Inovacije na IMT traktorima

Sve ja to znam i sve sam to već prošao, ali što kažeš mozak i navika su čudo... Jedan svež primer, u dvorištu sam imao 558, 577, 5136 (sad je ostao samo 577), i kad je stigao Claas imao sam par puta kikseve da stisnem kvačilo i tražim menjač među nogama, i onda se smejem sam sebi. I posle kratkom vremena što ti kažeš ni ne znam šta rade ruke samo gledam napred...

Да ти видиш мене браћала, када седнем из кејса, ако се цео дан ради у њему, у кола, па ја махинално упалим жмигавце, мислећи ваљда да је то реверзер и да ћу тако кренути назад или пак напред са њима....мозак је чудо како се лако анвикне на једну операцију, а како лако забља у неким које смо раније радили милион пута...сва срећа па то траје кратко....

И брену си удомио код неког?
 
Да ти видиш мене браћала, када седнем из кејса, ако се цео дан ради у њему, у кола, па ја махинално упалим жмигавце, мислећи ваљда да је то реверзер и да ћу тако кренути назад или пак напред са њима....мозак је чудо како се лако анвикне на једну операцију, а како лако забља у неким које смо раније радили милион пута...сва срећа па то траје кратко....

И брену си удомио код неког?

Ja sam tako hteo na semaforu da iskljucim kardan na autu. Posle dve nedelje branja sa 539 I jednorednim beracem, pa na svakoj uvratini gasio kardan, pa preslo u naviku. Pa hocu i na autu kad stanem da iskljucim kardan.
 
Pa i ja kad dugo baliram sa 558 i posle sednem u 542 .automatsi mi krece leva ruka prema rucici i sve pipam ,dok ne udje u glavu da je kontra.
 
Tako je jedan koji je balirao danima i danima do'vatio uveče ženu od nazad i samo se okreće pa okreće pa ga žena pitala koji mu je andrak šta se samo okreće da bi on odgovorio da gleda da li vezuje presa. :haha:

Onda sigurno nema welgericu , tu vise mora da gleda pikap nego zadnjicu(izlaz) , veca je vjerojatnoca da zaglavi pikap (ako ima dobru lucernu , gnoji i prska od korova) ili pukne sigurnosni stift na vilama nego problem sa petljacem:haha:.
 
Ha ha ha,koji si ti kralj maticu...

Sad kad divanite o navikama i menjacima,ja sam na golfu kabriju imao menjac kao u ogledalu 2 4 gore a rikverc 1 3 5 dole,a u isto vreme jos dva normalna auta,i tacno posle nekog vremena se mozak navikne i ne razmisljas vise i ne gresis,dodje ti kao normalno...
Jedino me i dan danas nekad zabuni kad prelazim ceo dan iz jednog u drugod rusa,jedan je sa strane a jedan medj nogama menjac,pa se tu nekad pohebem..
 
Ja kako vozim MTZ-a i menjac sa strane obavezno krenem onu kornjacu-zeca da saltam navika ostala od IMT-a Brene ili kad sednem u Zetora ili IMT 542 obavezno trazim polugu menjaca sa strane!
 
Ja kad sednem u avion,i kad dobijem odobrenje od kontrole leta za poletanje i kad zaukam avion i onog trenutka kad treba da se vinem u nebo mahinalno mi desna ruka poleti da stisnem rucku na dole pored volana,ostalo mi od rusa kad kipujem,obrcem plug ili dizem tanjiracu...............:haha:
 
Izmestanje rucice kod imt-a zamisljao sam kao sto je Rista odradio, samo sto cu ja odseci postojecu rucicu inace nema svrhe premestanje! Ja sam na sedmici produzio da se ne saginjem i to nije problem nego je tesno da se zaobilazi, pogotovo kad si u nekim cokulama ili cizmama kad se radi sa stajnjakom, onda je robija smestitise.

- - - - - - - - - -

Nemam drugu sliku al se vidi koliko je produzena i bez saginjanja se salta.
attachment.php
 
Ta ti si jos i dobar, imas kabriolet pa mozes kako hoces. Strasno je kad je neko velik i deb'o i jos na sve to nosi gumene cizme i treba recimo da udje u T40, Rusa 52 ili 533-539 sa kabinom :D
 
Nazad
Vrh