Inovacije na IMT traktorima

Palio sam i lamele dva puta, zbog blokiranja, ali su stavljane nove. Nista dodatno nikada nije stavljano uvek je vracano u fabricko stanje. Ukoliko mehanicke dobro funkcionisu, a dobio sam par preporuka, odradicu njih jer je i sa tim federima i nefabrickim glavnim kocionim budzenje. Pa vec kad budzim bolje da mehanizam bude sto jednostavniji i bez ulja, vazduha...
 
a ako neko zna kako da ispovezujem ovo mogao bi da postavi neku šemu

kako želiš uključivati grijače da li standardno preko brave ili misliš staviti neki dodatni prekidač (tako da ti mogu nacrtati šemu) . ja ih imam isto pripremljene ali nikako da krenem skidati dolje ove poklopce, i u slučaju da ne uspijem nabaviti vremenski rele onda ću ih spojiti preko dodatnog prekidača (tastera), tako da ih netko tko nezna da su ovi grijači gore ne zahebe jer su ovi moji nakon 10 sek. zagrijani pa bi trebao vremenski rele koji ih isključi nakon tog vremena i ugasi kontrolnu lampicu kao znak da možeš paliti a ako ga ne nabavim stavit ću negdje dodatni taster kojeg zadržiš deset sekundi i onda pališ. . ovo što tebi gori osigurač je zato što je on 25A a ovi dodatni grijači i onaj njegov vuku više struje pa ti zato gori i ti treba obavezno rele kojem češ povuči stalnu struju s akumulatora pa ga je najbolje smjestiti negdje blizu njega. Najbolje da nabaviš rele od golfa nacrtam i šemu i onda ga spojiš (ima jedno ali , a o njemu čemo kasnije ako nabaviš rele :osmeh:)

NADOPUNA: išao sam pogledati teh. podatke o grijaču i on svaki vuče cca 14 A , znači sva tri zajedno 42A tako da ti neče biti dovoljan ni običan tj. standardni relej jer su oni večinom 30A
 
Poslednja izmena od urednika:
[video]www.youtube.com/watch?v=P-wVEt9FyX8&list=UUvjV8NcPZEDPBDI689X0Ylg&index=23[/video]




evo kako moj koči sa mehaničkim kočnicama,radio sam sam ali po upustvima Slavka015
 
glavni problem kod kocnica na 558,560,577, je kad kugle naprave leziste za sebe i onda ne mogu da predju tu udolinu ,drugi problem je kad se koci mnogo ugreju se ploce i prenesu toplotu na opruge koje se predaju zbog vrucine,i treci problem je prljavstina i voda koja upada kroz otvor odozgo, ali ima resenje za sva tri ptoblema
 
I meni je Slavko015 radio kocnice.

- - - - - - - - - -

glavni problem kod kocnica na 558,560,577, je kad kugle naprave leziste za sebe i onda ne mogu da predju tu udolinu ,drugi problem je kad se koci mnogo ugreju se ploce i prenesu toplotu na opruge koje se predaju zbog vrucine,i treci problem je prljavstina i voda koja upada kroz otvor odozgo, ali ima resenje za sva tri ptoblema

A koja su resenja za ta 3 problema ?
 
Palio sam i lamele dva puta, zbog blokiranja, ali su stavljane nove. Nista dodatno nikada nije stavljano uvek je vracano u fabricko stanje. Ukoliko mehanicke dobro funkcionisu, a dobio sam par preporuka, odradicu njih jer je i sa tim federima i nefabrickim glavnim kocionim budzenje. Pa vec kad budzim bolje da mehanizam bude sto jednostavniji i bez ulja, vazduha...

D0ovoljno je ubaciti federe od yuga zatoti i ne rade kočnice jer ih je pojelo kad su blokirale.
Loš majstor bio to ti je to samo.
Moj koči bez greške.
Ovo je jednostavnije nego sve prepravljati ali kako tko oće..
 
Po meni je ovo kod mene sada jednostavnije, nema vise izpustanja vazduha, dolivanja ulja, nema pucanja creva.... I meni su mnogi majstori radili, jako dobri majstori, ali kratko su trajale, ili pukne neko crevo, ili ode pomocni ili procuri glavni kocioni... Toga sada nema.
 
Meni se to ništa ne događa .
Puklo jednom jedno crijevo ali to je bilo jeftinije pa je vrisnulo baš u dvoru.7
Glavni kočioni je orginal još.
Pomoćni od marke zastava s njima nema problema evo već treća godina.
A radilo se na brdu.
Ali svakako kako rade kočnice nije bitno bitno da rade a svakom drukčije paše.
Neznam jeli taj tvoj sistem može da radi s odvojenim kočnicama.
 
Meni se to ništa ne događa .
Puklo jednom jedno crijevo ali to je bilo jeftinije pa je vrisnulo baš u dvoru.7
Glavni kočioni je orginal još.
Pomoćni od marke zastava s njima nema problema evo već treća godina.
A radilo se na brdu.
Ali svakako kako rade kočnice nije bitno bitno da rade a svakom drukčije paše.
Neznam jeli taj tvoj sistem može da radi s odvojenim kočnicama.


Lako je tebi kad imaš čarobno dugme ...
 
Nisam ja magistar imt traktora.
Ja se bavim takvim stvarima u slobodno vrijeme limarijom mehanikom i svim ostalim.
 
Zašto onda koristite ironiju u vašim postovima?Zašto ste ljudima sa ovog foruma napisali da imate na traktoru uređaj koji je većina prepoznala kao indikator zaprljanosti prečistača vazduha?Po vama to je uređaj pomoću koga traktor u zimskim uslovima lakše pali a obećali ste i slike od kojih očigledno nema ništa jer ste videli da niste u pravu pa je pojeo vuk magarca.
 
Nazad
Vrh