Inovacije na IMT traktorima

Evo kocnica

- - - - - - - - - -

10f8dna.jpg
 
Kako si zadovoljan sa ovim resenjem. Koliko te je izaslo i gde si uzimao delove. Bas sam se danas konsultovao sa jednim majstorom iz sela oko kocnica. Dosadilo mi je vise da ih rasklapam svake druge godine.
 
Kako si zadovoljan sa ovim resenjem. Koliko te je izaslo i gde si uzimao delove. Bas sam se danas konsultovao sa jednim majstorom iz sela oko kocnica. Dosadilo mi je vise da ih rasklapam svake druge godine.

Za sada sam prezadovoljan, nadam se da ce tako i ostati.... Koci extra, oba tocka ravnomerno, pedale su mekane da mozes prstom da stisnes i da zakocis.... A koliko me je izaslo, pa ovako : 4 kocione lamele Kronove 8000, kugle opruge nekih mozda 1000 din nisam zato siguran, i morao sam da menjam levu trubu i potisne ploce to me je kostalo 8000 polovno i ruke 100 evra, i da papuce od starog tipa 2000... Znaci sve skupa oko 30 000 din, ali ne zalim ni dinara....
Delovr sam uzimao u Juselu, samo sam 2 lamele uzeo kod Nomeksa nisi u Juselu imali sve 4 Kronove.
- - - - - - - - - -

Može li kompletna slika prepravke kočnica?Znači od pedala pa redom do kraja.

Nije problem fotografisacu sve od pedala, jedino ne mogu mehanizam u trubi, nista se ne vidi kada se slika...
 
U principu nije ni puno, toliko izadje remont ovih standardnih kocnica, e sad ako ce trajati duze definitivno se isplati.Je l' su to cene za nove delove. predpostavljam da meni pedale nisu potrebne posto je u pitanju stari tip.
 
Pa tebi verovatno nece trebati truba da se menja.... Pa lamele su nove, a papuce i truba su polovne... Ako je stari tip kod tebe, onda ti papuce ne trebaju... PA pazi kod mene u selu ima jedan 560 na kome su pre 3 godine preradjene kocnice i koci extra i dalje, a u obliznjem selu ima 560 na kome su pre 10 godina uradjene i koce kao prvog dana.
 
Izvinjavam se ali sta je ovde preradjivano. Zar nije sve standardno.
Ili je bilo hidraulicno pa si prebacio na mehanicki?
 
Pocerina skini te manžetne-prahobrane i stavi manžetne letve volana od golfa 1. Ovako sad sa slike bih rekao da će štimati original. Ili prvo skokni do neke prodavnice auto delova da vidiš od čega bi štimalo jer koliko vidim ove sad što imaš će pustiti vodu,prašinu,veštak i onda će biti gecrkt!
 
Ja imam hidrulične i koče dobro bez problema .
Niti blokiraju niti niš nizbrdo ih možeš zapaliti počne se dimiti kad je velik teret.
Pravi majstor kad složi hidrulične one će ok funkcionirat pogotovo na manjem traktoru poput 560.
 
Izvinjavam se ali sta je ovde preradjivano. Zar nije sve standardno.
Ili je bilo hidraulicno pa si prebacio na mehanicki?

Kocnice su bile hidraulicne, pa je prebaceno na mehanicki... Uostalom koji traktor fabricki ima ovakve kocnice...

- - - - - - - - - -

Ja imam hidrulične i koče dobro bez problema .
Niti blokiraju niti niš nizbrdo ih možeš zapaliti počne se dimiti kad je velik teret.
Pravi majstor kad složi hidrulične one će ok funkcionirat pogotovo na manjem traktoru poput 560.

Moj traktor fabricki nije kocio kako treba, kao i jos dosta 560 i 577, ima izuzetaka da koce dobro.... A i ustalom sto se tice kocnica nije bitno da li je 560 ili 577....
 
Ja imam hidrulične i koče dobro bez problema .
Niti blokiraju niti niš nizbrdo ih možeš zapaliti počne se dimiti kad je velik teret.
Pravi majstor kad složi hidrulične one će ok funkcionirat pogotovo na manjem traktoru poput 560.

Sastavljali su moje razni majstori. Pljuvali one prethodne... Ovi sto su radili kukali na delove... Nikad nismo stedeli ni na delovima, ni na rukama za majstore ali jednostavno ne funkcionise, cija je krivica ne znam.

- - - - - - - - - -




Moj traktor fabricki nije kocio kako treba, kao i jos dosta 560 i 577, ima izuzetaka da koce dobro.... A i ustalom sto se tice kocnica nije bitno da li je 560 ili 577....
Moj je kocio dobro petnaestak godina i kad su prvi put crkle, nikad vise kako treba.
 
Da kucnem u drvo moje na 578 rade evo vec treca godina... Nisu da zakivaju, ali sasvim lepo koce. Samo da tako ostane :osmeh:
 
Kocnice su bile hidraulicne, pa je prebaceno na mehanicki... Uostalom koji traktor fabricki ima ovakve kocnice...

- - - - - - - - - -



Moj traktor fabricki nije kocio kako treba, kao i jos dosta 560 i 577, ima izuzetaka da koce dobro.... A i ustalom sto se tice kocnica nije bitno da li je 560 ili 577....

577 je teži pa muje teže kočiti.
Mi smo ubacili klipiće orginal zastavine nove.
Ulje novo ubacili dodatne federe.
Ali nove semeringe i sve ležaje da ne pušta ulje.
Inače džaba neće kočiti lamele još malo pa ih neće biti.
Najviše je do njih , moje ce durat jos koju godinu ovo im je treća i po šumi zadovoljan jesam donekle.
Ako ikad budem radio najradje bi napravio potopljenje u ulje ima sve za kupiti ali košta.

- - - - - - - - - -

Sastavljali su moje razni majstori. Pljuvali one prethodne... Ovi sto su radili kukali na delove... Nikad nismo stedeli ni na delovima, ni na rukama za majstore ali jednostavno ne funkcionise, cija je krivica ne znam.

- - - - - - - - - -




Moj traktor fabricki nije kocio kako treba, kao i jos dosta 560 i 577, ima izuzetaka da koce dobro.... A i ustalom sto se tice kocnica nije bitno da li je 560 ili 577....
Moj je kocio dobro petnaestak godina i kad su prvi put crkle, nikad vise kako treba.

Pa u čemu je problem kako ne koče.
Treba ih i pođštelati izviti klipić da sto više koči.
I ne smije ulje curit na lamele uglavnom trebaju semerinzi biti dobri.
 
Uvek je sve novo stavljano pa i semerinzi. Kocnice ili pocnu da slabe posle odredjenog vremena ili blokiraju. Radjene su 7-8 puta.
 
Uvek je sve novo stavljano pa i semerinzi. Kocnice ili pocnu da slabe posle odredjenog vremena ili blokiraju. Radjene su 7-8 puta.

Trebaš od yuga da staviš federe kontra kako sam ja uradio i neće da zakivaju više.
A možda ih ti zapali lamele i odu .
Bilo je kod mene dosta posla a unutra masti i svega nije ni čudo što nisu kočile.


Uploaded with ImageShack.us
Ovako sam ja rješio.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Nazad
Vrh