Industrijska paprika

To je ta cena ali se nadam da se nece dogoditi da ce kukuruz (trenutno 23 din) biti skupli od paprike a po prinosu ce ove godine biti isti jer paprika definitivno podbacuje a kukuruz je dobar ja se nadam da ce korigovati cenu paprike barem nanekih 30 din da prezivimo a dogodine videcemo :sreca: :sreca: :sreca: :sreca:
Inace kolke su dnevnice za branje? Kod nas bilo 1000 din za 8 h sad povecavaju na 1100 pa cak i na 1200
 
Jel već neko počeo da bere? Ili da preformulišem jel neko već počeo da prima papriku.
Po slikama je paprika ZRELA neće biti ni kilaže kad tako dugo ostane na biljci.
 
Kod nas berac 1000 din za 8 sati. Dzakaros 1000-1200 dinara zavisi kako kod koga. Tako je bilo prosle godine, tako ce biti i ove.
 
Danas je Zadruga dobila dopis o uslovima otkupa indusrtijske paprike,od Aleve.
Cena:
I klasa 24+pdv
II klasa 18 +pdv
III klasa 12+pdv
Plaćanje:
30% odmah
70% za 60 dana
Otkup kreće u ponedeljak 13.08.
Po ovome izgleda da industrijske paprike netreba ,ili se ponašaju kao šećerane pa misle da ćemo uvek sejati .
Ja sam pre neki dan obrao 8,5 kj sa tanjiračom a ovo što je ostalo ne nagoveštava ni 3T/kj.U suštini ove godine će biti debeli minus.
 
Ako sva paprika ode u I klasu biće OK, ali ako počnu da klasiraju onda smo ga ::lose::
Ima li neko iskustava sa firmom Martis iz Martonoša :haha:
 
Ako Martisu prodajes imas sansu da iduce godine dobijes pare za branje papriku!! :haha:
Post je spojen: [time]1284320871[/time]
_________________________________________________
Tako sam cuo da Bite u Martonosu vec poceo da prima ali ubacio i do 20% u 2. klasu zbog zelenog
 
pa to je kao sa delta maxi čovek im isporučivao robu ovi nisu plačali 6 meseci on prestao da im daje robu ovi ga tužili i dobili spor jer u ugovoru piše konstantna isporuka pa samo da ih rokneš :udri: :udri: :udri:
 
Išao sam danas da vidim papriku na visokom tereenu,nema vode ali je zemlja lepljiva ,njiva se zakorovila,plodovi trule i otpadaju,jednom rečju loše.


Sutra kreće branje.
 
@kiraj
Branje jos nije pocelo zato sto nisu primali papriku ili se nije moglo u njivu?
Cuo sam se sa familijom sa sela pa mi kazu kako su imali neki "okrsaj" sa lokalnim otkupljivacem oko cene.
 
Aleva je juče počela prijem a juče se nije moglo u njivu pošto smo od zadnjeg kišnog talasa nakupili više od 70 litara po kvadratu.Neki su u selu juče brali pa su prikolice iz njive izvlačili sa po dva traktora (75+115).
 
U Silbašu prinosi 10T po hektaru sa božiom pomoći. Ostaje još 3-4T za drugo branje.
Klasirana paprika u Aromi :
88% 1 klasa
10%2 klasa
2% truleži
 
Evo paprika kod nas :D
2m34mt2.jpg
 
Po ovim cenama otkupa industrijske paprike racunica je slaba. Rod od 6.5 tona za ovu godinu bice medju boljim. Kod nas je daleko losija paprika ::lose::
 
A tek kod nas.Mi još beremo .Po jutru oko2,5-3 t,a ima i 1,5t/kj.
 
Nazad
Vrh