IMT

@MONTOYA
MONTOYA je napisao(la):
@abro
Zameni plug,tj.uzmi 3x12 pa će mu prvom biti taman​
Zar zetor 7011 nema 50 kw-68 ks​
Hvala za savet ali resio sam to na drugi nacin, meni je pripao zetor 66ks, sluzi za transport,berac Z222,mozda prskanje od ove godine a teze poslov sam resio 2007 sa rusem 105. Sto se tice IMT-a vise ne radi puno i vuce leopard 3x35 do 25-27cm prvom brzom.
 
@ NA kod mene u knjižici od zetora piše 65ks što se podudara sa podacima sa sajta "konedata"
 
Zar nije malo glupo da ti selo određuje kakav ćeš traktor da voziš , ko tako misli malo treba da se počeše po glavi . :udri:
 
Taj 577 sto trosi vise od MF-a je devinitivno rastelovan! Moji traktori pod opterecenjem 2000-2300 o/min trose izmedju 7 i 8 litara na sat. Kada je gorivo losijeg kvaliteta i kada mu dizne nisu ispravne onda potrosnja ide gore 10-ak %
mozda malo i vise. Sto se udobnosti tice-Zetor ima cistu peticu kod mene al opet dzabe mu sve kad ja volem kad traktor ide i kad se lako vrti! Ja vec 2 godine radim sa vucnom tanjiracom Consum V 28 koju u mom kraju jos samo Rusevi i Kinezi od 90 KS vuku..ni jedan Torpedo 7506 ni jedan Zetor 70-80 KS..
 
577 nije rastelovan covek ga drzi u najboljem redu a mf necu da raspravljam ovde ima tema o mf da nebi otisli u :off_topic: a ti se malo raspitaj pa onda pricaj
 
MONTOYA je napisao(la):
@abro
a koji plug ti vuče zetor 7245?​
Vise ni jedan a vukao je imt 2x40 ili leopard 2x35
Sto se tice tanjirace, dok nije dosao rujkan zetor sa duplom vucom od 65ks bolje radi sa Consum V 28 nego imt od 70ks bez duple vuce to govorim iz iskustva. Sto se tice radijusa okretanja opet zetor ima prednost u mom slucaju.
 
Naravno da je bolje sa prednjom vucom! Ja sam vukao pomenutu tanjiracu sa oba i primeti se razlika kao i u oranju! Sto se okretnosti tice-meni je mnogo okretniji duplak jer je on bio servo a sada je cist hidraulilni volan kojem su granicnici hod klipa. Na svu srecu pa to ne smeta zglobovima i poluosovinama! Obicna sedmica nije okretna al' se covek nauci na to. Jesi li vukao 610.16?
 
@Bubu
Pravo da ti kazem neznam, mislim da zadnji broj bio 17. To je bio trobrazni plug namenjen traktoru od 135ks pre nekih 20-30g. potrazicu neke slike ako se vidi broj.
 
MONTOYA je napisao(la):
Pa dobro abro 577 bez prednje ti vuče 3x35 a zetor duplak 2x40 ili 2x35 i ko je sad bolji orač :sta:
Pogresno sam shvacen, nikad nisam rekao da je 577 los orac ali za duboko oranje ili repiste,itd... 3x35 bi mu bilo puno idealan mu je 2x35 ali sa 1 je spor a sa drugom je brz fali mu izmedju e tu se uklapa zetor. Kad orem u paru zetor i imt a zetor stalno teram 2 obilazim imt-a a ako imt radi u drugoj onda on obilazi zetora ali to mu je i prebrzo i previse siri brazdu i onda nema lepog slaganja ta dva traktora. Jos da odmah naglasim da i tu nebude zabune zetor 72xx ima brzi menjac nego 70xx pa da tema ne nastavi u tom smeru. Pogledaj moje odgovore u zadnje dve strane i videces da ne napadam imt po toj osnovi, ok je to traktor ali finis su usrali inzinjeri do bola, uopste nisu mislili na korisnika. Ko je radio sa oba ta traktora sigurno ima isto i misljenje.
 
Pa ako je u drugoj prebrz malo mu smanjiš gas i to je to :D
Glupo je uopšte uspoređivat traktor s prednjom vučom s traktorom bez prednje vuče..

Kod mene IMT 565 ore s 2×14 1brzinom...
IMT 577 2×16...
 
Pratim ja..
Ali nema smisla to uopšte iči uspoređivat..
Ta dva traktora se ne mogu uspoređivat u oranju,ni teškim zemaljskim poslovima,jer svaki traktor koji ima prednji pogon je bolji od onog koji nema prednji pogon...
 
Sedmica rules! :)
O buki nema rasprave-sve sto moze od limarije da tandrce-na starom tipu tandrce..a menjac jedino klopara malo u 5. jer je sinhrona brzina pa se vozi na malim zubima. Sve se to da resiti odizanjem kabine od menjaca-ja sam pazario kabinu od 5100 koju cu, nadam se do sezone namontirati...
610.17 je trobrazdna varijanta pluga 610.16 a 610.15 je trobrazdna varijanta pluga 610.14 kojeg ja posedujem. 701 je prethodnik 610.14
Post je spojen: [time]1262743968[/time]
_________________________________________________
Da se nadovezem-teoretska brzina oranja recimo za IMT plugove treba da je 7-9 km/h. 577 u 1. po katalogu ide 7.7 pri 2000 o/min a 8.5 pri 2250 o/min sto znaci da su inzinjeri mislili na krajnjeg korisnika! Da imas mozda sedmicu duplaka-video bi kako preskace tog Zetora jer ja sam orao sa oba u isto vreme-duplak bez blokade sa uskim gumama 5. sporom ide dosta brze nego obican 1. brzom sa blokadom
s' tim da oba vuku iste plugove, imaju dobre gume i oralo se po losijim vremenskim uslovima.
 
kod mene 577 vuče 3x12 ili 756.3 bez problema ima gde ide i 757.3 tako da nebih se složio da je loš orač komšija ima 577dv i nebi ga menjao ni za jedan traktor
 
Pa nisam ja ni kazao da ga menjaš! Ako ti se sviđa onda ga vozi! Ali nemoj me ubeđivati da je meni bolji od zetora...
 
Nazad
Vrh