IMT

Gimnastika?
Ja i nisam bas atletski gradjen kao sto znate
Ali stanem u 539 i ulazim izlazim itd
Ni sa jednim traktorom 40ks boljim (univerzalnijim eknomicnijim)od 539 se nisam sreo naravvno sad ce da kazu deutz manje trosi sto nije istina!!!
Imam 560 ravan pod hidro volan vazdusno sediste dobre kocnice spoljna hidraulika, kuke za brzo kacenje, prepravljene komande da su "na ruku" kardan 720 obrtaja, sve ispravno ali buka i potrosnja na spram 539
Pricam o prskanju setvi, vozanju sena, pripremanju sena,baliranju spartanju itd


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Posle ovih izjava Luka, odem do šupe, pogledam moga fergu, i mislim se, ala si ti Aco car. Tebi je još bolje nego Luki, moj je bez akabine, pa još lakše se penjem na njega. Nemam hidro volan, vazdušno sedište, spoljnu hidrauliku, brzo kačenje, brzi kardan, pa nema ništa ni da se pokvari.
 
- 539, 1991, prvi vlasnik.

- 549 (izvorno 533),1971, prvi vlasnik (ćale).

- R65 2009, prvi vlasnik.

Najrađe vozim 539


58f6b843ebbd8f58fb54df89a583815e.jpg
db760888f41b5020c68d39b538dbefdb.jpg
53a133180a4402d495c858e54efb8208.jpg
e9659e42c168922e89830b4d60d2d4ff.jpg
69deaefb019e407151e4cdc7f4a2527b.jpg
 
Poslednja izmena:
Kakve su rakovice za vocnjake? Dimenziono koliko vidim na ovoj slici gore nije mnogo veca od fergusona naravno ove bez kabine, a zna se da su dosta okretne. Sad ne znam koliko su okretne naspram fegusona.
 
Poslednja izmena:
Manje je okretna, ali je ok. Ipak je 539 zakon za to, okreneš ga na petoparcu! Ferdža ima i mnogo finiji hidraulik. Ali 65ks i prednja vuča - sila. Visoka je pozicija vozača, mnogo viša.

Moja Rakovica je fabrički ovakva, po narudžbini. Ujnin brat od ujaka tada bio direktor, pa je moglo.
Bez kabine, krila od Ferdže, gume 12, te je zbog guma prepravljan odnos zbog prednje vuče.
 
U fabrici su pravili drugi odnos (modul) zupcanika jer je traktor bio po narudzbini?



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ma nije klasična narudžbina, samo je promenjeno to što sam napisao. I da, sve je urađeno u fabrici, ovako je izašao. A za taj odnos znam samo da je rekao da moraju drugi da ugrade, zbog guma 12 koje nisu originalno išle za nju.
 
Pojma nemam, te godine su išle neke subvencije na domaće traktore. Izabrali smo R65 Super sa kabinom i original gumama na placu, oni upisali brojeve šasije i motora (valjda, uglavnom neka 2 broja), posle smo mi dogovorili te promene sa direktorom (nešto smo ih častili, koliko se sećam).
 
Pa ok, isterao si neku zelju.
Mi smo igrom slucaja dosli povoljno do prednje vuce od Imr, (u delovima, nekompletna) ja se zanimao, spakovao i ofarbao i umesto da prodam i zaradim neki dinar, kupimo povoljno r47 i na nju namestimo.
Pokaozao se jako dobro u nekim poslovima...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ta R47 mi bila zanimljiva dok nisam seo da vozim
Tvrd menjac, hidraulik mi se ne svidja nikako, kvacilo tvrdo nije ca mene

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Mene nervira to sto pod turazom nema zadrzavanja na kvacilu, odmah se oseti lamela, u odnosu na imt veliki minus.
Nije mi jasno samo kako ljudi rade sa njom u kombinaciji sa pneumatskom sejalicom??
(Ne mislim na drzanje pola sata na kvacilu vec par sekundi.)
Menjac saltam na udarac dlanom i lepse se salta od imt po meni, cuje se klak kad upadne.
Hidraulik je bez veze konstruisan, nikakve veze s' vezom nema sem ako bi se iskljucivo koristio za podici do kraja i spustiti do kraja, ali takav hidraulik za neke operacije je skoro neupotrebljiv...
Na kardanu je znatno sporija u odnosu na Imt.
Ali i pored ovih da kazem "mana" i nedostataka nama zavrsava neki posao.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Potpisujem.

Kvačilo
Menjač
Kočnice
Hidraulik
Visina sedišta

Sve je to u odnosu na moj 539 - KATASTROFA!
Kod mene ne postoji ni minimum šanse da ne zakrči menjač kada ubacujem u brzinu iz NEUTRALNOG položaja. Kada šaltam iz jednog prenosa, stisnem kvačilo, može se ubaciti u drugi bez krčanja.
I da, kod mene kvačilo odvaja jako visoko, skroz gore, tako je od prvog dana.

Ovo za lamelu, zasmrdela mi je par puta, nisam razumeo kada se to dešava?
 
Kad kreces a gas nije na ler, jos ne pustis u momentu vec zadrzis kvacilo 4-5 sekundi.
Sinisa, provericu ali mi se ne dira nista jer trenutno savrseno odvaja a kako sam cuo od ljudi iz sela koji imaju vec dosta dugo Imr da je to kod njih u neku ruku normalno.
Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Drugari radio sam ovih dana oko hidraulike na 558, ubacio sam nov cilindar sa 3 karike i gumicom, promenio sam i nazubljenu čauru koja ide na osovinu za podizanje poluga, imam jedan čudan problem sada kada podignem sejalicu(oko 500 kg) i ugasim traktor ne mogu da je spustim dole, skroz sve ručice spustim i ona dalje stoji gore, kada je traktor upaljen normalno diže i spušta??? Kada podignem sebe na polugama onda spušta normalno i kada je ugašen traktor ...
Šta bi moglo biti?
 
Nazad
Vrh