Inovacije na IMT traktorima

Zašto onda koristite ironiju u vašim postovima?Zašto ste ljudima sa ovog foruma napisali da imate na traktoru uređaj koji je većina prepoznala kao indikator zaprljanosti prečistača vazduha?Po vama to je uređaj pomoću koga traktor u zimskim uslovima lakše pali a obećali ste i slike od kojih očigledno nema ništa jer ste videli da niste u pravu pa je pojeo vuk magarca.

Nisam imo kad da snimam .
A dalje nije valjao grijač uopće očito je nešto pomoglo ili je bilo poštopano.
Pošto je tada lakše upalio.
Tako da sada pali odmah .
 
To vam nije nikakav izgovor jer ste onda drugačije pisali i ubeđivali sve prisutne kako to pomaže pri paljenju.Menjate svoje iskaze kao čarape.
 
mehanizam je pravljen ,dabi ga sliko mora bi da rastavljam poluge i jos dosta toga a i nemam autorska prava
 
to ce mi mirko dati autorska prava ja bi napravio to ali cilindri uljani da budu spolja samo sto mehanizam od558 kosta 4000din plus diskovi imam ideje za mehanizam ali neznam da li je dobar
 
Ja imam MF65 i on ima nozne mehanicke diskosne, a rucna je nezavisna dobos. Dobosi koce besprekorno, a sa diskovima na levoj strani oduvek je bilo problematicno.
Prvi put kada sam otvorio bile su mokre, propustao semering iz diferencijala. Prpomenio sam semering, prenitovao diskove, sve lepo sklopio i lepo je kocilo jedno mesec dana. Posle opet tvrda kocnica ali ne koci. Skinem opet, sve u redu ali nekoci. Lezista kuglica su bila savrsena. Desna uvek koci odlicno.
Sta vi mislite?
 
Valjda cu pogoditi ovaj put
pedala gasa
[img=http://
imageshack.us/scaled/thumb/254/
fotografija0119s.jpg]

- - - - - - - - - -

i mehanizam,sve je polugama povezano,bez sajli
[img=http://
imageshack.us/scaled/thumb/593/
fotografija0117t.jpg]

- - - - - - - - - -

drugacije da postavim ne mogu nesto,ali mislim da ce moci i ovako
[img=http://
imageshack.us/scaled/thumb/24/
fotografija0120v.jpg]
 
pocerina odi na trecoj strani i videces kako sam na558 odradio kocnice,cetvrta godina besprekorno sljaka.
 
kako želiš uključivati grijače da li standardno preko brave ili misliš staviti neki dodatni prekidač (tako da ti mogu nacrtati šemu) . ja ih imam isto pripremljene ali nikako da krenem skidati dolje ove poklopce, i u slučaju da ne uspijem nabaviti vremenski rele onda ću ih spojiti preko dodatnog prekidača (tastera), tako da ih netko tko nezna da su ovi grijači gore ne zahebe jer su ovi moji nakon 10 sek. zagrijani pa bi trebao vremenski rele koji ih isključi nakon tog vremena i ugasi kontrolnu lampicu kao znak da možeš paliti a ako ga ne nabavim stavit ću negdje dodatni taster kojeg zadržiš deset sekundi i onda pališ. . ovo što tebi gori osigurač je zato što je on 25A a ovi dodatni grijači i onaj njegov vuku više struje pa ti zato gori i ti treba obavezno rele kojem češ povuči stalnu struju s akumulatora pa ga je najbolje smjestiti negdje blizu njega. Najbolje da nabaviš rele od golfa nacrtam i šemu i onda ga spojiš (ima jedno ali , a o njemu čemo kasnije ako nabaviš rele :osmeh:)

NADOPUNA: išao sam pogledati teh. podatke o grijaču i on svaki vuče cca 14 A , znači sva tri zajedno 42A tako da ti neče biti dovoljan ni običan tj. standardni relej jer su oni večinom 30A

vidiš ja sam se tu zeznuo kod povezivanja.kao prvo mislim da mi je i relej preslab zaboravio sam pogledati od koliko je ampera nisam znao koliko vuku grejači.ja sam taj stalni napon uzeo sa kontakt brave ima jedan kontakt koji uvek ima struje.pa sam ga preko osigurača(koji je sada očigledno preslab) doveo na relej i sa releja na grejače.
druga greška jer sam kontakt za relej uzeo sa kontakta za grejač sa brave za paljenje tako da ja i kad verglam na HS grejači i dalje rade sto vuče mnogo struje.to je nešto preko 500 vati ako sam dobro izračunao+fabrički grejač+3kw alnaser:sta:

za sada bih uradio verziju sa jednim tasterom samo da ga ja grejem dok ne pufne onaj fabrički
interesu je me jel uopšte treba osigurač izmedju stalnog napona i releja?ako ne tu gde onda?ili samo da stavim neki jači 40-50A?
kako je najbolje odraditi povezivanje na relaciji relej grejači?da li jednim kablom pa ima ona traka od jednog do drugog kao na starijim vozilima ili recimo do svakog grejača posebna žica(gledao sam na stilu je ovako i to neka tanka žičica skroz i pali mi cele zime na 2 grejača nikako da mi neko zameni druga dva)

