Inovacije na IMT traktorima

Ne. Samo papučice prebacio od gore i prema njima cilindre namestio...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Sve ostaje isto samo pomereno u stranu, ustvari da se ispravim, samo raspored brzina ostaje isti sve ostalo se menja... Vozio sam ovaj traktor sa slike, i mogu reći da IMT takav menjač nikad nije imao. Ide kao u kolima, oseti se onako kao neki blagi otpor kao kad povučeš ručicu u stranu a ona se sama vrati u sredinu... I sam ulazak ručice u brzinu je mnogo lakši i mekši... Ne znam kako bi to opisao drugačije... Voziš ceo život imt-a i onda sedneš u ovakav imt i raspametiš se...
Jos samo kad bi bio raspored kao na kolima.
fd58396ced33707819b3f4847f2232ed.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
E to si dobro primetio. Jer jedini problem menjača sa desne strane je to što sam ja navikao da svaki menjač sa desne strane ima taj raspored brzina što si ti postavio i trebaće će se navići na ovaj drugi raspored... To malo što sam vozio taj traktor sa slike imao sam baš taj problem... :osmeh:
 
Требаће ти малко времена да се привикнеш на то у ствари док мозак не прикупи довољно информација, после ће ти то бити лако да нећеш уопште мислити о томе....
 
Требаће ти малко времена да се привикнеш на то у ствари док мозак не прикупи довољно информација, после ће ти то бити лако да нећеш уопште мислити о томе....

Sve ja to znam i sve sam to već prošao, ali što kažeš mozak i navika su čudo... Jedan svež primer, u dvorištu sam imao 558, 577, 5136 (sad je ostao samo 577), i kad je stigao Claas imao sam par puta kikseve da stisnem kvačilo i tražim menjač među nogama, i onda se smejem sam sebi. I posle kratkom vremena što ti kažeš ni ne znam šta rade ruke samo gledam napred...
 
Mozes naci polovno na odpadu, od kamiona nekog, "gramer" ili "iskri", tako je najpovoljnije.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Uglavom ti iz kamiona su sa visokim naslonom,al pitam gde se moze kupiti ovako nesto novo a da nije Grammer jer mi je to skupo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A kako uopće izvodite mjenjač sa strane? Nisam nigdje vidio slike ili upute neke !? Na 539 bi to puno značilo pošto je tijesan

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
 
A kako uopće izvodite mjenjač sa strane? Nisam nigdje vidio slike ili upute neke !? Na 539 bi to puno značilo pošto je tijesan

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk

Da bi izmestio menjač na stranu treba da imaš odignutu kabinu iznad menjača i diferencijala... Uraditi to bez podizanja kabine bi bio još veći cirkus pogotovo u 539...

Izmešten menjač na stranu izgleda odprilike ovako...

20170906-092149.jpg
[/IMG]
 
Da bi izmestio menjač na stranu treba da imaš odignutu kabinu iznad menjača i diferencijala... Uraditi to bez podizanja kabine bi bio još veći cirkus pogotovo u 539...

Izmešten menjač na stranu izgleda odprilike ovako...

20170906-092149.jpg
[/IMG]
Aha, kužim sad. Bome bolje da stoji kako je nego bez dizanja kabine.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
 
Jeste, samo se kod njih izvodi pri zemlji, ja sam gore navario produzetak, nisam hteo seci fabricku, neka je, mozda zatreba nekad, al mnogo lakse se salta :osmeh:
 
Nazad
Vrh