam. zahvaljujem svima na pomoci.
inace plastenik je 24*5*2.5 ima kap po kap, sistem za orosavanje, zemlja odlicna,bunar, trziste odlicno jer robu bih sam prodavao(dobra lokacija) a sve sto pretekne ide radnjama jer imam dosta vlasnika radnji koje poznam.

jos jednom hvala svima i pisite mi i ovde i na pm.
cekam odgovore,savete,predloge :cao: :cao:
 
Mozete li mi reci kada se od prilike sije krastavac kornison za rasad a kada u plastenik i kada bi bilo najbolje da dospije za trziste?

Hvala unapred....
 
to vazi za sjeme za rasad ako sam dobro razumjeo?

Zavrsavam konstrukciju za plastenik od 125 kvadrata
8*16*3.8m nije nesto posebo veliki ali za pocetak bice ok

Pa sam planirao kornisone za prvu kulturu, sta mislite o tome?
Sa necim se mora krenuti..
 
Nazad
Vrh