PS sad vidim ti pominjes tri grejača.ja sam uradio 4 komada to je znači 56A i 670W ako je jedan 14A
 
vidiš ja sam se tu zeznuo kod povezivanja.kao prvo mislim da mi je i relej preslab zaboravio sam pogledati od koliko je ampera nisam znao koliko vuku grejači.ja sam taj stalni napon uzeo sa kontakt brave ima jedan kontakt koji uvek ima struje.pa sam ga preko osigurača(koji je sada očigledno preslab) doveo na relej i sa releja na grejače.
druga greška jer sam kontakt za relej uzeo sa kontakta za grejač sa brave za paljenje tako da ja i kad verglam na HS grejači i dalje rade sto vuče mnogo struje.to je nešto preko 500 vati ako sam dobro izračunao+fabrički grejač+3kw alnaser:sta:

za sada bih uradio verziju sa jednim tasterom samo da ga ja grejem dok ne pufne onaj fabrički
interesu je me jel uopšte treba osigurač izmedju stalnog napona i releja?ako ne tu gde onda?ili samo da stavim neki jači 40-50A?
kako je najbolje odraditi povezivanje na relaciji relej grejači?da li jednim kablom pa ima ona traka od jednog do drugog kao na starijim vozilima ili recimo do svakog grejača posebna žica(gledao sam na stilu je ovako i to neka tanka žičica skroz i pali mi cele zime na 2 grejača nikako da mi neko zameni druga dva)

PS sad vidim ti pominjes tri grejača.ja sam uradio 4 komada to je znači 56A i 670W ako je jedan 14A

Nisam gledao o kojem se traktoru radi (mislio sam da je 533), ovo preko tastera možeš uraditi ali ti treba rele od 70A (ako samo tražiš relej onda ti obično daju od 30 jer taj se najviše koristi), uglavnom ovako nešto http://holex.hr/prekidaci-releji-ta...-12v-70a--auto-relej-12v70a-frc3-12f-sa-stop/ (ovome bi cijena bila cca 400 din), na oznaku 30 dovedeš struju direktno sa akumulatora, poželjno preko osigurača, jer nikad se nezna kada će se nekom od najbrojnijih kućnih ljubimaca dopasti baš ta žica za grickanje, mislim naravno na štakore mada kod vas njih nema ali imate pacove :osmeh: (bez zamjere mala zahebancija). Za to če ti biti dovoljan lamelasti osigurač od 80A (slijedeći po standardu je 100A)

p_osigurac_lamela_zps8b40974c.jpg


nosač za njega možeš napraviti i sam od neke deblje plastike ili još bolje pertinaksa (ima ga na poklopcima razvodnih kutija od kučne instalacije). Povezivanje samih grijača možeš uraditi s trakom (bakrena ili aluminijska) ili napraviš kratke spojnice od ovog kabla koji ti je dolaz na grijače tj. ovako nešto (što ti je jednostavnije ili pristupačnije)

grijaci_zps2e4b568c.jpg


morao bi znati i podatke o brzini grijača da li je brzi (10 sek. zagrijavanje) ili spori (20 sek.), mada se obično radi o brzim grijačima. jer češ ga predugim grijanjem brzo uništiti. Zato je najbolje rješenje original rele (kod mene je cca 12 eura) i onda imaš izvod za kontrolnu lampicu pa kad se ona ugasi pališ, jer kod njega se ponovno uključuju grijači prigodom startanja motora (anlasanja).

ako sam sto izostavio pitaj.
 
meni malo bilo dosadno pa malo seckao i vario za vikend.danas nastavak radova

fotografija0181.jpg

pošto sam dizao sedište volan i menjač mi ostali nisko a nisam mogao da nadjem nijedan dublji onda sam ovako iseko iskrivio dodao parče zavario.samo još da nekako pokrijem ove varove.menjač odseko parče i navario celu šipku od zastavinog menjača.navario neki flah na ručicu za kardan sad je na dohvat ruke + velika poluga upada ko u sir samo se pipne.ono parče od menjača odsečeno navario na ručicu hidraulika sa sve jabučicom sad je taman.
još da se to malo obrusi i pofarba.uglavnom atest je prošlo a i ledja me više ne bole

fotografija0159.jpg


napravio sam i ove držače za retrovizore.dobro izgledaju,sklapaju se samo ovde nisu simetrično otvoreni pa izgledaju ko čopavac

još mi ostala blokada da se podigne nekako gore jer sad otpada noga kada se koristi duže
i ovo gašenje da stavim na neku sajlu gore na tabli
 
Nazad
Vrh