IMT

Само толико мана на Рајки, па и није толико страшно? 🤔🤣
To i nisu toliko strasne mane u odnosu na IMT sto mi se ne svidja da ne mogu 2 osobe da sednu u kabinu, kocnice moras stojeci da gazis, volan se teze okrece, menjac ispada iz 4. i desi se da zaglavi. Zavrsavaju se poslovi sa oba traktora ali ako se gledaju neke mane on je velika prednost za IMR, oremo 40 godina sa njom tako da hidroulik nije problem, čak je 1. brzina brža od IMT pa je brža i u oranju, okreće se u mestu kao ferguson, kočnice možeš jednim prstom pritisnuti. IMT radi poslove sa kardanom zbog bržeg kardana, predsetvenu pripremu i oba idu u transport.
 
Ја сам само једном возио Раковицу и реко себи :први пут, задњи пут и никада више. Можда ове новије јесу добре али ону што сам ја возио мајко мила, а очувана је солидно.
 
Ја сам само једном возио Раковицу и реко себи :први пут, задњи пут и никада више. Можда ове новије јесу добре али ону што сам ја возио мајко мила, а очувана је солидно.
Zavisi kako je ko navikao, zato i kažem svaki traktor završava poslove. Nama konkretno IMT završava poslove zbog bržeg kardana a IMR ima viši klirens i bolje kočnice za transport a ostalo su nijanse i oba traktora su dobra za skoro sve poslove u manjem gazdinstvu.
 
Nikad Rakovicu nisam voleo, napred gume kao na bicikli, to traktor?
Kad sam gledao kako drugi voze i krljaju menjac, ja mislio mora tako sve dok sticajem okolnosti nismo i mi postali vlasnici, nisam bio bas pristalica te ideje ali ne pitam se sam tako da eto.
Na imt-u sam naucio da vozim i mnogo sam proveo vremena u njemu, ali moram priznati da mi je danas Rakovica draza.
Saltam bez krcanja menjaca, to covek mora da nauci kad sta u kom trenutku, a ne svaki put na silu vuci.
Palica reduktora na dohvat ruke, komande hidraulika na dohvat ruke, sve mi je pogodnije nekako nego na Imt.
Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nikad Rakovicu nisam voleo, napred gume kao na bicikli, to traktor?
Kad sam gledao kako drugi voze i krljaju menjac, ja mislio mora tako sve dok sticajem okolnosti nismo i mi postali vlasnici, nisam bio bas pristalica te ideje ali ne pitam se sam tako da eto.
Na imt-u sam naucio da vozim i mnogo sam proveo vremena u njemu, ali moram priznati da mi je danas Rakovica draza.
Saltam bez krcanja menjaca, to covek mora da nauci kad sta u kom trenutku, a ne svaki put na silu vuci.
Palica reduktora na dohvat ruke, komande hidraulika na dohvat ruke, sve mi je pogodnije nekako nego na Imt.
Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Uske gume ali mnogo lakše se okreće volan nego na 6.00 16 gume na IMT. Da, menjač nije obavezno da zakrči ali to je stvar iskustva. Visok klirens, širok trag, gde IMT ostaje na 3 točka IMR ne oseća.
 
Kad bi se mogle naci glavcine i felne od R47 ona nosi fabricki 6.00-16 po meni dosta kulturnije, felna se odsrafljuje na glavcini kao na svim drugim traktorima.
To ne vereujem da bi uticalo na motanje kod mehanickog volana, mada ja kad bih trazio traktor sad nikako bez hidraulicnog.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jedina stvar koju cenim kod rajke su kocnice i nista vise
Poluge kratke ne mozes zakacit masinu guma smeta
Volan a jao
Menjac ko BNT
kvacilo lose
kardan spor
Hidraulik i kljuc
Poluge ne mozes kontrolisati
Jebi je ne volim je i cao

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Ni ja je ne volim... Dodao bih na spisak i loše rešenje za zadnju poteznicu, loša pozicija sedišta (jbt kao da sediš iznad oruđa)... Valjda nema ništa više. Ne volim je ali za površinske stvari mi je super. Majevica 6r hidro greda natovarena do jaja semenom, prskalica metalogradnja Vrbas 1100lit 15m krila, Vogel plug M950 4 brazde ravnjak...Šta god da zakačim za nju-diže. E jedino Gungor žitnu sejalicu nije uspela da podigne.
 
Kao sto napisah, daleko je to od savrsenog traktora ali ja se navikao na te mane, nista mi ne smeta.
Samo me hidraulik izuzetno nervira ali ga do nekle opravdava to sto je izuzetno brz i jak.
U berbi kukuruza znala nam jednoosovinka puna sa nastavcima pasti sa panja, negde oko 3,5t tereta, 560 podigne ali se pumpa cuje bas dobro, dok Rajna dize istom brzinom kao da je neko orudje, bez nekih zvukova iz hidraulika


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Brale: To i nisu toliko strasne mane u odnosu na IMT sto mi se ne svidja da ne mogu 2 osobe da sednu u kabinu...
Zato je moj ferga bez kabine i onda nema ni tog problema.
 
Ljudima su žita obolela, pokošene deteline kisnu, suncoketi pojedeni, nema pošte u e-sanučetu, poklopac hidraulike napukao, cene polj.proizvoda u velikom padu, Partizan neće u evro lige, Zvezda nema golmana, Mokin sin tukao neku u zadruzi, Siniši malom osporili još jedan doktorat Nedeljkovića prozivaju zašto nisu izboksovali besplatnu naftu... a njima je do ženskih.
 
Sta to moze biti na imt 533 pre je dizao super ali pod tereton( nodet ) kad se ugrejao nije hteo. Menjao sam pumpuhidraulike ali sad ne dize dovoljno kao na staroj pumpi. Ali kad podignem skroz do kraja i one dve rucice i spartac kad krenem rucno da dizem krene on jedno 15 cm da jos podigne

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Aco, 30mm
a43ba5a714854d8075d79cfb9f42e6fb.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh