Industrijska paprika

Ima i kod nas 2t/kj tamo gde je bila voda jedan period godine. Ali ajd' da kazem da je prosek oko 4t/kj. Ako ne povecaju cenu za sledecu godinu povrsine pod paprikom ce se drasticno samanjiti! :nono:
 
Nazalost potvrdilo se moje predvidjanje da ce ove godine suncokret i soja biti isplatljiviji po kj nego industrijska paprika.
 
pozdrav za sve! :cao:.novi clan.do sada sam se bavio cvecarstvom ali nema leba ni tu,pa bih probao da posadim papriku.na nekih 20 ari.koja bi sorta ,ili hibrid bili pogodni za pravljenje ajvara?dakle odmah bi je preradio u ajvar?i koliko bi mi trebalo semena ili rasada za tu povrsinu?hvala unapred!
 
Mozda je bolje da se obratis u temi paprika opsta tema. Jer ova teme je za tzv "alevu papriku" mlevenu zacinsku. Ajvar se ne pravi od ove paprike. :cao:
 
hvala.
Post je spojen: [time]1285614195[/time]
_________________________________________________
hvala! ::spreman na sve::
 
Ovako sam obrao treci put
16ibmo5.jpg
2cibcdy.jpg
5w9r4i.jpg
 
ok
Post je spojen: [time]1287696129[/time]
_________________________________________________
ok
 
307qikj.jpg


Pozdrav forumasima!

Ovo je moja apatinska mlevena paprika.Susio sam je na starinski nacin(ne u tepsijama,nego celi plod u uskim dzakovima),rucno lomljena i ciscena od peteljki,trulezi... izgurao sam nekako do kraja,sad na trziste pa kom' opanci kom' obojci ::namigivanje::
 
:cao: Koje mineralno djubrivo je najbolje sada zaorati pod papriku i koju kolicinu po jutru?
map?
16 16 16
8 16 24
15 15 15
:sta:
 
Kolko sam čuo od ljudi koji to rade HS-2,je za te stvari naj,naj.Jedino je nevole proizvodjači koji je sirovu predaju pošto ima manji rod.
 
vosi je napisao(la):
može li neko napisati koje su sorte ili hibridi najpogodniji za sušenje i mlevenje? :bravo:

Ja sam ove godine sadio seme HS 6,njen plod bude pun semena a samim tim paprika je masnija kad se samelje.Pogledaj rezultat gore,dobio sam vrhunsku robu sa kojom polako ali sigurno osvajam trziste... :cool:

Pozz! :cao:
 
Nazad
Vrh