IMT

meyconi je napisao(la):
Za koliko moze da se nadje pristojan imt 590 ili 580? Zasto ih ima tako malo , a ni slika na netu tih modela nema? Kako su se pokazali u radu ?i jel zna neko dali je ovaj prodat i za koliko?
v5fgya.jpg

Jel ovo orginalana varijanta ili je sredjivan?
Post je spojen: [time]1255820148[/time]
_________________________________________________
Kakav je to "puzni menjac" ?

Evo ga taj traktor. Vlasnik je moj školski drug.
Prvobitno je hteo njega daq proda, ali je onda došla mušterija za onaj 577 u pozadini, tako da ovaj ostaje do daljnjeg.
Mogu ti na pp poslati njihov broj pa se dogovaraj ne bi li bili voljni da ti "sklepaju" tako nešto.

Inače taj vuče te dve plave prikolice sa repom. Skoro ih i ne oseti.
 
meyconi je napisao(la):
Ne razumem . Kako bre u kutijama, i kako mislis "sami napravili"? Prepravili staru neku ili ....
Jel mozes da stavis jos neku sliku tog traktora ? Dosadilo mi je da stalno gledam one dve koje su postavljene!
Kod nas kada neko kaže "u kutijama" misli se da ga je uzeo u rifuzi
 
Kako god da ga je uzeo dobro ga je sastavio bar na oko.Tih imt-ova 590 ima jako malo i retko sam tako nešto video da se prodaje.
 
branko je napisao(la):
meyconi je napisao(la):
Za koliko moze da se nadje pristojan imt 590 ili 580? Zasto ih ima tako malo , a ni slika na netu tih modela nema? Kako su se pokazali u radu ?i jel zna neko dali je ovaj prodat i za koliko?
v5fgya.jpg

Jel ovo orginalana varijanta ili je sredjivan?
Post je spojen: [time]1255820148[/time]
_________________________________________________
Kakav je to "puzni menjac" ?

Evo ga taj traktor. Vlasnik je moj školski drug.
Prvobitno je hteo njega daq proda, ali je onda došla mušterija za onaj 577 u pozadini, tako da ovaj ostaje do daljnjeg.
Mogu ti na pp poslati njihov broj pa se dogovaraj ne bi li bili voljni da ti "sklepaju" tako nešto.

Inače taj vuče te dve plave prikolice sa repom. Skoro ih i ne oseti.
prijatelju dali bi taj tvoj drug teo zamenu za IMT 558 i da mu se doplati??
Ako bi hteo koliko bi ::novac::trazio za doplatu:haha:
 
@petar87 :sta:
Kao što obećah pre par dana evo nekih napomena i mala sema kako da se na 533 predje sa dinama na alternator.
1. Alternator koji sam ugradio bio je Fiatov (konkretno sa nekog Alfa Romeo) - 55 Ah, što i nije tako bitno, može i slabiji.
2. Nisam morao da menjam njegovu remenicu (neki to rade) već sam iskoristio postojeću (malo je šira, tako da kaiš dobro naleže, odnosno delimično "upada" i nema proklizavanja, što konkretno znači da treba potražiti alternator sa malo sirom remenicom.
3. Vrlo bitno!
a) Poželjno pronaći alternator sa tri tačke kačenja - dve dole jedna gore, može i sa dve, ali ako se dobro ne pričvrsti (stegne) šrafovima onda "poigrava" odnosno trese se, što baš nije poželjno!
b) U cilju da iskoristite već postojeći zatezač (španer) od dinama potreban je nabaviti novi kaiš 30 do 40 milimetara duži od standardnog za 533 (nemam kod seba tačnu meru za standard, ali je sam tražio od prodavca 30 mm duži kaiš i sve je bilo ok).
4. Vrlo bitno!
Na šemi se vide dve sijalice paralelno vezane, može i jedna, ali je sa dve sigurnije, jer u slučaju da jedna pregori druga i dalje drži strujno kolo zatvorenim, jer nije poželjno da alternator radi sa otvorenim strujnim kolom.
5. Regler i pripadajuće žice jednostavno se demontiraju, neke od žica mogu se iskoristiti za aktuelna povezivanja
6. Postojeći Ampermetar se preveže kako je dato na šemi, a može i drugačije, kao što ste videli u ranijim diskusijama na koje sam vam ukazao (iz marta o.g.)

Nadam se da sa sa ovim savetima pomogao, pa srećno bilo. Pozdrav i da nešto :ppozdrav: kad se vidimo.

Post je spojen: [time]1257353873[/time]
_________________________________________________
"E pa iskopaće tebe Bili"
Valjda če sada uspeti. Evo linka:
2it1us0.jpg

Pozdrav
 
MILE je napisao(la):
Evo ovako ti to ide
578- motor 70ks,menjac 3 brzine
579- motor 70ks,menjac 3 brzine+prednja vuca
575- motor 70ks.menjac 3 brzine, prednji most vislji 10cm
577- motor 70ks,menjac 5 brzina
585-motor 80ks,menjac 3 brzine, vislji za 10cm
588-motor 80ks,menjac 3 brzine
589-motor 80ks,menjac 3 brzine+pednja vuca
587-motor 80ks,menjac 5 brzina
590-motor 90ks,menjac 5 brzina+prednja vuca
 
Semering radilice pa curi kroz zvono ili ulje od mjenjača...
E sad, mislim da ti više može reći ludi milan (onaj tarot ''majstor'') jer ja ovako preko interneta neradim.. :ppozdrav:
Neznam jel si gledao madagaskar, al ja bi to zaljepio s puno pljuvačke i žvakaće..

Nego, stroj ti u dvorištu i ti pitaš nas gdje ti curi i kako popravit :udri:
''ispod kabine'' ali gdje, gore na poklopcu, odozdo, na neki vijak, semering spojničke, poklopac sa strane, ni kabina baš nije mala...
:ppozdrav:
 
traktor na pola, i dalje sve se vidi. Kupiš azbestne špage..
Punac je na 560 stavio onu moderniju varijantu pa je opet procurio nakon par mjeseci pa je opet moro šarafat, dakle špaga i teraj dalje.
 
Nazad
Vrh