Informatika u ovčarstvu i kozarstvu

  • Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja
Odg: Informatika u ovcarstvu i kozarstvu

Gofer jesi li care uspija ista iskombinirat? ako je di zapelo javi da i mi nepismeni pomognemo. Pozdrav :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Informatika u ovcarstvu i kozarstvu

Evo link na jedan zgodn programcic za ishranu ovaca/koza ali je na njemackom ako neko zna neka pomogne prevodit pa cemo nesto napravit
http://www.alpinetgheep.com/
 
Odg: Informatika u ovcarstvu i kozarstvu

Pa mnogu lesno e toa da se napravi vo ACCES ili EXCEL..
Ja sam napravio jednu tabelu sa ovim podacima :r.br EMB IME na kozata data na ragjanje Pol EMB na Majkata EMB na Tatkoto Rasa Status Poteklo Prestanok na odgleduvanjeto Pricina za prestanokot Vkupno rodeni Jarinja Rodeni Zenski Rodeni Maski Vkupno MLEKO Vkupno zaraboteni pari Prosecna Cena

A drugu tabelu sa ovim podacima : r.br EMB IME na kozata data na ragjanje Data na parenje Zasusuvanje Data na jarenje Maski Zenski Vkupno
u kojoj belezim i podatke o Jarcu sa kojim parim koze...

A treca tabela mi je svakodnevni unos izmuzenog mleka od svake koze posebno...
 
Odg: Informatika u ovcarstvu i kozarstvu

alfatik je napisao(la):
Pa mnogu lesno e toa da se napravi vo ACCES ili EXCEL..
Ja sam napravio jednu tabelu sa ovim podacima :r.br EMB IME na kozata data na ragjanje Pol EMB na Majkata EMB na Tatkoto Rasa Status Poteklo Prestanok na odgleduvanjeto Pricina za prestanokot Vkupno rodeni Jarinja Rodeni Zenski Rodeni Maski Vkupno MLEKO Vkupno zaraboteni pari Prosecna Cena

A drugu tabelu sa ovim podacima : r.br EMB IME na kozata data na ragjanje Data na parenje Zasusuvanje Data na jarenje Maski Zenski Vkupno
u kojoj belezim i podatke o Jarcu sa kojim parim koze...

A treca tabela mi je svakodnevni unos izmuzenog mleka od svake koze posebno...
Ma i ja san to tako napravio ali sve je to jos slabo....ako smo profici treba nan nesto bolje he he :ppozdrav:
 
Odg: Informatika u ovcarstvu i kozarstvu

Pa ja sam moju doradio, tako sto prvo unesem svaki dan koliko litara izmuzem od koje koze, to sam nazvao DNEVNI IZVESTAJ. Onda iz te tabele preuzimam podatke i dobijam MESECNI IZVESTAJ, i na kraju razume se GODISNJI IZVESTAJ... Osim toga koristim ove tabele i za belezenje koja koza se s kim sparila i kada kako bih lako znao kada da je osusim... i evidenciju koja koza koliko jareta mi je dala (koliko muskih + koliko zenskih)... Slazem s tobom Brundalo, da je moram ipak doraditi... Uskoro cu se pozabaviti s tim...
 
Odg: Informatika u ovcarstvu i kozarstvu

alfatik je napisao(la):
Pa ja sam moju doradio, tako sto prvo unesem svaki dan koliko litara izmuzem od koje koze, to sam nazvao DNEVNI IZVESTAJ. Onda iz te tabele preuzimam podatke i dobijam MESECNI IZVESTAJ, i na kraju razume se GODISNJI IZVESTAJ... Osim toga koristim ove tabele i za belezenje koja koza se s kim sparila i kada kako bih lako znao kada da je osusim... i evidenciju koja koza koliko jareta mi je dala (koliko muskih + koliko zenskih)... Slazem s tobom Brundalo, da je moram ipak doraditi... Uskoro cu se pozabaviti s tim...
Prijatelju kazao sam ti da smo Ti i ja pastiri, čobani ili kako hoces :ppozdrav: i da nam za ovo treba neko malo jaci he he :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Informatika u ovcarstvu i kozarstvu

Slazem se s tobom Brundalo, ali mislim da informaticari nisu zainteresirani za nas cobane...
 
Odg: Informatika u ovcarstvu i kozarstvu

alfatik je napisao(la):
Slazem se s tobom Brundalo, ali mislim da informaticari nisu zainteresirani za nas cobane...
Pa ja mislim kad bi ih pozvali na janjetinu/jaretinu da bi brzo propjevali :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Informatika u ovcarstvu i kozarstvu

Pa i ja sam tako nesto naucio od njih uz koju casicu rakije...
 
