IPARD fondovi EU

Ovi IPARD konkursi bas onako u punoj meri oslikavaju stanje u poljoprivredi.
Van svake pameti, morala i casti, al oped potpuno po zakonu.
Spasa nam nema, al propasti nemozemo.
 
Kini je sad najjeftiniji traktor na IPARd od 90-120ks koji moze da se kupi ?
Nesto tipa 4 klipa, 4.5-5t, da li turcin ili neki polubrend.
 
Za sad tako piše. Minimalno 50 ha. Videćemo do kraja...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Pa sto bi mali poljoprivrednici dobili subvencije kad mogu tajfuni :D Pouzdano znam da ima ljudi koji stvarno rade preko 50ha ali nema tu ugovora o zakupu, neke parcele nisu prenete od ranije itd..
 
Ma nije bitno koliko radiš nego koliko imaš na papiru.Ja zbog državne imam više od magičnih 20 h,za nju ionako nemam subveciju.
 
Ma i taj IPARD je zamlacivanje, uslovi su kao da zivimo u Holandiji a mi smo blizi nekom africkom plemenu.. (nije da ih vredjam nego poredim razvijenost) Ti konkursi su tu da se prica na sav glas da ima konkursa za poljoprivrednike, ja ne mogu da nabrojim 10 ljudi koji su prosli na IPARD konkursima i to za vecinu sam cuo ovde na forumu.. Evo zvanicnih podataka sa ove stranice:
Према најновијим подацима Министарства пољопривреде од почетка ИПАРД програма у Србији, то јест објављивања првог јавног позива у децембру 2017. до половине новембра ове године укупно је поднето 3.178 захтева. Било је до сада 13 позива. Одобрена су 1.144 пројекта и подршка од 105 мил ЕУР.
1144 projekta za 5 godina (da kazemo da je sve otislo poljoprivrednicima a siguran sam da je pola otislo batama, sekama i tetkama u Kanadi)
Znaci ~230 projekata godisnje..
Eeee 230 investicija godisnje iz IPARDA, koliko gazdinstava postoji u zemlji ?! :D I to prijavljenih, ima ih dosta i koji nemaju registrovana gazdinstva a samo od poljoprivrede zive..
 
Nazad
Vrh