Odg: Informatika u ovcarstvu i kozarstvu

eWuH7SNlxDqyF23D.v.jpg


kako neznan kako direkt prenit access formu ili tablicu ili bilo sto iz accessa ovdi to san slika formu koju san napravija pa cete valjda nesto razumit.
Za rad te forme upotrijebija san slijedece tablice Osnovni podaci u kojoj su polja Redni broj ID, Matični broj, MB majke, MB oca, Datum rođenja, Status, Porijeklo, Prestanak uzgoja, Razlog prestanka. Polja su podesena na slijedece vrijednosti ID je auto number, matični broj je text, MB majke i oca takodjer tekst, datum rođenja je date/time a status, porijeklo i razlog prestanka su tekst sa podesnenim vrijednostima i unesenima u combo box, dok je prestanak uzgoja takodjer date/time
Za pod forme sam koristio tablice reprodukcija i mlijecnost. Nadam se da nije potrebno navoditi koja polja je tu potrebno upisati.
Sad me zanima buduci da san ove tri tablice povezao nekoliko stvari.
1. Kako mogu u subform reprodukcija prikazati samo jedno polje koje ce se odnositi na jednu ovcu/kozu, a ne da mi prikazuje cijelu tablicu?
2. Isto pitanje za subform mlijecnost?
3. Bez obzira sta cu dodavat nove mogucnosti ovoj aplikaciji zanimalo bi me kako gornje navedeno primijenit na sve sta bude stvoreno. Znaci sad imam podforme reprodukcija i mlijecnost ali bit ce jos koja. Znaci kad mi prikaze jednu ovcu recimo xyz kako da svi podaci u subformama budu prikazani samo za tu ovcu/kozu.
I jis nesto zelio bih otvorit odmah ispod naslova Osnovni podaci jedan box u kojem bi uvecano bio prikazan samo maticni broj radi boljeg pregleda. Ima li kakv nacin za to napravit?
Ajde pomagajte ko zna :ppozdrav: :ppozdrav:
PS namjerno nisam stavio relationship (veze) da vidim ima li boljih rjesenja ( a sigurno ima)
 
Odg: Informatika u ovcarstvu i kozarstvu

Da li su obaveze "stisle" pa se slabo diskutuje na ovu temu koja je vrlo znacajna i svima moze mnogo da koristi. Da li neko ima verziju koju koristi da mi posalje da probamo da je doradimo, ako treba. Brundalo da li sam dobro razumeo da je tvoja verzija u radu ili skici.
 
Odg: Informatika u ovcarstvu i kozarstvu

Ljudi nov sam na forumu....
Inače živim u Makedoniji i imam stado od 700 ovaca.
Vidim da ste odlučili nešto napravit,pa evo naletio sam na jedan program na engleskom ali može se pokupit par ideja od njih....
ovcaprogram.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1238163466[/time]_________________________________________________
ovcaprogram.jpg
 
Odg: Informatika u ovcarstvu i kozarstvu

@Badžoxxl,
dobrodošli na forum i ja sam od skoro i u pravu ste
ima mnogo toga da se nauči, jer ima dosta "starih vukova"
sa velikim praktičnim iskustvom.

Što se tiče ovog software za bazu podataka bilo bi dobro
da stavite adresu gde ste ovo našli, jer se na slikama
slabo vidi.
Pozdrav :ppozdrav: :D
 
Odg: Informatika u ovcarstvu i kozarstvu

Ovo je jedan ja mislim irski free trial 30 dana program...ja san ga ima ali san ga obrisa...vise je namijenjen za uzgoj i pracenje mesnih pasmina ovaca.
sta se tice moje baze podataka cim ocistim bazu od svojih podataka odnosno napravim bjanko kopiju odmah cu je objavit pa da suradjujemo malo i maknemo se s mrtve tocke.
Inace pozdrav i novim clanovima foruma :ppozdrav: :ppozdrav:
Puno njih je obecavalo pomoc ali...svi junaci mukom zamukose. A vidim da ni mi cobani vise nismo nepismeni...pa ce na kraju bit po onoj uzdaj se u se i u svoje kljuse :ppozdrav:
 
Odg: Informatika u ovcarstvu i kozarstvu

Zdravo svima! Nov sam na forumu i smatram da je jako dobar! Interesuje me moze li se nekako "skinuti" licenca ili registracija za taj programcic (sheepware)! :sta:
 
kompjutersko vodjenje evidencije u ovčarstvu

Pod predpostavkom da svi ovde prisutni imamo PC pokrećem ovu temu u cilju lakše evidencije u ovčarstvu,
jednom sam natrčao na jedan programčić baš u vezi evidencije na računaru ali sad da se ubijem ne mogu ga naći
pa molim sve oni koji imaju neki link da ga postave jer mislim da bi to koristilo svima jer bi bilo lakše voditi neku evidenciju kad se koja ovca jagnjila da li je lečena kad i čim kad je jagnje rodjeno od koje majke od kog oca babe dede i sl da bismo imali lakšu evidenciju da bi u svakom momentu o svakom grlu imali lako pristupačne podatke ako neko ima neki program (bilo bi poželjno na srpskom) ili link nek se javi (molba) ni plaćanje programa nije problem,verujem da će mnogi biti zainteresovani unapred HVALA, pa kolege izvolite kako vi vodite evidenciju ili da li je vodite


pozdrav
Post je spojen: [time]1263231634[/time]
_________________________________________________
Ops sad sam tek video da postoji slična tema ako je problem admin nek skine
 
Odg: kompjutersko vodjenje evidencije u ovčarstvu

imam ja neki programcic tj bazu prosto je u Microsoft Access-u,ako hoces pustit cu ti na mejl.
kod mene stado je malo nije tesko drzati u glavi sve bitne podatke:)
 
Nazad
Vrh